Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy magányos valakitől mennyir...

Egy magányos valakitől mennyire normális, hogy ha valaki egyszer kedves vele, arra hajlamos nagyon rákattanni, legalábbis fejben?

Figyelt kérdés
Ha amúgy tök magányos, hiába vágyik társaságra nincs neki egyáltalán, és amikor összekerül valakivel, beszélget vele egy jót, vagy pár órát együtt csinálnak valamit, akkor utána folyton rajta gondolkodik, állandóan rajta jár az esze, rákattan teljesen, akkor is, ha lehet nem is beszélnek többet egymással. Ez egy magányos valakitől mennyire normális?
2021. jún. 9. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Számomra normális. Nem kattanok rá teljesen az illetőre, csak az azutáni egy-két napban eljátszok a gondolattal, hogy milyen lenne vele barátoknak lenni.
2021. jún. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, vagy legalábbis érthető. Amíg az egész megmarad a fantáziálás szintjén, addig csak neked rossz.

Viszont ha átmegy a dolog cselekvésbe, vagyis elkezdesz írogatni neki, úgy intézni, hogy rendszeresen "véletlenül" összefussatok, nem veszed a jeleket, ha esetleg ő mégsem szeretne veled többet, akkor az angyon kínossá tud válni. Ilyenkor jön az, hogy te nem érted, miért volt az elején kedves, úgy érzed, csak átvert, kihasznált, mit tudom én, pedig szegény nem csinált semmit, csak igyekezett normálisan viselkedni.

Nehéz ezeket a dolgokat okosan kezelni sajnos, de azért tröekedni kell rá.

2021. jún. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális, de sokszor nagy fájdalmat okoz magának az illető ezzel. Sokat tudnék mesélni...
2021. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Normális, de csalóka dolog. Normális, mert ez mutatja, hogy nem veszett ki még belőle az érzelem, az érzés, és valójában vágyna a másik valaki (akárki, nem csak az említett másik személy) társaságára.

Csalóka, mert attól a másiktól való függőség alakulhat ki nála, tehát ő azt érzi, hogy a másik egy megbízható valaki, aki által kinyílhatna, így a továbbiakban rá támaszkodna. Kérdés, hogy ezt a másik hogyan veszi: magára veszi, engedi, vagy határt szab?

Fontos, hogy ilyenkor mindkét fél észnél legyen!


Az a baj, hogy tök-totál ismerős a dolog, ezért írtam le a fenti dolgot.

2021. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Normális dolognak mondanám én is. Személyes tapasztalatot nem igazán tudnék írni (a magány régóta tart, de ilyen dolog eddig csak egyszer fordult elő velem), de attól tartok, hogy ezzel az illető tényleg "csak" magát bántja, pláne hosszútávon.
2021. jún. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy normális-e, de nálam is így működik. Hetekig tudok gondolkodni valakin, ha akár csak egyszer beszéltem vele. Jó esetben.:) Rossz esetben évekig újra meg újra eszembe jut még.
2021. jún. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Normális dolog. Viszont lelkileg elég megterhelő. Legalábbis számomra ez így szokott lenni. Legutóbb annyira rá kattantam valakire, hogy hónapok kellettek mire ezen túl jutottam.
2022. dec. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!