Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elegem van ebből az egész...

Elegem van ebből az egész helyzetből. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé furcsán érzem magam. Sokszor vagyok rosszkedvű, lassan kezdek besokallni. Eléggé visszahúzódó srác vagyok, kb. egy éve fogalmazódott meg bennem a gondolat, hogy azért csak jó lenne nyitni a többiek felé. Próbálkoztam, de a covid miatt nem jutottam túl sokra. Barátaim alig vannak, egy ember van, aki úgy érzem, tényleg keres. De nyilván ő sem ér rá mindig. Aztán hát igen, így elég sokszor érzem magam egyedül. Persze kereshetném én is mondjuk az osztálytársaimat, de nem tudom. Alapból bírnak engem, viszont attól félek, hogy hülyének néznének („Mit akar most ez az antiszociális idióta?”). Meg kicsit talán még önzőség is lenne ráerőltetnem magam másra, biztos lenne jobb dolga is. Ha meg mégis igent mond, akkor sem tudunk menni sehova.

Az ismerkedéssel is hadilábon állok. Senkim sem volt még, senkinek sem kellettem (a kísérleteim 100%-a elutasítással ért véget). És most még azt sem lehet. Mármint mennék én csajozni/pasizni, de gyakorlatilag lehetetlen ebben a helyzetben. És ha ebbe belegondolok, akkor csak még rosszabbul érzem magam.

Ráadásul idén érettségizek. És egyszerűen az online oktatás szart sem ér, én pedig nagyon félek attól, hogy elrontom. Motivációm meg alig van. Inkább úgy állok hozzá, hogy legyünk már túl rajta azt kész. Tudom, hogy ez nem egészséges, de ez van. Amúgy is jobb nálam szinte mindenki.

Egyszerűen elegem van. Elegem van az egész helyzetből, abból, hogy nincs szinte semmi szociális életem, az a kicsi, ami volt, azt meg majdnem teljesen elpusztította a vírus. Szinte mindig itthon döglök és kockulok. Néha elmegyek sétálni, persze azt is egyedül. Egyre magányosabbnak és reménytelenebbnek érzem magam, nem tudom, mi van velem. Kellene ezzel csinálni valamit. Ti mit javasoltok?

18/F ha ez számít.



2021. febr. 19. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerezz barátokat online. Akár itt is. :)


Az érettségire pedig ne parázz, tehetséges kell hogy legyél ahhoz hogy ne legyen jó (tudom, mert tavaly érettségiztem.)


Üdv: 18/L

2021. febr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Hát szerintem egyenlőre elégedj meg azzal, hogy van hova hazamenned kockulni :D meg néha beszélgess csak úgy emberekkel, járkálj el vásárolni, csekket feladni vagy mindegy csak ne legyél otthon...mindenképp találkozol emberekkel és beszélgetned is kell.


Hogy miért mondom ezt?

Nekem nagyon jó társasági életem volt eddig, mindig volt csajom,barátaim de most semmi nincs, és tudod mit? Nem is hiányzik...nem erőltetem csak élek.


Nem egy nagy dolog ám az egész...annyi gond van egy csajjal mint a k..a élet, örülj neki hogy még szabad vagy.

2021. febr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"mennék én csajozni/pasizni"

Bármi jöhet?? :P

2021. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 Van egy-két online barátom, de az nem az igazi. Inkább az "élőkkel" kezdenék akkor már valamit. Az érettségitől pedig félek, mert azért egy emelt matek (azt fogok írni) így nem épp a legkönnyebb.

#2 Igen, szerintem jelenleg bennem is valami ilyesmi játszódik le, csak épp fordítva. Neked eddig mozgalmas életed volt és most jó a nyugi. Nekem viszont eddig nyugi volt, aztán vágynék már egy kis társaságra. A párkapcsolati dolgot mondjuk érettségiig már elengedtem. Ha eddig nem jött össze, akkor ugyan mindegy. Majd májusban "felülvizsgálom". Szoktam amúgy így sétálni menni meg boltba járni és jól is érzem magam, de ezt sem csinálhatom mindig (meg ott az időjárás is beleszól).

#3 Szerintem biszexuális vagyok, így végülis miért ne? Mondjuk még senkivel sem voltam...

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, most kicsit jobban érzem magam. :)

2021. febr. 19. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is baratkoznek. 23F
2021. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 he84 ***** válasza:
Hát valóban többször nem könnyű a helyzet a vírus miatt, ez érthető. Az viszont nem egészen igaz, hogy nincs hova menni társaságban, ugyanis társaságban is ugyanúgy lehet sétálni mint egyedül. Csak e tömegesen csoportsulva túl közel egymáshoz és maximum 2-en, az még nem csoportosulás. Mindezt persze a vírus helyzet miatt mondom. A 2-es válaszolóra pedig ne hallgass mindenben, mert egy eléggé rossz általánosítás az, hogy a lányokkal/nőkkel csak gond van,... Csak mert neki volt néhány rossz tapasztalata és rossz nőket fogott ki (vagy esetleg ő is rosszul csinált valamit), az még nem azt jelenti, hogy akkor minden lány/nő, vagy hogy a legtöbb ilyen lenne. Ugyanezt akkor a férfiakra is lehetne mondani rosszul általánosítva. De nyilván se a nők, se a férfiak nem egyformák, hanem ugyanúgy mind emberek, van mindenféle nő is, férfi is. Na meg ez, hogy szabadnak lennő lány/nő nélkül, jesszusom,... Egy partner, egy barátnő nem fogvatart, nincs ilyen, hanem barátként, társként tekintenek egymásra jó esetben és nem egy fogvatartó, elnyomó személyre.
2021. febr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok;


Én is emelt matekot írtam; sőt, egy emelt fizikával is spékeltem 😅


Hidd el, tényleg nem gáz. Ha nem puskáztál minden egyes dogát, akkor nem lesz gond. (Felteszem, akkor nem emelteznél)


Amit én a felkészülés elején eltoltam, és csak 1 héttel az írásbeli előtt jöttem rá, az az, hogy hagyd a francba a tankönyvet, az órai jegyzetet, meg a matekinget (azzal próbálkoztam még). A sulihoz jók, de ez érettségi.


A régi feladatokat vedd elő. Nem baj, ha gőzöd sincs h mi a csuda ez. Elő a megoldókulcs, és végignyálazod. Utána a következő ugyanígy.


Minden feladat egy sémár épül. Kb. a 10-dik feladatsor után már látni fogod. Ha megy az angol/német, arra is van külön feladatsor az oktatási hivatal oldalán, ami angol/német anyanyelvűeknek emelt matek, és mindig más, mint a magyar: ezzel duplázhatod a feladatsoraid számát. :)


(Én erre sajnos csak az utolsó héten jöttem rá, így a 80%-ról lecsúsztam, de ha így kezdem az elején a felkészülést, tuti jobb lett volna, előtte sokkal rosszabbakat írtam.)


18/L

2021. febr. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Én is most érettségizek. Nyerjünk!!
2021. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!