Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elegem van az emberekből meg...

Elegem van az emberekből meg a sok szenvedésből mit tegyek?

Figyelt kérdés
Annyira elegem van a körülöttem élő emberekből hogy arra nincsenek szavak. Ez a környék ahol lakom számomra maga a pokol utálok itt élni a sok szemét embert nap mint nap elviselni. Sajnos az a baj hogy nekem itt az otthonom a saját házam ami mindig az enyém lesz meg a testvéreimé és ez az egy menedékem nem tudok hova menni. De gyerekkorom óta utálok itt élni mert mindig csak bántottak lelkileg és azért is lettem lelkileg sérült ami a mai napig is elkísér engem. Úgy érzem hogy a környezetem betegít meg teljesen azért nem tudok kigyógyulni a pánikbetegségből sem. Még a saját családom is szemét velem nem foglalkoznak velem pl a testvéreim sem. Nem érdeklek senkit mindenki csak belém rúg. A párkapcsolatom is pocsék mindig olyan társat vonzok be akik nem hozzám valók az ellentéteim mindenben és csak a folyamatos viták vannak de boldogság az nincs. Nem szeretek így élni semmi értelmét nem látom az életemnek. Itt vagyok 33 éves és sehol nem tartok az életben. Nagyon sok lelki problémával küzdök amiket nem tudok megoldani ebbe őrülök bele. A pszichológust pénzkidobásnak tartom szerintem ő sem tudja megoldani helyettem a problémát ahogy senki. De akkor mi erre a megoldás??? Barátaim sincsenek akik támogatnának mellettem állnának. De főként édesanyám hiányzik aki a mindenem volt de ő sajnos már nem lehet velem :( mert meghalt. Ez számomra a legnehezebb dolog amit a mai napig se tudtam feldolgozni. Egy édesanyát nem pótol senki.
2021. jún. 19. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezen megyek keresztül.

A fő gond az, hogy bezárt a szíved és nem megfelelően koncentrálsz. Tereld el a figyelmedet. Amúgy egy jó(!) szakember sosem pénzkidobás.

2021. jún. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Fogadd őszinte részvétemet elhunyt Édesanyád miatt! Nagyon is megértelek, hogy mit jelent egy Édesanya elvesztése: jótékony biztonság, támogató jelenlétének köszönhetően.


Megpróbálhatsz egyházi közösségek felé fordulni, mert még elég fiatal vagy ahhoz, hogy akár PÁLYÁT IS MÓDOSÍTS - ott pedig azért valamilyen formában kaphatsz lelki támogatást.


De azt nem ígérem, hogy nem kapsz onnan lelki sérüléseket, mert néhányan ott is ki tudnak használni "Isten nevében". A római katolikusokat kevésbé ajánlom, de az evangélikusok és reformátusok be- és elfogadóbbak az esetek többségében.


Van a lakóhelyed közelében valahol templom/gyülekezeti közösség? Tudnál hittanra járni? Elég sokféle magyarázatot kaphatsz a nehézségek kezelésére az életedben. Azért bízom benne, hogy jó szándékban nem fogsz annyira hiányt szenvedni, mint eddig.


Írtad, hogy 33 éves vagy. Melyik nemhez tartozol?

2021. jún. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Együtérzek veled édesanyád halála miatt.

---

Mivel magad minden változástól elzárkózol (nem mész dokihoz, nem költözöl el stb), viszont másoktól várod a változást (közeledjenek feléd, ne legyenek "szemetek" veled stb), számodra nincs megoldás, kedves Kérdező. Ha beleőrülsz a helyzetedbe, talán az enyhít valamit a belső feszültségeden.


Szép napot!

2021. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Eszembe jutott, hogy esetleg még a családsegítő szolgálat is tehet valamit - helyszínre kijárnak kommunikációs zavarokat apránként helyretenni, csillapítani.


De nem igazán ajánlom őket mindenféle ügyben, mert akár értesíthetik a gyámhatóságot, ha nem vagy együttműködő hosszabb távon velük. Nem minden esetben annyira megértőek.


Valahogy muszáj kilépned ebből a közegből, szociális kapcsolatokat kiépítened - a saját lelki nyugalmad érdekében. A magyar máltai szeretetszolgálat és az egyházak segíthetnek.


Tűzoltásnak a lelkisegély szolgálat is megteszi: 116-123 nonstop vonal, éjjel-nappal. A legjobb tapasztalatom a Délután Alapítvány segélyvonalával van, írni is lehet Nekik - csakúgy, mint a 116-123-nak.


Esetleg a református lelkisegély vonal - de korlátozott időben, mint a Délután Alapítvány. Javaslom a google keresőbe beütni őket és jó böngészést kívánok Kérdező!

2021. jún. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Ja, a 2-es választ is én írtam.


4-es válaszoló.

2021. jún. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%

Ez mind szomorú... A jó hír az, hogy a legtöbb ilyen helyzetből van kiút, csak nehéz meglátni és elindulni rajta. Ebben segíthet egy jó pszichológus.


Az biztos nem fog megtörténni, hogy magától minden és mindenki megjavul körülötted. Sőt: elég valószínű, hogy neked magadnak kell kimozdulnod onnan, akár úgy is, hogy elköltözöl, és egy új életet rendezel be magadnak. A környezet, az emlékek, a bemerevedett játszmák nagyon lehúzhatják az embert, és szerintem veled valami ilyesmi történik. De az jó, hogy tudatos vagy, ez az első lépés. A megoldás belülről fakad: a pszichológus sem mondja meg, hogy konkrétan mit tegyél, de segít rátalálni a kivezető útra, és el is kísér. Nagyon hasznos, mert az ember szorult helyzetében általában nem látja a fától az erdőt, és csak kattog tehetetlenül. Törj ki!

2021. jún. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

"ő sem tudja megoldani helyettem a problémát ahogy senki." - Ezt nagyon jol latod. Nem is az a feladata a pszichologusnak, hogy helyetted oldja meg a problemaidat, hanem hogy segitsen feltarni a problema okat es segitsen ravezetni a megoldasra.


Vilagviszonylatban egesz jo az ELTE pszichologus kepzese (legalabb ez), szoval penzkidobasnak nem neveznem, mert tenyleg jo szakembereket kepeznek itthon. Csak sokan nem elnek ezzel a lehetoseggel.

2021. jún. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha szabad kérdeznem, mivel húznak le téged. Egyébként nyugudjon békében anyukád. És remélem hogy jobban leszel.
2021. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt a Világot nem szabad komolyan venni,

ne legyenek komoly elvárásaid, meg semmilyen, és akkor nem fogsz tudni csalódni

Próbáld meg azokat a pillanatokat kiélvezni, amikor nyugi van körülötted.

2021. júl. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!