Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 24 éves vagyok, már 6 éve...

24 éves vagyok, már 6 éve egyedül töltök minden ünnepet. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

17 éves koromban, az érettségi előtt elvesztettem a családomat. Amúgy sem voltunk nagy család, apai ágon senkit nem ismertünk, anyai ágon meg nem volt sok rokon. Nagyszülők már 10 éves koromban elmentek, anyukámnak és a nagyszüleimnek sem voltak testvérei. Rögtön a vizsgák után el kellett kezdenem dolgozni (előtte úgy volt hogy egyetemre fogok menni, fel is vettek volna, 4-es tanuló voltam) hogy ne kerüljek a híd alá. Budapesten kaptam állást, egy kollégiumban sikerült szállást találnom. Sajnos azóta sem sikerült kijönnöm ebből a helyzetből, mivel sima érettségivel minimálbéres állásokat találok csak és a családom adósságait is törlesztenem kell.

Szórakozni 17 évesen voltam utoljára, nincs hozzá se pénzem se lelki erőm. A régi barátaim, haverjaim mind cserben hagytak, ők elkezdték az egyetemi életet. Mára meg sokaknak van családja is. Én meg nem tudok továbblépni. Jártam már 3 támogatott tanfolyamra is (targoncás, árukezelő, angol nyelv) de több fizetést nem akarnak adni így sem. Barátokat nem sikerült azóta sem találnom, sajnos a közegben amiben kénytelen vagyok élni, nagyon sok az iszákos és buta ember. Nem jövök ki velük, nem lehet semmi értelmesebb dolgoról beszélni velük, én meg nem akarok "lesüllyedni a szintjükre" hogy teljesen lecsússzak. Az értelmiségibb emberekkel meg nem tudok a társadalmi helyzetem miatt kapcsolatba kerülni.


Ilyenkor amikor jönnek az ünnepek nagyon depressziós leszek. Mindenhonnan ömlik a család, barátok, szeretet szlogen. Én meg itt vagyok tök egyedül, a Karácsony is ugyanolyan nap nekem mint a többi, kivéve hogy nem tudok dolgozni és csak a bánatomba temetkezem.


Barátnőm soha nem volt, nem is kerültem olyan helyzetbe hogy kialakuljon valami. 17 évesen amikor voltak haverok meg bulik már éppen kezdett alakulni valami ilyen téren is. Most meg veszett ügy, nincs semmim, se egzisztenciám, se tapasztalatom, még lelki békém sem.


Ti mit tennétek a helyemben? Megmondom őszintén hogy soha nem ittam egy kortyot sem, de már gondolkodtam rajta hogy ha lemennék a munkatársakkal egy nyitva tartó kocsmába legalább nem lennék egyedül és lehet hogy az ital is jó kedvre derítene. Beszélgetni amúgy sem tudok senkivel, így legalább lenne kihez szólnom, talán még találnék egy-két barátot is.


Félre ne értsetek nem sajnáltatni akarom magam. Már mindent megpróbáltam hogy javítsak a helyzetemen. Mentem volna külföldre is dolgozni, de utólag szerencsére kiderült hogy átverték azokat akik kimentek. Így én megúsztam. Szoktam kisebb munkákat is elvállalni, bármit ami pénzt hoz, de így is éppen hogy kijövök. Valami tanácsra lenne szükségem. A tanfolyam, továbbképzés nem jött be, pedig nagyon hittem benne. Munkakeresés esélytelen, folyamatosan próbálkozom de csak rosszabb ajánlatokat kapok.



2013. nov. 20. 11:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Ha töltenél fel egy fotót, lehet, hogy találnál valakit, aki szívesen töltené veled a Karácsonyt.
2013. nov. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Mihez értesz, milyen végzettségeid vannak?
2013. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

Az jó ötlet, ha a munkatársakkal próbálsz barátkozni. És azért, mert beültök valahova, nem muszáj feltétlenül alkoholt innod, de legalább társaságban lennél. Mármint, ha nem ők azok az iszákosak, akikről írtál. :)

Egyébként meg társkereső! Szerintem pont neked való lenne, ott egyszerűbb kommunikálni is.

2013. nov. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Keress valami rendszeres, közösségi elfoglaltságot. Egy barkács-kört, sakk-kört, színjátszó-kört vagy bármi ilyesmit. Nekem az a gyanúm, hogy igazából tudnál te olyan emberekkel találkozni, akik a te szinteden vannak, csak attól félsz, hogy az anyagi helyzeted miatt le fognak nézni. Nincs benned ilyen félelem? Teljesen érthető, ha van, és nem is teljesen alaptalan, de szerencsére sokan nem ez alapján fognak megítélni.
2013. nov. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Még valami: ha új embereket ismersz meg, akkor ne beszélj arról, hogy neked milyen szörnyű a helyzeted, ne a rosszat emeld ki! Arról beszélj, amit szeretsz csinálni, milyen érdekes könyvet olvastál vagy érdekes filmet láttál, milyen jót főztél stb. Ha panaszkodsz, akkor el fognak kerülni, úgyhogy ez nem jó stratégia.
2013. nov. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
73%
Néhány észrevétel. Miért törleszted a szüleid adósságát ha nem örököltél semmit? Nem hívták fel a figyelmedet az örökség ezzel az adósság visszautasítására?A másik meg nagyon lenézed és butának találod a munkatársaidat és magadat feljebbvalónak hiszed értelmileg. Miért? Jó elhiszem vannak iq betyárok de van egy normális réteg is akikkel ki lehet jönni. Én asztalosként dolgozom ez a szakmám viszont a baráti körben van bankvezető, autószerelő, tanár, vállalkozó, közalkalmazott.Szóval nem iskolafüggő valaki milyen EMBER lásd a volt "barátaid". Nyitni kéne az emberek felé mert senki nem fog becsöngetni, hogy szia a barátod\nőd akarok lenni. A munkaügyben pedig keresgess amíg nem akad egy jobb az ország háromnegyede így van vele.
2013. nov. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

Nem akarom a nagy álláskeresőt játszani, de a kapcsolataid kiépítése már csak azért is jó lenne, mert Pesten elég korrekt munkákat össze lehet szedni.

Pizzafutár, segédmunkás, költöztető, ezek nem minimálért nyomják, plusz leesik sok borravaló is, vagy esetleg egy hűtő.

Aztán ha sikerült váltani, több a pénz akkor jöhet a barátnő, nem lesz gond egy kóla vagy bármi.

Másik, ami két ismerősömnek is bejött:

Elkezdtek fellapozgatni szórólapokat, amiben szolgáltatók hirdették magukat.

Ráálltak egyre, duguláselhárításra.

A pali nem tudta belátható időn belül vállalni.

Felhívott másikat, az is kertelt, h majd jövőhéten.

Magyarul van igény, de nincs szolgáltató.

Utána nézett, vett egy gépet 450 ezerért(jo, tudom sok pénz), majd nekiállt másodállásban járulék fizetési kötelezettség nélkül(ami azt jelenti, h mivel volt főállása nem kellett már fizetnie, magyarul, ha egy forintot nem keresett volna akkor sincs semmi) szolgáltatni.

Ma már kifejezetten ezzel foglalkozik és jól megy neki.

Rem sikerül valamit alkotnod!

2013. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 Imola Ágnes ***** válasza:
Szerintem próbálj meg valahol önkénteskedni. Ott biztosan nem érzed majd magad egyedül, ismerkedhetsz, és talán segítséget is kapsz. Szerintem ez sokat segíthetne, ugyanakkor érezni azt, hogy te is tudsz adni, új látószögbe helyezi az életed.
2013. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Gyere velem külföldre, ott jobb a minimálbér is, mint itthon! 23/l
2013. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
Én se értem, hogy miféle adósságot törlesztesz, amikor adósságot, csak az örökölt ingó vagy ingatlan értékéig/mértékéig lehet csak örökölni.
2013. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!