Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha teljesen...

Mit tegyek, ha teljesen elveszve érzem magam, mióta leszoktam a videójátékokról?

Figyelt kérdés

Március 25 óta nem játszom, azelőtt évekig függő voltam. Napi szinten 8 órát vett el az életemből, hétvégente sokkal többet. Azért függtem rá, mert egyébként szociofóbiás vagyok, és nincsenek barátaim, így csak játékon belül voltak kapcsolataim. Azóta úgy érzem, hogy még annál is magányosabb vagyok, mint előtte. Egész nap csak tengődök így, filmezek, főzök, tévézek, vagy sétálok. Úgy érzem, hogy egy nagy üresség van bennem és nincs mi kárpótolna. Az is 100x megfordult a fejemben, hogy lehet jobb lenne visszaszokni. Élőben ismerkedés ki van zárva, mert senkit nem ismerek, és sehová nem járok el azon kívül, ahová muszáj. És ha el is mennék, úgyse venne észre senki, mert félénk vagyok. Mit tegyek, hogy újra normálisnak érezzem az életem, és hogy van valami értelme? Mert így most borzalmasan unott vagyok, és úgy érzem, hogy semmi nincs ami boldogítana. Valaki tudna tanácsokat adni?

Lényegtelen a korom, valahol 20 és 30 között, Férfi.



2021. máj. 6. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozol mondjuk? Mert említést sem tettél róla, hogy amellett gépeztél, vagy ahelyett? Akkor viszont a 8 óra nem sok.
2021. máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan úgy játszathatsz mint eddig...nincs szabály rá, hogy akkor most te ne játszál. Ha téged ez boldogít akkor csináld. Vagy keress egy munkát az úgyis leköt és nem lesz időd ilyeneken gondolkodni.


Én is elég sokat játszok de nem egyből 8 órát...nekem az túl sok lenne.

2021. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Másoknak a filmek, a könyvek vagy egyéb hobbik jelentik az ehhez hasonló kilépést a világból, teljesen normális a reakciód.
2021. máj. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Itthonról dolgozok. Amellett ment rá el a 8+ óra. Nem szeretnék újra nekikezdeni, de gondolok rá sokat. Mint másoknak az alkohol vagy cigi, nekem ez okozna függőséget. Ha elkezdem, akkor nem tudok leállni 1-2 meccs után, biztos vagyok benne, mert próbáltam. Megint egész délutánok és esték mennének el rá. És csak mégjobban elidegenedik a világ körülöttem, ha azt teszem.
2021. máj. 6. 17:46
 5/10 A kérdező kommentje:
Így viszont a filmezés és sorozatozás lett az új tevékenységem. Nem tudom ez mennyire jobb. Valószínűleg semennyire. Ugyanolyan élettelen vagyok, mint akkor.
2021. máj. 6. 17:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írod, semennyire :D De a legtöbb embernek, sőt megkockáztatom mindenkinek van ilyen búvóhelye. A kert, a kocsma, a pletykakör, a bármi.
2021. máj. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, szerintem kicsit túlaggódod. Én dolgozom, aztán haza jövök, főzök valamit párommal, esetleg boltba megyünk, mosást indítok stb, és a következő, ha ezekkel kész vagyok, hogy már ülök is le a gép elé. Párom szintúgy.

A program este 10-ig játék, sorozat/filmnézés, gyakorizás (:D), stream nézés. Ez így kb hat óra gép előtt, hétvégén ha a házimunka kész, ez egész napos program. De régen meg vagy a tévé előtt ültek, vagy kinn kapáltak. Na hát én panelban lakom, most akkor mit csináljunk?

És ettől függetlenül nem vagyunk függők, nem leszünk ettől élettelenek. Minden embernek meg van a hobbija délutánra. Van aki meg olvas 0-24. És akkor?

Az a lényeg, hogy legyen mellette munkád, érdekeljen néha más is, ne koszfészekben élj, hanem legyen időd a játék mellett enni, kimenni kicsit, kitakarítani a házat, legyenek hosszútávú céljaid is.

Nem szégyen, hogy a filmezés, játszás a hobbid. Aki szerint az, az elmehet a pitsába.

2021. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, mindenkinek van valami hobbija, viszont mindenképpen kellene sportolnod. Azt nem írtad, hogy szoktál volna. A sétálás az semmi. Valami olyat kéne keresned, amitől alaposan felmegy a pulzusod, jól leizzadsz és kiadod magadból a feszkót.
2021. máj. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Csinálj egy főző blogot. Vagy kertészkedj. A balkonon is lehet. Vagy sétálj és fotózz. Fotózd le békaperspektívából is a világot. Ahogy azt a sok körülötted lévő magabiztos hólyag sose látja :-)

Vagy írj blogot a leszokásodról. Vezess naplót. Lehetsz majd sikeres kócs (coach) ha másoknak is meg tudod ezt tanítani!

2021. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Mindenkinek van hobbija, neked a kockulás volt, most más lett, ezzel nem is lenne baj. Viszont ahogy írsz, // "Mit tegyek, hogy újra normálisnak érezzem az életem, és hogy van valami értelme? Mert így most borzalmasan unott vagyok, és úgy érzem, hogy semmi nincs ami boldogítana. " // Ezzel viszont már van baj.


Ha az a bajod, hogy nincsenek barátaid, márpedig valószínűleg az, akkor ezt kell megoldanod, mert addig csinálhatsz akármit, semmi nem hoz változást. Sokan (sokáig én is) menekülésnek használjuk a játékot, legalább addig nem kell a problémákon aggódnunk stb. De attól még megszűnni nem fognak. Most nincs játék, eddig az volt az életed, és kemény dolog rájönni, hogy életed sincs. Tudom, hidd el.


Egy biztos: ha elfogadod, hogy te ilyen vagy, és már ilyen is maradsz (ami nagy hiba lenne, mert fiatal vagy), és úgysem érdekelnél senkit, akkor soha nem lesz jobb.


A szociális fóbiára is van megoldás, létezik kezelés, vannak szakemberek, lehet gyakorolni, nem könnyű, de lehetséges. Ha marad minden így, marad az üresség, amit most is érzel, és elvesztegeted az életed, azt sosem fogod megbocsátani magadnak, te is tudod.


Vissza kell menni az elejére, és megtenni mindent, amit tudsz. Keress meg egy pszichológust, beszélj vele és legalább hallgasd meg, aztán meglátod. Így nem lehet hosszútávon élni, tapasztalatból mondom. Persze rajtad múlik, és azon, hogy te mit szeretnél.

2021. máj. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!