Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Logikus lépés lenne most...

Logikus lépés lenne most kiszállni ha nem szeretek élni és csak egy vergődés, szenvedés az egész?

Figyelt kérdés

Tinédzser koromban ráléptem egy rossz útra, majd a huszas éveimre teljesen alkoholbeteg lettem. Kirúgtak egyetemről, többször is.

A huszas éveimet gyakorlatilag átittam és segédmunkánál többre sose vittem.

A nők világ életemben kerültek, barátnőm sose volt, azt se tudom milyen érzés amikor megölel valaki aki nem az anyám.

Haverok, barátok nincsenek.

Az alkoholról sikerült lemondanom így 30 körülre már, dolgozom rendesen, megélek.


De igazából ez már csak egy ál élet.

Gyakorlatilag egész nap azt érzem hogy felesleg életem van.


Nem akarok így élni. Kinek tartozok én a szenvedéssel? Kinek?

Tisztességesen kijózanodtam, így szeretnék meghalni is, tisztességesen.


Mert nem megy nekem ez az élet és soha nem is ment el.


Nikotinnal szeretném magam megmérgezni, Interneten olvastam a módszerről, nagyon humánus módszernek tűnik. Berúgnék előtte és az utolsó felessel meginnám a mérget is.


Senkinek nem beszéltem eddig róla, mármint családon belül, váratlanul szeretném csinálni. Úgyse értené meg anyám.


2021. júl. 17. 17:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt döntesz, olvasd el Popper tanár úr Hogyan öljük meg magunkat? c. kötetét. Szakirodalom kezdő öngyilkosoknak. Béke poraidra.


Btw, tényleg erre: "A nikotinmérgezés első tünetei a gyomor- és béltraktust érintik. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy hányinger és hányás jelentkezik, de hamar kialakulnak központi idegrendszeri tünetek is. Ilyen a fejfájás, a szédülés, a zavartság, a tudatállapot-változás, de kialakulhat akár kóma is alacsony vérnyomással. Jelentkezhet emellett izombénulás, amely érinti a légzőizmokat is. Súlyos esetben a nikotin a központi idegrendszer légzőközpontján keresztül gyakorlatilag le is állítja a légzést, ami oxigénhiányos állapotot okoz. Emellett kialakulhatnak görcsök és szívritmuszavarok, illetve izzadás is - a tünetek tehát nagyon széleskörűek." van szükséged? Elég undi.

2021. júl. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

"Nem akarok így élni." Ööö, akkor élj máshogy, Balu. Mi kellene ahhoz, hogy új irányt vegyen az életed?

Az alábbi válaszok nem érnek:

-barátnő,

-lottóötös megnyerése.

Nos, mi kéne hozzá?

2021. júl. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Biztosan élhetnék máshogy. De mára már leesett azért hogy nagy eséllyel hasonló életem lesz később is.

Megöregedni egy boldogtalan agglegényként? Én ebből nem kérek.

Sokkal férfiasabb lenne most kiszállni.


Csak nyerhetek rajta. Ha nincs újjászületés akkor tök mindegy, ha meg van, akkor ennél csak jobb életem lehet..


Majd legközelebb...

2021. júl. 17. 18:27
 4/17 anonim ***** válasza:

"Ha nincs újjászületés akkor tök mindegy, ha meg van, akkor ennél csak jobb életem lehet..." Mekkora amatőr vagy. Jesszumpepi. Na mindegy, Popper professzor könyvében erről is van egy eszé.


Apropó, sokat piszkáltak gerekkorodban? Akarod újraélni?

2021. júl. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

18:29-es vok. Megkapam a privid. A gyökere a bajodnak a gyerekkorodban elszenvedett piszkálás. Akkor sem érezted úgy, hogy változtathatsz az életed vacak minőségén, most sem érzed azt. Rögzült a tehetetlenségélményed. Akkor is inaktív voltál a sorsirányításban (nyilván, hisz gyerek voltál), és azóta se tanultál meg megküzdeni a céljaidért. Inkább lemondtál róluk. Ennyi.


Az ún. kognitív terápia segíthet.

2021. júl. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
6 : lehet, de a lényeg hogy már nem is igazán szeretnék küzdeni.
2021. júl. 17. 18:44
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem szeretnél, hanem eddig nem is küzdöttél. Hogy is küzdöttél volna? Nem tudod, hogy is kell azt csinálni... Senki nem mutatta meg, senki nem járt előtted jó példával az eddigi életedben.


Te a tehetetlenségedre, a sikertelen módszered újra- és újraismétlésére untál rá, nem az életre.

2021. júl. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vok pszichomókus, bár többen néztek annak, Balu.


Igen, az alkoholizmusról lemondás nagyon nagy siker az életedben. Kevesen tudnak lejönni róla önszántukból. Nos, azt a folymatatot hogy építetted fel? Elmondanád?

2021. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

9: progresszív folyamat volt, lassan láttam be hogy nekem ez nem jó. büszke vagyok rá hogy ma már nem vagyok részeges.


nem szedtem semmiféle gyógyszert, nem jártam orvoshoz, sehová. én értem el egyedül.


Az egyetlen dolog az életemben ami eddig úgy néz ki sikerült.

2021. júl. 17. 19:22
 10/17 anonim ***** válasza:

Nos, a jelenleg igényelt változást is így kell "kicsiholni" magadból: lásd be, h k***a hosszú és bődületesen unalmas lesz az életed, ha nem változtatsz rajta.


Legfőbb hajtóerőd az eddigi sikered lesz: leálltál a piával. Ha ezt meg tudtrad csinálni, akkor -szinte- hős vagy!


Hogy mivé változ, az életed jobb minőségű legyen, nos, ehhez önismeret kell. Neked van olyanod?

2021. júl. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!