Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek mennyire baj, ha...

Szerintetek mennyire baj, ha egy nő a harmincas évei közepén még szingli?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok, volt pár szerelmi kudarcom az utóbbi években, mert a saját önbizalomhiányom miatt rendre olyan pasikat választottam, akik vagy nem tartós kapcsolatot akartak, vagy csak kihasználtak. Nem vagyok erre büszke persze, mert ha kicsit okosabb lettem volna,és dolgozom magamon anno, már lenne férjem és kisbabám, viszont kezdem azt érezni, valamiféle presztizs lett egy nőnél, hogy ha a harmincas éveiben már elkelt, gyereke van, stb.

Fél éve komoly munkába kezdtem önmagam kapcsán, terápiára kezdtem járni, igyekszem minél többet sportolni, eljárni a barátaimmal, amennyire lehet, élni az életem, most szeretném például a karrierem is kicsit fellendíteni. Sajnos azonban egyre többször azt érzem, hogy már "kiöregedtem", és a korombeli pasik vagy már elkeltek, vagy a másik véglet, hogy inkább a húszas éveikben járó lányokat kedvelik, mert rendszerint arra lyukadunk ki ismerkedéskor, hogy "huh te biztos a korod miatt 1-2 éven belül már megállapodnál".

Sajnos az is előfordult, hogy az adott srác,akivel randiztam, már 38-9 éves volt, és inkább egy jóval fiatalabb lányt választott helyettem.

Emiatt túl sokszor érzem, hogy tényleg a húszas lányokkal szemben semmi esélyem, pedig egyetemet végzett, humoros, intelligens nő vagyok, igényes vagyok, odafigyelek magamra, és őszintén mondom, nem a herceget várom fehér lovon, vagy hogy bárki megmentsen, nem valami angyalarcú hollywoody-t színészreinkarnációt keresek, sosem voltam ez a karakter.


Valóban szeretnék kisbabát idővel, valóban öröm lenne megházasodni,de nem ez az első gondolatom, mikor megismerek valakit.

Másrészről azt is most már túl sok helyről kapom meg, hogy kicsúszok az időből, már meg kellett volna házasodni, és a barátaim közül is már mindenki elkelt, házasodik, babát tervez, lakást vesz, ilyesmik. Ezek a dolgok, bár igyekszem őket nem magamra venni, mégis nyomasztanak, mert azt sugallják, tényleg mintha elkéstem volna. Persze ha visszareagálok azokra a megjegyzésekre, amik bántóak, legyen az családtag vagy ismerős, a válasz nyilván az, hogy "áh csak azért érzed így, mert meg vagy keseredve", vagy összehasonlítanak Bridget Jones-szal és viccet csinálnak ebből.


De szégyellnem kéne magam, amiért még "nem keltem el"? Ekkora nagy baj, ha egy nő a harmincas évei közepén még nem állapodott meg? Mondjuk férjhez mehettem volna 18 évesen, elválok most, és akkor kezdhetem előről, az miért jobb?


Miért nem normalizáljuk végre, hogy tök oké 35-6 évesen házasodni és mondjuk 40 évesen vállalni az első babát?


Ami még pluszban nyomaszt, amikor olyan kezdetű cikkeket látok, hogy " az 52 éves Jennifer Lopez ennyire szexi" vagy "43 évesen szült Eva Longoria" vagy "ez a modell ennyire dögös 40 évesen". Miért? Egy nő szavatossága a 3. x után lejárt, vagy mit kéne gondoljak?

Mit gondoltok erről?


Köszi mindenkinek a választ előre is!



2021. júl. 26. 21:07
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező, semmi baj a koroddal. Én egy 37 éves nővel randizok, jelenleg a szememben a legcsodásabb nő. Nem akarok általánosítani a korosztályokra, mindenki más vagy más helyzetben van. Az idősebb nőkben van valami vonzó, érettség, élettapasztalat, kiegyensúlyozottság, valami, amit nem tudok leírni.

Ha meg szingli vagy, nem baj. Jobb találni valakit, aki tényleg megfelelő házasságra vagyis elég hosszú távú kapcsolatra, mint 22 évesen házasodni, mert csak. Nem kötelező házasodni, söt, ha nem vágysz rá egyáltalán nem kell.

2021. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
43%
Nem akarlak elkeseriteni, de mindjart 35,36,37. Igen, minel idosebb egy pasi, annal fiatalabb nore vagyik. Boldog hazassag 5000bol egy, a tobbi elvalik, a maradek meg megszokasbol,penz miatt marad egyutt. El kene engedni a gondolatot hogy leelni egymassal egy eletet lehet. 5-10 eves boldog szakaszok vannak, aztan parcsere. Akik 25-30 evesen valnak nok gyerekkel, azok vannak a legjobb helyzetben. Van tamaszod a gyerekben, letudtad ezt a feladatot, most mar sulisok,lehet ujra dolgozni, ismerkedni. Mar penzes pasi se kell hisz kiesni nem fogsz a munkabol baba miatt, osszejohetsz egy szebb,de csorobbal, a lenyeg hogy jol erezd magad vele. De meg most sem vagy lekesve errol az utrol,45-48 ev korulit keress,nem baj, ha nem o az igazi, szulj, aztan 44 evesen ujra elhetsz, van egy csomo milfre acsingozo pasi. Ebben a korban mar nem kell a ferfiak leertekelesevel foglalkozni, azt teszel amit szetetnel.gyerek letudva, elj.
2021. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
71%

Nem egyszerű normális társat találni,ez biztos.Miért kellene

leadni az igényeidből?Ne tedd!

Hidd el,még egyedül is jobb élni,mint egy olyannal akit nem szeretsz,nem "nézel fel" rá,nem kívánok testileg.

45 F

2021. júl. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
46%

15-ös... Elég szomorú élete lehet a feleségednek, ha ezt a stílust kell nap mint nap elviselnie, amit itt képviselsz... ;)


Kérdező, valamit tisztázzunk. Nem "még" vagy szingli, hanem épp most. Azok,akik azt szajkózzák, hogy jaj biztos válogattál, valószínűleg hasonló kudarcokat éltek meg, ezekben van nyilván elgondolkodtató dolog is, de felesleges a múlton rágódni, az nem hoz előbb kapcsolatot.

A stílusod alapján intelligens, okos nőnek tűnsz, nem kell mindenkinek nekimenni, aki leírja a "válogattál"-szót, simán csak véleményt formálnak emberek, itt arc nélkül úgyis lehet, van,aki itt adja ki a nap közben felgyülemlett feszültséget... :D


Az, hogy most épp nincs senkid, "nem keltél el", meg hasonló kijelentések nem egy állandó dolgot jelentenek. Ahogy x és y most épp házas, lehet két hónap múlva nem lesz. Ahogy x és y most éppen egyedülálló, lehet holnap összetalálkozik valakivel és már nem lesz az.


Butaság már most azon kattogni, hogy jajistenem az életemnek vége, 34 évesen, oké, 1880-ban lehet ez releváns lett volna, de ma már egy harmincas nő karriert épít, dolgozik a személyiségén, élvezi az életet... éppúgy,ahogy a korodbeli pasik között is vannak mentálisan sérült fószerek, tele traumával, úgy vannak a nők között is, bőségesen, hidd el. Párt keresni nem egyszerűbb huszonévesen sem, és negyvenévesen sem. Annyira felesleges ezen kattogni, semmi értelme, ismerkedj, nyiss, mit veszíthetsz? Semmit!


A másik... ezen a platformon ilyen kérdéseket kiírni csak táptalaj az olyan "úriemberek" számára, akik virtuális álarc mögé bújva patkánykodnak egy fiatal nővel...Lásd 15. hozzászóló :-)


Sok sikert neked!


40/F

2021. júl. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
79%

Ha van munkahelyed Kérdező, akkor BÁRMELYIK PILLANATBAN jöhet egy nagy találkozás Valakivel!


Semmiképpen ne add fel a reményt, és ne csüggedj. Ha hosszabb ideig közterületen tartózkodsz, BÁRMILYEN ÉLETHELYZETBEN találkozhatsz Életed Nagy Szerelmével.


Ui: ne az alapján értékeld magad, hogy van-e párkapcsolatod. Egymagadban is értékes vagy! (Gondolj csak a jó tulajdonságaidra.)

2021. júl. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

22-es te hol élsz? Ez a tipikus megkeseredett magyar mentalitás, egyrészt. Másrészt mi ez a stílus? Miből gondolod, hogy ebben a korban el kéne vetnie bárkinek a babavárást?

Miért akadt be mindenkinek ez a pénzes pasi dolog egyébként? :D Azért, mert a huszonéves csajszik tipikusan rámennek a "pénzes" pasikra, nem jelenti azt, hogy mindenki ilyen.


Egyébként meg ez egy rohadt szemét kettős mérce, amit tolnak a világban. A férfi a harmincas évei közepén az atyaúristen, "még ráér", "még fiatal", "most éli ki magát",vonzó, szexi, mindenkinek ő kell, de egy nő, ha elmúlt harminc és ne adja isten egyedülálló, elvált, vagy simán csak nem akar kapcsolatban lenni, akkor már vénasszony, "úgy maradt", nem jut neki csak a "maradék", stb...


Én azt mondom, ennyi idősen még ne ess kétségbe. Csak itt nálunk divat ostorozni a nőket, ha 20 évesen nem babáznak le, máshol teljesen elfogadott,ha valaki 40 évesen szül.

2021. júl. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
35%
Már bőven 34 voltam, mikor találkoztam életem párjával, 35, mikor összeházasodtunk és 37, mikor kisbabánk lett. Kaptam én is rendesen a korom miatt, a kockázat miatt, meg jöttek az "50 leszel mire a gyereked nyolcadikos lesz" - jellegű beszólások, de nem hatott meg. A szerelemben nincs szerintem korhatár, és az ember inkább VÁLOGASSON, kedvére, semmint olyan emberrel legyen, akivel nem érzi jól magát, és csak azért van valakivel, hogy ne legyen egyedül. Annak aztán semmi értelme.
2021. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
20%

15-ös vagyok, részemről befejezett volt már a téma, de meg lettem szólítva, a 24-es által.... úgyhogy.

A kérdező már nem nagyon reagál, gondolom ő is választ kapott a kérdésére😂

24-es,tedd a szívedre a kezed, te is azért írod a marhaságaid végére, hogy 40 F, mert sunára vadászol😂te mangina. Nyomod a nyalizós dumádat, hogy hátha, talán majd most sikerül, most majd rámír, hogy de szimpi vagy😂. Közlöd, hogy te egy 40 éves férfi vagy, aki a felnőtt párkapcsolatok témakörben nézeget, írogat, akár még akadhat is valami. Igaz?

Na ez a különbség kettőnk közt, én soha nem írom ki sem a kort, sem a nemet. Leírom a véleményem, ha van, azt kész. Mert én nem vadászni járok ide.

2021. júl. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
39%

Ahogy a gyakorin is csinaljak, az emberek valahogy ki akarjak adni magukbol a felgyulemlett merget, csalodast, szomorusagot. Sajnos a csaladtagok azt hiszik sokszor, hogy mivel kozel all valaki hozzajuk, veluk barhogy barmilyen vagy szemrehanyo modon lehet viselkedni, mert ugy sem hagyjak el oket.


Na persze ez nem jelenti azt, hogy amit adunk, azt nem kapjuk vissza.

2021. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

28, jaj de szomorú életed lehet, de segítek, én zárom le ezt a témát, mert ennek semmi köze nincs a kérdezőhöz, meg a kérdéshez, csak játszod itt az okosat, aztán majd lehet pár év múlva te teszed fel a kérdést, hogy mennyire gáz egy elvált negyvenes férfi... le a kalappal a feleséged előtt, hogy elviseli ezt az alpári, bunkó, kivagyi stílusod! A kérdezőnek legalább már lesz annyi esze, hogy ne az ilyen idiótákkal kezdjen, mint Te! :D


" 24-es " ;)

2021. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!