Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha 40 éves koromra sem változt...

Ha 40 éves koromra sem változtam meg,félénk, visszahúzódó maradtam akkor ez már így is marad?

Figyelt kérdés
Erősebb a félénkségem,mint az akaraterőm hogy változtassak.Nem tudok változtatni.Persze lehet hogy nem is kell,mert valakinek félénknek is kell lennie,de akkor lehet egyedül maradok.

2021. márc. 2. 23:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
98%
Nekem volt pánikrohamom és segített a pszichológus. Azóta nincs. Persze ha évek óta van, akkor nehezebb szabadulni is tőle. Szégyenkezni fölösleges előtte, mindennél hallottak már "cikibbet".
2021. márc. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
98%

Meg a pszichológusoknak nem létezik az a fogalom, hogy "ciki". Ő nem nevet ki senkit, nem is gondolja senkiről, hogy ez egy idióta.

Neki az a dolga, hogy segítsen, én sem értem a félelmedet.


Azért 40 évesen remélhetőleg még el sem értél az életkorod feléig, ha az egyik szakaszod nem volt jó, a másik szakaszod simán az lehet. Ehhez annyi kell, hogy felkeress egy pszichológust. Innentől viszont a döntés a te kezedben.

2021. márc. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%
Túl önközpontú vagy,ha arra gondolsz folyton,hogy vajon mit gondolhatnak mások rólad,ezért nem mersz megnyílni,ismeretséget szerezni,pedig így előbb-utóbb befogsz kattanni,csodálkozom is rajta,hogy eddig még nem történt meg,mikor már ennyi idős vagy.Én is átestem ilyenen,általánosba kivoltam közösítve,vertek is,de amikor végre vége lett az egésznek,ballagás után a visszájára fordultam,és rengeteg haverom és barátnőim lettek.Na ez persze az életmódom miatt volt,mert elkezdtem cigizni,inni,kábítószerezni és mindenfajta rajta megcsináltam,eldurvultam rendesen.Előjött belőlem az a sok évnyi düh és harag ami addigra összegyülemlett és kiadtam magamból.Mióta viszont mióta leszoktam ezekről,kivéve a cigit,azóta majdnem ugyanabba a lelkivilágba zuhantam vissza,mint amit gyerekként átéltem.
2021. márc. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%
mindenfajta rosszat
2021. márc. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Itt meg tudok nyílni mert ez egy anonim oldal de egy pszichológussal szemtől szembe már nem mernék őszinte lenni.Egyszerre vagyok félénk,pánikbeteg,gyenge jellem,szűz,szegény,pénztelen,határozatlan,ez már sok.
2021. márc. 3. 01:03
 16/23 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy paranoiás vagyok és üldözési mániám is van.És végül depressziós is vagyok.
2021. márc. 3. 01:05
 17/23 anonim ***** válasza:
92%
15.,16.:Rosszul vagyok ettől az önsajnáltatástól,aki mindent csak feketében lát.De ne vedd személyes sértésnek,csupán azért mert emlékeztetsz a régi önmagamra.
2021. márc. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
86%
Én 13 éves koromban kezdtem drogozni, majd 20 éves koromra a városomban ismert alak lettem, bunoztem, narkoztam minden nap, gyűlöltem az életem, ugyanúgy visszahuzodo voltam, nem tudtam magam képviselni. Megvoltak a gyermekkori okai, amiket akkor tudatosan nem fogtam fel, és már a halál szakadekanak szélén táncoltam. Majd 22 évesen egy anyám rokona által ajánlott pszichologussal való találkozás a belementem. Akkor megváltozott az életem, hoztam egy döntést, hogy más akarok lenni, és elindultam az önismeret útján. 29 éves vagyok, 7 éve tiszta, tanulok, elégedett vagyok, nem hiányzik a szer, lettek valódi barátaim, nők is vannak körülöttem. Én megtanultam, hogy mindent le lehet küzdeni, ha az ember akarja. Küldök neked egy linket, annak a pszichológusnak az oldala, aki nekem segített, remélem élsz vele.
2021. márc. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem hiszem hogy ezzel a problémával a magyar prolik melegágyába érdemes jönni.

Van ezernyi mentális probléma, ami okozhatja, hogy nem tudsz nyitni a külvilág felé, ezeket pedig nem lehet legyőzni azzal a mentalitással, hogy "na, ma eldöntöttem, hogy megváltozom, szóval innentől minden jobb lesz!!"

Része ez is persze, de önmagában kevés.


Érdemes felkeresni egy szakembert, aki nagy valószínűséggel elmondja, hogy mi lehet a dolog mögött (nem vagyok pszichológus, de annyit még én is tudok, hogy az autizmus okozhat ilyen problémákat)


Ne szégyelld, hogy nem voltak kapcsolataid, egy orvos nem fog ezért ítélkezni feletted. Pont azért szerzett diplomát, mert segíteni akar a hozzád hasonlókon.

Maximum a tudatlan átlagemberek állnak rosszul a mentális problémákhoz, akik azt hiszik, hogy ezeknek a leküzdése csak a hozzáálláson múlik.

2021. márc. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, szerintem alkati kérdés, van, aki valóban nem tud változni.
2021. márc. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!