Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van olyan közületek, aki már...

Van olyan közületek, aki már belebetegedett az egyedüllétbe?

Figyelt kérdés
Én pl. nem is tudnék már elképzelni párkapcsolatot,vagy bármi hasonlót. Már irtózom az emberekkel való érintkezéstől, idegen dolog tőlem a boldogság, vagy az hogy szeretek valakit/szeret valaki engem, így már rendesen félek is ettől az érzéstől és inkább a megszokott fásult letargiába menekülök, mert ezt szoktam meg.

2019. dec. 22. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Ez olyan mint amikor a felszabadításkor a koncentrációs táborokban élő zsidók visszamentek a barakkokba ahelyett hogy menekültek volna. Mert azt szokták meg.

Ez egyáltalán nem normális, de valahol meg lehet érteni. Téged is megértelek. Ez a könnyebb megoldás, a belsődet véded így. A csalódások mélyebbre taszítanának és most jobb ringatni magad az eddigi állapotban, nem borul fel az egyensúly.

Mindenesetre a változások viszik előre az életet, nem fog minden az öledbe hullani.

Minden változik az évszakok,a táj, a technika.. Te miért vonnád ki magad a világ forgásából? Elég nehéz és kimerítő egy másik világot fenntartani. Végül nem fogsz érezni magányosságot, az lehet.., mert magad leszel a magányosság. Eltelsz önmagaddal, elég lesz a saját társaságod.

Kvázi önmagad hazugságában élsz,mert nem hinném hogy a körülötted levők ezt szó nélkül hagynák. De te meg csak mondvacsinált indokokkal visszautasítod őket, na ki a hibás?

Én elmehettem volna mondjuk az osztálykirándulásokra, bálokra, ott maradhattam volna délutánonként, elmentem volna a születésnapi bulikra.. de egyikre sem mentem el. És miért? Nem akartam felesleges problémákat, szerepet játszani, idegennek éreztem magam, megakartam felelni, csúnya is vagyok..stb.

Végül így visszatekintve rosszul döntöttem, te ne döntsd így kérlek. A világ tovább megy és a változások örökké tartanak, de az életünk egy irányba halad és nehéz visszacsinálni a dolgokat.

Úgy élj, hogy később ne bánkódj miatta.

2019. dec. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én is pont így vagyok csak én próbálkozom még, főleg a szeretve gondolat hasonló
2019. dec. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!