Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Valami jó tipp bezártság és...

Valami jó tipp bezártság és magány ellen?

Figyelt kérdés
A távoktatás óta itthon vagyok és napról napra rosszabbul viselem. Már semmit nem tudok kezdeni magammal itthon és egész nap itthon ülök egyedül, nincsen kihez hozzászólni, nincsen mit csinálnom, nincsen hová mennem. Eleinte még le tudtam foglalni magamat és pl. tanultam, takarítottam, hobbimmal foglalkoztam, olvastam, filmet néztem stb., de mostanra már semmi kedvem nincsen ezekhez. Már a sulit is abbahagytam, mert úgy éreztem az is csak egy plusz teher, nem bírtam. Nincsen senkim sem, akivel tudnék beszélgetni, találkozni vagy közös programot szervezni. Vidéken élek, ahol a vírustól függetlenül nincsen sehol semmi és senki, soha nem történik semmi. Jártam pszichológushoz, de egyáltalán nem éreztem hasznosnak és tényleg nem segített semmit, sőt. Nem tudom mit kezdjek magammal, mert normális életet szeretnék élni, de semmi lehetőséget nem látok rá.
2021. febr. 22. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Barátság extrákkal azaz alkalmi szex.
2021. febr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Én pl otthon kondizom.
2021. febr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sulit abbahagytad, akkor kereshetnél valami munkát. Ott emberek között lehetnél, ha mást nem is, legalább rájössz, hogy mi az amit biztosan nem szeretnél csinálni a jövőben.
2021. febr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Igen. Legyél többet a szabadban, természetben, a friss levegőn, és legyél nyitottabb, kezdeményezőbb.


28/F

2021. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2# Az jó, én is edzettem itthon, de már nem tudom élvezni és ugyanúgy hiányzik a társaság.

3# Igen, munkát keresek csak eddig még nem találtam semmit sajnos.

4# Erre ugyanazt tudom írni, mint a második válaszra, hogy attól nem leszek kevésbé magányosabb, ha többet vagyok a szabadban. Lennék én nyitottabb vagy kezdeményezőbb is, de nincsen kivel.

2021. febr. 22. 17:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem próbáltad újra, ezért nem tudjatod a végkemenelét előre. Ebben is a nagy számok törvénye működik. Minnél többet vagy a szabadban, parkokban... Annál több esélyt adsz magadnak és másoknak...

Tegnapi saját példát tudok mondani. Én tegnap igenis figtam magam, és kimentem bringázni... Elmentem három park mellett, és mind tele vilt szabad, boldog emberekkel. Visszafelé letelepedtem az egyikben, csak úgy ahogy voltam a fűbe.

Két jógázó lány mellett kötöttem ki. Ha akartam volna, már is lett volna kivel lennem. Csak be kellett volna csatlakoznom hozzájuk.

Nyitottság kérdése az egész. Az ember tegyen érte, hogy ne érezze magát szarul...

A lennék nyitottabb, meg kezdeményezőbb... feltételes mód, ergo kifogás.

Legyél nyitottabb, és kezdeményezőbb. Úgy értem most legyél. Ne a jövőben...

2021. febr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tök jó, hogy olyan helyen élsz, ahol van park és vannak emberek a szabadban, jógáznak stb. Nálunk nincsenek, úgy képzeld el mint valami kihalt falu.
2021. febr. 22. 18:05
 8/11 anonim ***** válasza:
El lehet költözni. Én is azt tettem. De mint írtam én felültem a bringára, és áttekertem egy olyan helyre, ahol van élet. Mobilis vagy. Nem vagy te fa.
2021. febr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok elköltözni. A környéken csak hasonló kaliberű települések vannak, sőt még ez számít "a városnak". A nagyobb városok már messzebb vannak kb. 2-3 óra tömegközlekedéssel, de ugye 8-ra vissza is kell érni.
2021. febr. 22. 18:10
 10/11 anonim ***** válasza:
#7 Nincs közeledben nagyobb város/megyeszékhely? Ha messze van és sokat kell utaznod, akkor legalább addig is emberek között vagy a buszon/vonaton. Ilyen pénztáros, árufeltöltői munkákra is gondoltál? Mondom akkor max rájössz, hogy nem neked való, de addig is keresel legalább egy kis pénzt vele és emberek között vagy. Hármas voltam.
2021. febr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!