Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vagdosással kapcsolatban...

Vagdosással kapcsolatban kérdeznék.?

Figyelt kérdés

Szóval, elég szarul vagyok mentálisan, hamarosan megyek iskola pszichológushoz is, (viszont felek hogyan fogok megnyilni neki. :/ )


Sokáig bírtam de neki estem az alkaromnak egy kettétört élesebb szélű tárgyal és eléggé szétszedtem vele a kezem aztán úgy éreztem nem bírom abbahagyni és hogy megerdemlem szóval nem bírtam ki és neki estem megint csak akkor már pengével. Most is vágni akarom magam de már így is faj a kezem és már így sem tudom elrejteni az emberek elől és próbálom vissza fogni magam mert nem lenne jó vege.


A kérdésem az, hogy mivel nem mindig tudom elrejteni, gáz ha meglátja más és felvállalom, nem takargatom? Ezenkívül ha tanár meglátja az szólhat ofinak vagy ha a pszichológus akkor szólhat ő is az ofimnak? Az osztályfőnök ilyenkor értesítheti a szüleimet?



19l



2021. máj. 21. 19:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kérdező, az azért elég durva, hogy mi, GYK lakók megértünk téged( többség :) ) , családod meg nem.
2021. máj. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
én sokáig vagdostam magam....sajnos a csuklónál megmaradt a hegg....a tetoválás eltakarja
2021. máj. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Úgy szeretnék segíteni neked! Többször is vagdostam magam az évek során, de ez nem jelentett megoldást, csak hülyének néztek/haragudtak rám, ami szégyenérzetet okozott, és tovább rontott az amúgy is pocsék mentális egészségemen. A legjobb módszer arra, hogy abbahagyd, hogy először is, dobj ki minden eszközödet, ami közvetlen kéznél lehet, amikor majd vagdosni akarod magad. Próbáld meg megállni. Ha nagyon erősen rám tör, akkor a körmeimet vájom magamba, az is segít lenyugodni, de a múltkor olvastam, hogyha egy befőttes gumit teszel a csuklódra, és azt pattogtatod, az is segít. Akár elmehetsz megfürdeni, letusolni is meleg vízzel, a fürdésnek bizonyítottan pozitív hatása van a mentális egészségre. Ha boldog nem is leszel tőle, legalább lenyugtat.

Tényleg keress egy szakembert - kezdésnek az iskolapszichológus szerintem jó. Bár a legtöbb tényleg csapnivaló, ismerek olyat, akinek tudott segíteni. Pszichológust egyébként TB-alapon is fel tudsz keresni, beszélj a háziorvosoddal. Ő nem fogja értesíteni a szüleidet, köti a titoktartás. Ne félj attól, hogy hogyan fogsz megnyílni neki, ez egy folyamat. Az első egy-két alkalom egyébként is a megismerésről, megszokásról szól a pszichológusoknál, legalábbis a tapasztalataim szerint.

Sajnálom, hogy a családod nem ért meg, és nincsen senkid. Velem is ugyanez volt, hasonló háttérrel rendelkezem. Ha bármikor szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan, szívesen meghallgatlak. 24/L

2021. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, viszont ez mindenképp egy pozitív lépés előre, hogy megpróbálsz pszichológushoz fordulni. Nem hiszem, hogy rejtegetned kellene előle, viszont semmiképp sem érdemled meg, hogy magadnak ilyen fájdalmat okozz. Ha nem probléma, megkérdezhetem, hogy mi történt, és mi miatt vagy ennyire elkeseredve?
2021. máj. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!