Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehet a mai világba lelkitársa...

Lehet a mai világba lelkitársat találni?

Figyelt kérdés
És férfi és nő közt müködhet-e ez? Sajnos rossz tapasztalataim vannak ilyen téren mert ezt is már külsőhöz kötik az emberek.Amint meglátnak a másikról képet és nem tettszik,már lelkitársnak sem akarják.Tehát valójában szerintem a lelkitárs nem a külsőségekről szólna hanem 2 ember lelkének különleges kapcsolatáról.Nem érzed olyan magányosnak magad ha beszéltek napi szinten.Szerintem az ilyen elég ritka.V miért mindig abbamarad egyik részről a beszélgetés,és a lelki kapcsolat meghal.
2021. júl. 1. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, igen, de nagyon rosszul közelíted meg az egész problémát.

A valódi lelki társ nagyon-nagyon ritka, de attól még létezik. Viszont ez nem úgy van, hogy két ember lelki társnak "akarja" egymást, hanem megismerkednek, és ez szép lassan (tényleg nagyon lassan!) kialakul. Tehát először beszélgetnek felületes témákról, utána egyre mélyebb és mélyebb dolgokról, és egyszer csak, évek után azon veszik észre magukat, hogy már olyasmit megosztanak egymással, amit senki mással. Ehhez idő és türelem kell, ennél gyorsabban viszont nem szabad haladni, mert csak megégeted magad.

2021. júl. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos ez egy nagyon nehéz kérdés, de biztosan lesznek itt "mindenhez is értő" emberek, aki megválaszolják ezt neked!


Én nem merek neked hülyeséget mondani!

2021. júl. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
létezik.. és igen is függ a külsőtől is, meg másik 100 tényezőtől.. mindig is függött mióta világ a világ.
2021. júl. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Csak a belsőtől függ. Ha nehéz nélküle lélegezni, ott már gyanakodhatsz.
2021. júl. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezzel kapcsolatban volt egy kutya nagy szívásom itt:

Elkezdtem egy nővel levelezgetni itt 5 hónapig. Írta 1×, hogy én a lelki társa vagyok. Keresgéltem erről a témáról, mígnem 1× egy újság írt erről. Beszkenneltem neki, és azóta eltűnt a nő.

Erről ennyit...

2021. júl. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

5/5


Kihasználtak barátom.

2021. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a lelki társ nem feltétlenül az ember szerelme. Lehet mondjuk egy barátja. Az előző válaszok között úgy láttam, hogy elég különböző "definíciók" vannak erre.

Nekem akkor volt ilyen "lelki társ" élményem, mikor megismertem az egyetemi csoporttársaimat. Úgy gondolkodtak mint én, azt szerették, amit én. Hasonló volt a felmerülő dolgokról a véleményünk. És szuper érzés ha valaki mond valamit, ami benned már megfogalmazódik ugyanúgy korábban, de mások nem értették meg.

Ami meglepő volt, hogy az egyetemi szakhoz nem kapcsolódó dolgokra is igaz volt ez. Pl ritka a szakom (20 fő), ritka a sportom, de van szaktársam, aki osztozik velem ebben a hobbiban. És a többi hobbimra is elmondható ez.

Olyan érzés, mintha ismernéd, pedig csak most találkoztatok. Olyan otthonos érzés ez.

Persze lehet, hogy nem ez a lelki társ dolog, de én ehhez hasonlónak képzelem.

2021. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én màr nem hiszek benne, feladtam, hogy talàlnék...
2021. júl. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
Csak nyisd ki a szemed és találni fogsz!
2021. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!