Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mentális problémák a karantén...

Mentális problémák a karantén ideje alatt... mégis mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon félve írok ide, de úgy érzem eljött az a pont, amikor nem bírom már tovább.

Egy éve itthon, egyedül, bezárva a saját gondolataimmal amik egyre inkább a mély felé húznak, mégis mit lehetne tenni?


Tavaly még szorgalmas voltam, s nem voltak ennyire durva mentális problémáim, most viszont, közeledve az érettségi előtt már teljesen zakkantnak érzem magam, mindent elfelejtek, nem tudok koncentrálni, hiába próbálok tanulni, egyszerűen a szorongás zavara nem engedi meg. Mindennap egy és ugyanaz, semmi motiváció... Abban a pillanatban elfelejtem azt, amire gondoltam. Szorongok mert jól kéne teljesíteni az érettségin, de egyszerűen képtelen vagyok bármit is megjegyezni. Pedig tanulás terén régen a memóriámmal nem volt semmi probléma, ha valamit például be kellett magolni, azt szóról szóra tudtam hetekig, hónapokig.


Ha valakinek van valami jó tanácsa, azt nagyon szívesen elfogadom, és aki nem tud érdemleges választ adni, az kérem ne tegye, ne rontson a helyzetemen. Csak tartsd tiszteletben! Köszönöm!


18/L



2021. ápr. 10. 23:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Érettségi előtti pánik teljesen normális, de nyugtasd magad azzal, hogy ha eddig tanultál és készültél, akkor már minden ott van jó mélyen a fejedben ahhoz, hogy jól sikerüljenek a vizsgák, csak egyelőre most még annyit túráztatod magad és aggodalmaskodsz, hogy ezek a dolgok háttérbe szorulnak és elfelejtődnek.

Nem kell aggódnod, amikor a vizsgát írni fogod, akkor minden be fog ugrani, amik most hirtelen úgy tűnnek, hogy nincsenek meg. Esetleg néhány tipp:


Sport - Ha fizikailag karbantartod magad (apróbb torna, futás, séta), akkor az a mentális jólétedre is kihat. Itt a gyönyörű idő, mozogj egy kicsit, nagyon felfrissít

Környezetváltozás - Ha ki tudsz menni kicsit valahová tanulni, akkor már az sokat tud javítani, hogy nem mindig egyhelyben a 4 fal közt tanulsz

Kikapcsolódás - Az agyadnak is szüksége van arra, hogy időnként újratöltődjön. Ne érezd magad attól rosszul, hogy néha egy kicsit kikapcsolódsz, és mondjuk 2 tétel között tartasz egy kis szünetet, ahol megnézel valamit, megeszel valami finomat, vagy ilyesmi. Nem robotok vagyunk mégsem.

2021. ápr. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Az első szerintem nagyon jókat írt!


Ezen kívül, ha tudtok, akkor tanuljatok közösen barátokkal, nekem ez mindig segített.


Meg legyen egy b terved, mondjuk, ha most nem jön össze, akkor mit csinálsz egy évig (fél évig?) amíg újraérettségizel. Tudom, hogy a vizsgák felé közeledve nehéz, de próbáld perspektívába helyezni a helyzetet.


Beszéld meg a barátaiddal/szüleiddel, hogy mit csináltok az érettségi után.


Illetve Bagdi Emőkének van autogén tréningje, az is segíthet.


Ha nem tudsz aludni este, akkor lehet, hogy stressz esetén refluxos vagy és rosszul alszol tőle. Feküdj le mindig ugyanakkor és emeld meg a párnádat, hanyagold lefekvés előtt 2 órával a étkezéseket és a cukros, szénsavas italokat, extrém esetben a paradicsomot is.


Esetleg egy probiotikum kúra és nyugtatós tea is segíthet.

2021. ápr. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Ha szorongásnál görcsbe rándul a gyomrod, akkor a refluxos tanácsokat fogadd meg.


Ha a stressztől menni szokott a hasad, akkor vegyél probiotikumot és egyél sok zöldséget.

2021. ápr. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 11. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell 0-24 ben tanulni, tarts pár nap szünetet, csinálj vmi mást. Olvass el egy jó könyvet, sétálj a természetben, vegyél egy számfestő képet, süss egy sütit, rendezd át a szobádat, videójátékozz, ültess virágokat, fess le egy régi széket, vagy bármi. Az a lényeg, hogy mást csinálj.
2021. ápr. 11. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Esetleg, ha nagyon nem megy, adj magadnak haladékot! (1 vagy 2 év kiesés nem sokat számít, de Te tudod, hogy neked mi a megnyugtatóbb - ha most túlleszel rajta vagy inkább később.)


Addig esetleg munkatapasztalatot gyűjthetsz a munkaügyi központban regisztrálva álláskeresőként. Pályakezdőként nagyon sok támogatáshoz juthatsz, csak az állami támogatásokat kell figyelni, mikor mire vagy jogosult.


Hátha a nagybetűs életbe kilépve több viszonyítási alapod lesz, melyik a jobb - halasztani, vagy még mostanában inkább túlesni rajta.

2021. ápr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdezőnél ez nem érettségi előtti pánik, stressz stb. Én is eléggé rá voltam görcsölve az érettségire, sokat tanultam, izgultam, szerettem volna jól teljesíteni, jó eredményeket szerezni stb., de akkor teljesen mást éreztem, mint amiről a kérdés szól. Amiről a kérdés szól, azt igazából én most éreztem egyetemistaként. Tavaly tavasz óta távoktatásban tanulunk és ugye bejöttek a koronavírus miatt hozott óvintézkedések és korlátozások is, amik az én esetemben pl. azt jelentik, hogy ki kellett költöznöm a kollégiumból és haza kellett mennem a szüleimhez, ezáltal elszakadtam a barátaimmal és kikerültem az egész egyetemi közegből (csak online tudjuk tartani a kapcsolatot, de azt sem egyszerű összeegyeztetni), egész nap egyedül ültem otthon (a szüleim dolgoztak, nem volt otthon senki más rajtam kívül), egész nap a gépet kellett bámulnom (online óra, beadandó, kvíz, zh stb.), egész nem volt kihez szólni és értelemszerűen hozzám se szólt senki, nem is találkoztam igazából senkivel, nem tudtam menni sehová mert minden zárva és nem is volt kivel/hová menni (el tudtam menni pl. egyedül sétálni, hú de jó... kb. az volt a hét fénypontja, ha esetleg elmentem a Tescoba) vagy valamivel le tudtam foglalni magam, de nem igazán élveztem és nem volt kedvem semmihez (pl. olvasás, hobbi stb., mind magányos tevékenységek, egyedül, otthon, hát szuper tényleg). Szóval minden nap teljesen egyforma volt, soha nem történt semmi, nem találkoztam személyesen szinte senkivel, nem értek ingerek stb., közben pedig ugyanúgy ott voltak az egyetemi teendők, tanulni kellett. Volna, mert egyszerűen nem bírtam. Nekem négyesnél rosszabb jegyem soha nem volt, tök jó tanuló voltam, szerettem tanulni, szorgalmas voltam stb., de egyszerűen semmit nem voltam képes befogadni, nem tudtam koncentrálni, nem tudtam megjegyezni semmit stb., egyszerűen nem ment. Úgyhogy nekem a leírás alapján úgy tűnik, hogy a kérdezőnek sem az érettségi a fő mumus, hanem inkább ez az egész távoktatás-bezártság stb. okozza a problémát. Én könnyebb helyzetben voltam, mert passziválhattam egy félévet és elkezdtem pszichológushoz járni. A pszichológust viszont mindenképpen ajánlom, hacsak nincsen valaki a környezetedben akivel őszintén tudsz beszélgetni ezekről. Plusz nyilván segíthet a mozgás, ha ki tudsz szakadni a mindennapokból, ha el tudsz menni ide-oda, ha van társaságod, de erre sincsen lehetősége mindenkinek.
2021. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%
Nem vagy bezárva, ki tudsz menni akár most is. Mégis bent vagy.
2021. ápr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
8-as Ha szerinted a “bezártság” szimplán a fizikai bezártságot, helyhez kötöttséget jelenti, akkor nem vagy normális.
2021. ápr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
9. Nem igazán értem miről beszélsz
2021. ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!