Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem már kezdek bele...

Úgy érzem már kezdek bele fáradni mindenbe,mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre jobban ugy érzem hogy depressziós vagyok,be vagyok fordulva teljesen.Úgy érzem az egész életem nem ér semmit.Hiába van párkapcsolatom,amiben boldognak és jól kéne benne magam érezni mert szeretve vagyok.Ehelyett pont az ellenkezőjét érzem.Boldogtalan vagyok,szorongok,félek,magányos vagyok,gyomor görcsöm van.Félek az egész élettől.Vannak céljaim az életben de sajnos nem tudom őket megvalósitani bármennyire is szeretném ez miatt is eléggé magam allat vagyok.Nagyon sokszor gondolok az öngyilkosságra,csak az a baj hogy félek a haláltól mert egy gyáva ember vagyok.Barátaim sincsenek akikkel megbeszélhetném,a párommal meg sajnos nem tudom az ilyen dolgokat megbeszélni,mert egyből nekem esne hogy ne legyek már hülye,meg csak sajnáltatom magam stb.Úgy érzem az egész életem egy börtön és egy út vesztő amiből nincs menekvés.Az egész életem egy nagy nulla.

2021. márc. 21. 10:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
61%
Jaj még annyit hogy akkor működik jól egy párkapcsolat ha mindent meg tudtok beszélni,ha ez nem így van sajnos később gondok lesznek.
2021. márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, a helyzeted nem egyszerű, de azért vannak megoldások is. 2 nagy iskolája van a válaszoknak, megpróbálom őket pár sorban körülírni neked (és ne haragudj, ha nem vonatkozik minden pontja rád):


KERESS JÓ MENTORT/MENTOROKAT

Az embernek jó néhány készséggel rendelkeznie kell ahhoz, hogy a karrier, a kapcsolatok és a spiritualitás területein boldogulni tudjon. Sokan ezeket ösztönösen értik vagy képesek a szüleik és baráti kapcsolataik révén kisebb-nagyobb részt elsajátítani. Azonban, ha az életed egy adott pontján ez még nem történt meg maradéktalanul, akkor sincs tragédia - számos guru és életvezetési tanácsadó tevékenykedik. Nem kevés könyv és előadás született már e témákkal kapcsolatban; megannyi technikája van annak, hogyan tanulhatsz gyorsabban, hogyan lehetsz képes egyszerre több dologra figyelni, hogyan beszélj és gesztikulálj, hogyan viselkedj különböző szituációkban, hogyan tudsz többet kihozni a külső adottságaidból, hogyan öltözködj, stb. Egyszóval, bátorítanálak, hogy kezdj el ismerkedni velük – egészen biztosan találsz olyat, akinek a mondanivalója és a stílusa reflektál majd a személyiségedre.


VIZIÓ, STRATÉGIA és ÖNBIZALOM

Biztos te is megfigyelted már, hogy mindazok, akik széles körű ismertségre tettek szert és valamelyest képesek formálni a világot, mind rendelkeznek vízióval; más szóval, képesek elképzelni a dolgokat JOBBNAK, mint ahogy azok jelen állapotukban előfordulnak. Ugyanilyen jelentős az is, hogy képesek ezeket lelki szemeik előtt hosszan FENNTARTANI - akár éveken keresztül. Van, aki szerint a részletgazdagságban rejlik a különbség a sorsfordító elképzelések és a mezei célok között, amiket oly sokan kitűznek maguk elé, majd hamarosan feladnak; tehát fontos GYAKRAN vizualizálni, hogy mi és miként lesz majd másképp – minél több ilyen dolog jut eszedbe pedig, annál jobb.

Ha már eldöntötted, mit szeretnél, kell egy stratégia is; azaz meg kell határoznod, melyek azok a dolgok, amiken változtatni szükséges, illetve milyen sorrend és határidők szerint kell majd azokat megvalósítanod, hogy elérd a kitűzött célod. Mondanom sem kell, az alaposan kidolgozott terv kulcsfontosságú…

Mielőbb rendet kell tenned a fejedben is; ehhez pedig elsősorban arra van szükség, hogy megtanulj elszakadni a múlttól, egyúttal megszabadulni azoktól a gondolatoktól, amelyek visszatartanak és korlátoznak – és még ennél is lényegesebb, hogy olyanokkal HELYETTESÍTSD ezeket, amelyek erőt adnak és motiválnak. Számos film, könyv és dal született már a REMÉNY nélkülözhetetlen szerepéről – fölösleges tovább szaporítanom a szót…

Fontos, hogy elsajátíts bizonyos fokú önuralmat, és időről-időre gyakorold is azt – ennek kulcsa pedig az egyensúly: nem szabad mindig, minden hajlamot elfojtani, ahogy az sem helyes, ha az ember teljes mértékben kiszolgáltatja magát a szeszélyeinek. Időnként kitartásra és küzdelemre van szükség, máskor játékra és lazításra. A fejlődésnek az a természete, hogy a sikerek és az eredmények először lassan és nehézkesen jelentkeznek, aztán pedig egyre gyorsabban és könnyebben – ezért fontos a türelem és a kitartás.

Hasonló a helyzet az érzelmekkel is; az élet különböző szférái (ismerkedés, munkahely, barátok) más és más lelkiállapotot igényelnek, és számos technika van arra is, hogyan lehet ezeket előidézni, erősíteni, tovább fenntartani. Itt is ügyelni kell az egyensúlyra: mivel egy-egy ilyen állapot menedzselése rengeteg erőt és koncentrációt igényelhet, a leghatékonyabb formát tartalékolni kell a legfontosabb helyzetekre – máskülönben, ha mindig 100%-on pörögnél, csak hamar kiégnél, és nem jutnál egyről a kettőre.

A híres guruk egyébként még azt mondják, nem szükséges mindezeket tökéletesen csinálni; ahhoz, hogy az élethelyzetedben javulás történjen, elegendő, ha többnyire csak ELÉG JÓL csinálod valamennyit.


KERESS EGY JÓ PSZICHOLÓGUST

Az élet nem midig túl könnyű, és akad, akinek nehezebben megy megbirkózni a SZEMÉLYES SORSÁVAL. Rengeteg önismeretet és bölcsességet igényelhet ennek a feladata, mindezen a tudásra pedig egymagad meglehetősen sokáig tarthat szert tenni. Egy JÓ pszichológusnak (, aki a pszichéről ÉVEKIG tanult,) az a szakmája, hogy ilyen helyzetekben segítséget nyújt - hasznos meglátásokat adhat és sok hibás döntéstől meg tud kímélni. Ezen a ponton ugyan hozzá kell, tegyem: sajnos, ezekkel a szakemberekkel sem kizárólag jó tapasztalata van mindenkinek - ha az a benyomásod támad, hogy rosszindulatú vagy nem kizárólag a javadat akarja, SŰRGŐSEN keresni kell egy másikat. Egyébként sokan azt gondolják, hogy csak az elmeroggyantak járnak hozzá, de felsőbb körökben teljesen más a megítélése. Összességében csak annyit akarok mondani, hogy a lélek meglehetősen bonyolult dolog, ezért panasz esetén érdemes olyanhoz fordulni, aki releváns tudással is rendelkezik róla. Gondolj bele: ha a fogad fáj, akkor is szakemberhez mész.


ÖNISMERET, BÖLCSESSÉG és HELYES PERSPEKTÍVA

Van, aki egyszerűen csak néhány hibás képzet vagy szerencsétlen körülmény áldozata, de akadnak olyanok is, akik olyan mértékben eltérnek a legtöbb embertől, hogy képtelenek egy átlagos életvitelre vagy szemléletre - ami nem azt jelenti, hogy képtelenek egy kielégítő, tartalmas életre. Sok esetben nem is annyira egy konkrét helyzetben szenved valaki, hanem attól, ahogyan saját maga az adott szituációját ÉRTELMEZI; gyakran az alkalmatlanság gondolata a legfájóbb, illetve az, hogy az illető egyedül szenved a világban. Sokan kizárólag MÁSOK SZEMÉN keresztül képesek önmagukat látni.

Azt mondják, a figyelemre és szeretetre irányuló igényünk a gyerekkorból ered, amikor ezek még bőségesen megadattak. Ahogy az ember felcseperedik, egyre kevésbé képes FELTÉTEL NÉLKÜL elbűvölni, és mások szívében elfoglalt helye inkább attól függ, mi az, amit még FEL TUD MUTATNI - feltéve persze, hogy az mások számára is értékes. Éppen ezért nem szabad azt várni, hogy mindig, mindenki a legfontosabbként tartson számon, és éppen ezért hibázik nagyot az, aki a méltósághoz való jogát és az önbecsülését kizárólag arra építi, hogy kinek, mikor és mely tulajdonságaival tud örömet okozni. Remélem, nem értesz félre: mások ugyanolyan fontosak, mint te magad, és ugyanúgy megilleti őket is az önmegvalósítás, ahogyan TÉGED IS megillet. Gyakorolj türelmet és megértést - magaddal szemben is.

Egyáltalán nem tragédia, ha valakinek nem sikerül nagy dolgokat véghezvinnie - a legtöbben már csak így vagyunk ezzel. A kudarc nem újkeletű jelenség, és azok is jól ismerték, akik pedig bekerültek a könyvekbe. Hogy merj kitartani és küzdeni, ezért ugyanolyan fontos, mint hogy képes legyél ELENGEDNI és úszni az árral.

Lehet, hogy lesznek, akik megvetnek majd érte, de az sem bűn, ha nem élsz példás társasági életet. A párkapcsolatok sem egyszerűek, és nem minden esetben jelentenek megváltást.

Kevesen születnek tökéletes küllemmel és sziporkázó intelligenciával; szerencsére az önzetlenség, az odafigyelés és az őszinte jóindulat készségeit bárki elsajátíthatja – sokan még többre is értékelik ezeket. Egyébként a jó ízlés is fejleszthető és nagyon vonzó - ahogyan az ápoltság is.

Tudom, hogy a filmek, meg az ismerősök sokszor mást sugallnak, de az sem általános, hogy az ember maradéktalanul elégedett és mindig magabiztos - egy dolog, hogy egyesek mit láttatnak, és egy másik az, hogy mi van a színfalak mögött.

Fontos, hogy semmi esetre se szégyelld magad – NINCS MIÉRT. Találd meg azt, ami NEKED örömet okoz, és amitől úgy érzed, teljesebbé válsz. Nem baj, ha nem csinálod bravúrosan - ne erről szóljon. Fontos a siker, meg az elismerés, de aki csak ezeket hajszolja, elfelejt valóban élni. Válaszd külön a két területet, és ügyelj itt is az egyensúlyra.

Ne verj gyökeret a múltban, mert a sors szeszélyes és fordulatokban bővelkedő. Az élet pedig megannyi élményforrást rejt, csak ki kell nyitnod a szemed - és a szíved. Ha megtanulsz osztozni mások örömében, sosem leszel boldogtalan. Tarthatsz háziállatot is, de csak akkor, ha MARADÉKTALANUL gondját tudod viselni! Javaslom, hogy ismerkedj meg egy kicsit a természettel és más kultúrákkal – releváns nézőpontokkal gazdagodhatsz. Járhatsz szakkörökre vagy klubokba, és elvégezhetsz tanfolyamokat is. Keresd azok közösségét, akik veled hasonló helyzetben vannak.


Gyors javulást!

2021. márc. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!