Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért kell hogy probléma...

Miért kell hogy probléma legyen a lakhatás és a megélhetés egy átlagember számára?

Figyelt kérdés
Mi lesz ha megszűnik a munkahelyem,mi lesz ha ki kell költöznöm az albérletből,miből fogok megélni,hol fogok lakni,hol fogok dolgozni,kitől kérjek kölcsön,elfogyott a pénzem és csak a jövő héten lesz fizetés,ezek gyakori problémák.Nem lehetne hogy ne legyenek az embereknek ilyen problémáik végre?Nem megoldható?Mindegy hogy európai uniós ország vagyunk vagy sem,itt szegénységnek,kilátástalanságnak,bizonytalanságban,kiszámíthatatlanságnak kell lennie?

2021. febr. 4. 08:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%
"Teljesen egyetértek, a lakhatás, az étel, a víz, és a levegő alanyi jogon kellene hogy járjon minden egyes embernek." ez megoldható szerinted?van annyi erőforrás?
2021. febr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
83%
" Akinek meg fizikai fájdalmat okoz, hogy esetleg az ő pénzéből fog más lehetőséget kapni egy jobb életre, az nem való egy civilizált társadalomba." nem vagyok egy gazdagvédő de azt kikérem magamnak hogy ingyenélőket tartsak el.és ez nem fil lérba szó vagy egyéb mentalitás.ilyen érveléssel általában ingyenélők szoktak jönni.
2021. febr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
72%
"Pont pár hete volt az EU-ban szavazás arról, hogy alanyi jog legyen-e a lakhatás, és a kormányunk ellene szavazott." és ha megszavazzák akkor szerinted meg lett volna valósitva?
2021. febr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
amugy valahol megértem orbánt hogy ellene szavaztak.ki akarna ingyenélőket eltartani?(pl nem is akar semmit csinálni 20 évig csak otthon ülni)
2021. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Kései Sirató ***** válasza:
72%

Az állam nem tehet róla, ha a nagyszüleid, szüleid semmit sem hagytak/hagynak rád.

Első lakás vásárlásához lehetne valami támogatás, de azért az túlzás lenne, hogy alanyi jogon a semmiért lakás járjon mindenkinek.


2004 óta nem változott a családi pótlék összege, tévedésben van , aki azt hiszi, annyira sokat fizetnek a gyerekek után.

1 gyerekre 12.200,-

2 gyerekre 26.600,-

3 gyerekre 64.000,- Ft.

Az állam nem annyira hülye, hogy ingyenélőket támogasson.

2021. febr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
75%
Akkor tegyük fel a kérdést, miért kellene annak, aki egész életében tanult vagy dolgozott eltartania azt, aki azt kereste, hogy hogyan kerülhetné el a munkát? Aki akar, az Magyarországon talál magának munkát pár hónapon belül. Aki nem talál az nem akar találni, vagy semmi használható végzettsége nincs, ami szintén az ő hibája. Bocs én ilyen embereket nem akarok eltartani.
2021. febr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

"2004 óta nem változott a családi pótlék összege, tévedésben van , aki azt hiszi, annyira sokat fizetnek a gyerekek után.


1 gyerekre 12.200,-


2 gyerekre 26.600,-


3 gyerekre 64.000,- Ft."



Nem igaz. 64 ezerhez 4 gyerek kell. 3 gyerekre csak havi 48000 csp jár.



Tegyük mellé azt is, hogy 2 gyerekre havi 40, 3 gyerekre havi 99e Ft adokedvezmeny is jár. Ezt adják a csp emelés helyett, mert ehhez dolgozni is kell. Szerintem ez így rendben van, legalább nem a munkakeruloket támogatják.

2021. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
71%

"Ha a jelenlegi árak mellett kapnék 1200 euronak megfelelő bért egy szavam nem lenne."


Ja, persze, egy-két hónapig örülsz aztán igazából ugyanúgy kevésnek érzed.

1200 eur az kb 430e Ft, kb annyit keresek most. Oké, megélünk de kb ugyanúgy érzek mint amikor fele ennyit kerestem. Ugyanúgy megéltünk, eleinte annak is örültem, aztán már nem annyira.

2021. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!