Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 24 éves vagyok és rettentően...

24 éves vagyok és rettentően félek a sötétben. A párommal külön élünk a saját kis házunkban és ő 3 műszakban dolgozik, és van amikor éjjeles 1 hétig. Azon a héten nem tudok éjjelente aludni, max 3-4 órát de akkor óránként fent vagyok.?

Figyelt kérdés
Nem tudom magam kipihenni azon a héten. Az a tudat van bennem hogy egyedül vagyok, sötét van és egyszerűen nagyon félek. Ha bekapcsolom a tvt akkor sem tudok elaludni, a lámpát sem hagyhatom égve mert úgy meg nem tudok aludni. Segítsetek, adjatok valami tanácsot hogy letudjam győzni ezt a félelmet a sötétben. ☹️?
2021. febr. 19. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Meg tudlak érteni kérdező.

Minus külön lakunk albérletben.

Mindketten három műszakban dolgozunk, de a párom már 1 év 8 hónapja, én csak 1 hónapja vagyok ott ahol ő is, vagyis 1 műszakban vagyunk, így együtt jövünk megyünk.

Na de a a lényeg, hogy amikor ő volt éjjeles, én is rettenetesen keveset aludtam, mindig fent voltam, mindig írtam neki, hogy nem tudok aludni (pedig amúgy furcsa, de én csak Síri csendben és sötétben tudok aludni).

És full nyugtalan vagyok, meg sokat voltam fenn, olvastam, nyomkodtam a telefont.

Próbáld valamivel elterelni a gondolataid, reggel gondolom jön haza már :).

Tudom, hogy rossz. :(.

Te nappal dolgozol akkor?

2021. febr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Valeriana night kapszula. Kettőt beveszel elalvás előtt fél órával és reggelig fel sem kelsz. Azaz nekem hatásos volt, bár én nem amiatt szedtem anno, hogy féltem, hanem zakaltolt az agyam állandóan.
2021. febr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én a sedacurt szedem.

Most a héten éjjelesek vagyunk, "muszáj", hogy normálisan tudjak aludni :(.

Első válaszoló vagyok.

De ugye ezekre a gyógynövényesekre nem szokok rá előző?

2021. febr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok: Én most nem dolgozom mert terhes vagyok, és nekem ezért is fontos hogy tudjak éjjel aludni mert ha én nyugtalan vagyok és stresszelek az nem tesz jót a babámnak sem.


Reggel jön haza igen, csak az ejjeles héten nem tudok éjjel aludni, amikor itthon alszik vagy ha reggel megy dolgozni semmi gond nincs, úgy alszom mint a bunda.. Gyógyszert nem szeretnék szedni a babám miatt ☹️

2021. febr. 19. 20:10
 5/12 anonim válasza:
100%

Szia. Én 18 vagyok és brutálisan féltem a sötétben (kb ugyanilyen nem alvós voltam). 2 éve tudtam ezt igazán leküzdeni, de vannak gyengébb pillanataim.

Nálam az első lépés az volt, hogy eltudjam mondani mitől is félek.

Szellemektől, hogy valaki/valami néz miközben alszom? Ha becsukom a szemem és újra kinyitom lesz ott valami? Esetleg félek, hogy rosszat fogok álmodni? Fontos, hogy ezt tisztázd magadban, mert utánna tudsz csak ezen tudatosan dolgozni.

Nálam a második lépés az volt, hogy a laptopomon elindítottam egy filmet, csak az világított, a szoba felé fordítottam, hogy bevilágítsa (nem nagy fény és ha vége a filmnek úgyis kikapcsol egy idő után), majd hangosan kimondtam, hogy nincs itt semmi, csak én vagyok és a szeretett ágyamban vagyok, a szeretett szobámban, ahol biztonságban érzem magam.(a laptopot kb 1 hónap után nem vettem elő éjszaka többet, mint lámpát) Becsuktam a szemem és amikor éreztem a félelmet nem nyitottam ki a szemem, ez nagyon fontos. Hanem azonnal mantráztam, hogy itt biztonságban vagyok.

Hallgasd a nagyvilágot, a kutyákat, a szelet, az autókat és képzeld el szó szerint, hogy a szobád mekkora védelmet nyújt minden ellen.

Én eljutottam ezzel a módszerrel arra a szintre, hogy sötétben a szobámban érzem magam a legnagyobb biztonságban és már csak sötétben tudok jókat aludni, takaróval vagy anélkül éjszaka. Lényeg, hogy a sötétséget ne félelemnek hanem biztonságnak tekintsd. A szeretett kis kuckótokban.

(Nézzen nyugodtan hülyének, aki nem volt még ilyen helyzetben, de én és a kérdező értjük és nem kellenek ide az ilyen idősen mennyire gyerekesek vagytok stb hozzászólások <3 )

2021. febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
#2-es vagyok, szerintem nem kell félni tőle, nem okozhat függőséget. Amúgy van egy nagyon jó kis könyv, amit ajánlanék: Kathryn Nicolai: Álmodj szépeket! Keressetek rá, szerintem segíthet. 😊
2021. febr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ejjeli feny esetleg nem segíthet? Sok ilyen kis lampa van ami direkt ilyesmikre vannak, nem tul eros a fenyuk csak hogy lass midnent a szobaba. Esetleg azok? Nem dragak.
2021. febr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam azon a lámpán igen, lehet kipróbálom. Amíg anyósoméknál laktunk és tudtam hogy van otthon még rajtam kívül 2 ember ilyennel nem volt gondom csak azóta amióta külön lakunk, mert tudom hogy egyedül vagyok egész éjjel. Tudom, hogy minden bevan zárva, kint van házőrző nagy kutya és tudom hogy ő is vigyáz rám, de egyszerűen nem tudok így se aludni nyugodtan.. Csak forgolódok és imádkozok hogy már reggel legyen ☹️
2021. febr. 19. 20:20
 9/12 anonim ***** válasza:

-Szerintem egy kislámpát hagyj felkapcsolva ami éppen csak annyi fényt ad, hogy ne érezd magad rosszul.

-Szerez egy macskát akivel ebben a félhomályban együtt alszol. (Nem egy ágyban :D )

-Szerez egy ölelőpárnát amit tudsz ölelgetni.

-A tv re lehet pendrivet vagy valamit kapcsolni akkor indíts el rajta valami megnyugtató mesét (ha van olyan amit szerettél régről :3 )vagy zenét, tűzhely háttérrel.

2021. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pontosan ebben a szituban voltunk mi is. A feleségem nagyon félt, ha nem voltam otthon éjjel. Mi kutyát vettünk. Egy cane corso-t. Jó döntés volt, mert azóta nem fél. Kinek mi.
2021. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!