Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnam lekuzdeni az...

Hogyan tudnam lekuzdeni az onbizalomhianyt?

Figyelt kérdés

Mar orulok ha havonta legalabb 2× szepnek es jonak erzem magam.

A szuleim soha sem dicsernek meg, es mindig beszolnak valamiert.

A legtobb baratom internetes, es egy olyan baratom van csak, akivel talalkozok is, mivel egy osztalyba jarunk, csak sokszor o is inkabb masokkal van ami nem is baj, de igy egyedul maradok. +azzal sem lenne gond, hogy oda menjek valakikhez csak beszelgetni, de ha oda is megyek a szavamba vagnak, vagy le se szarnak, nem figyelnek ram.

Es nekem soha sem volt sok onbizalmam, de mostmar egy keves sincs..



2021. febr. 23. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne próbálj görcsösen megfelelni másoknak, magaddal próbálj megbékélni, és akkor jó esetben mások is szívesebben vannak veled. Öltözködj, viselkedj úgy, ahogy jól érzed magad, az kihat az egész viselkedésedre, önbizalmadra. Foglald le magad, alkoss, olvass, vagy tégy bármit, amit szeretsz, előbb utóbb valamiben sikereid lesznek, ami megintcsak növeli az önbecsülésed. Ne akarj mindenkinek megfelelni, próbálj egy-két mélyebb barátságot kialakítani olyanokkal, akik hasonlóak mint te, akikkel önmagad lehetsz, és mélyebb, tartalmasabb kapcsolat alakul ki, mint a felületes népszerűség. Ettől is "erősödsz", mert van kihez tartoznod, akivel megbeszélheted a problémáid. Légy őszinte magadhoz, ami sokszor nehéz, és fájdalmas, de gondold végig, mi lehet az ami miatt a szüleid kritizálnak. Biztosan nincs benne igazság? Tudsz esetleg valamin változtatni? Persze egyáltalán nem biztos, hogy jogosak a "beszólásaik", de azért általában a szülők segítő szándékkal fegyelmeznek folyton, még ha neked ez épp akkor nem is úgy tűnik. :)
2021. febr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj szakemberhez, pszichológus és próbálj meg barátokat szerezni. Persze rendeseket.


Találj valami hobbit, mozogj, sportolj, élj egészségesen, túrázz, utazz, szedj sok vitamint.

2021. febr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1-es valaszolo koszonom a tanacsokat, de soha nem probaltam masnak megfelelni, csak magamnak de nem sikerult lol. Es a kornyezetemben nem ismerek olyan embert aki hasonlo lenne, mint en.
2021. febr. 23. 17:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ilyen agyalással nem lehet megoldani. A szüleid hozzáállásából fakad az egész, biztos, hogy a legkritikusabb korban, az első hat évben is így álltak hozzád. Így viszont nem alapozódik meg az önbizalom, nem alakul ki megfelelő önértékelés. Ha meg az nincs, akkor idősebb korodban, iskolában, felnőttkorban csak vonzani fogod az ezt megerősítő élményeket, mert egyszerűen láthatatlannak érzed magad és úgy is viselkedsz - bár ezt nem veszed észre. De valószínűleg azt sugárzod magadról, hogy nem vagy lényeges.

Ezt a családi örökséget csak egy profi vezetővel lehet letudni, erre jó a pszichoterápia. Egy jó terapeuta nem minősít, nem utasít, nem ítélkezik és mond véleményt, csak érdeklődik az érzéseid iránt és próbál úgy kalauzolni az életedben, hogy felismerd a mostani viselkedésed gyökereit, átéld azokat a kritikus érzéseket, amikkel gyerekkorodban aláásták az önrendelkezésed. Egy jó terapeuta segítségével ezek a hatások képesek kikopni az életedből és alattuk megtalálod majd azt az énedet, amivel születtél, csak a szüleid módszeresen eltiporták. Azért is érdemes már most elkezdened ezt a munkát, mert egy ilyen "örökséggel" simán bekerülhetsz hasonlóan elnyomó párkapcsolatokba, ahol nem tudod érvényesíteni önmagad és nem férsz hozzá a képességeidhez. Sajnos a szüleid tipikus "mérgező szülők", amit csinálnak, az meg verbális bántalmazás. De nem kell, hogy ennek a terhétől a sírig nyögj, az önismereti út messzire visz tőle!

2021. febr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az internetes barát/társkeresés nehéz ügy. Én próbáltam, de soha nem lett belőle rendes kapcsolat ezért élőben ismerkedem inkább. Fontosak a személyes találkozások, mert lehet írkálni valakinek hetekig, de az sosem lehet ugyan olyan mint egy valódi beszélgetés. Az önbizalmat és a barátságot pedig szerintem ezek az apró sikerek építik idővel, közös programok és sok beszélgetés.
2021. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hány éves vagy, talán idővel változik a dolog. Persze vannak igazi csodabogarak, különcök, talán közéjük tartozol. ;) Kellenek, jó, hogy ennyi félék vagyunk! Az nem jó, ha szenvedsz tőle, valami spéci elfoglaltság jót tehet. Sajnos nem tudom, magadnak hogyan tudnál megfelelni, de ne bátsd magad, miért ne lennél értékes? Miért ne lennél ugyanolyan jó, mint bárki más? Sőt akár jobb! ;)
2021. febr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!