Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, hogy nem számolt velem az élet?

Figyelt kérdés

Oké lehet kicsit hosszú lesz, bocsánat!

Szóval engem örökbefogadtak, de egy olyan családhoz kerültem akiknek nem való gyerek, akkor nem csináltak több pszichológiai tesztet 28 éve, plusz egyházon keresztül történt… Az örökbe fogadó apám megerőszakolt és nagyon sokszor megvert 16 éves koromig, anyám pedig tudomást sem vett róla pedig szerintem tudta, csak mivel nagyon vallásosak voltak, így szégyennek érezte volna elválni és ugye a biblia nem engedi stb stb….. Nemrég felvettem a szülő anyámmal a kapcsolatot, és én úgy tudtam, hogy azért adott örökbe, hogy legyen esélyem felnőni egy jó családban, de az első beszélgetésünk alkalmával mondta mellékesen, hogy csak későn vette észre hogy leszek, és már nem volt ideje elvetetni. Megadta a vérszerinti apukám facebook elérhetőségét akinek írtam de válaszra sem méltatott pedig látta.

Szóval valahogy úgy érzem hogy velem nem számolt az élet…. Mintha nem lenne itt helyem… mint egy utas egy túlfoglalt repülőn… Sok mindenben egész jó vagyok de semmiben sem vagyok kiemelkedő…..Sok ismerősöm van, de nincs legjobb barátom … vagy általában kihasználnak. Sose voltam senkinek a mindene, nincs senkinek a génjeibe kódolva hogy szeretnie kell. Valahogy mindig kimaradtam, a szülinapi bulikra nem hívtak, vagy ha igen nekem már épp nem jutott a tortából… az orvosnál az én sorszámom marad ki, csak nekem nem szólnak ha esemény van, csak nekem nincs helyem …

Hülyén hangzik, de nem vagyok paranoiás ….tényleg így van és amikor sok dolog így összejön akkor már elgondolkozik az ember hogy ez nem véletlen…

Gondolkoztam az öngyilkosságon mindig ott van a fejembe tartaléknak ez a gondolat soha nem hangoztatom és nem is szeretném senkinek ez csak egy gondolat hogyha végleg besokallnék, hátha egy másik életben nem egy pótkerék lennék vagy teher… Ti tudtok valamit, hogy tudnám kezelni ezeket a helyzeteket? Hogyan tudnám az életemet valahogy betúrni a tiétek közé, mellé? :D


2021. aug. 6. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sorstárs, engem is bántottak, ugyan nem megerőszakoltak, de évekig zaklattak szexuálisan családon belül, anyám ugyanúgy szemet hunyt felette. Sokáig én is kilógtam mindenhonnan, kis szerencsétlen voltam.

Amikor elköltöztem,megpróbáltam talpra állni, igazából ez volt az, amitől életképessé váltam. Megtanultam, hogy ha túl akarok élni, meg kell mutatnom magam, hogy én is itt vagyok. Senki se fog felfigyelni, ha nem jelzek, néma gyereknek az anyja se látja a fától az erdőt...

Ha elbújok, akkor tovább éhezem, egyedül maradok...

Amikor elfelejtett az asszisztens behívni, nem lapítottam,különben nem gyógyulok meg. Felálltam a helyemről és nagyot kiabáltam: Kérem szépen még én is itt vagyok! - és kapcsolt is, hogy jaa tényleg, elnézést. Muszáj, különben keresztbe lenyel a társadalom.

A másik a pozitív gondolkodás. Ha úgy mentem volna randizni, hogy én senkinek se kellek, mert csak egy megrontott húscafat vagyok, akit csak rúgdostak, akkor azt hiszem menekültek volna a férfiak. Nem így álltam hozzá a dolgokhoz, se magamhoz. Nem az én szégyenem, hogy kihasználtak, nem is fogom magamat miatta többé bántani, nincs miért.

Te meg én erősek vagyunk, csak a körülmények akarják belénk beszélni, hogy nem.

2021. aug. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nektek van kb a leges legnehezebb dolgotok a világon, akik nem kapták meg a szülői szeretetet. De hadd mondjak pár nevet: John Lennon, Steve McQueen, Freddie Mercury. Biztos ismerősek. Ök sem kaptak egy boldog családot. De cserébe iszonyatosan erős emberek lettek szerintem.

Ha 28 évet éltél már, akkor azt jelenti, hogy az erőssebbek közül való vagy. Néha még irigyellek is titeket, mert ti vagytok azok, akik aztán a jég alatt is megélnek.

Nekem sem volt vidám gyerekkorom sőt, de ott voltak a szüleim.

Nincs vesztenivalótok, éljetek!

Magadat kell megteremtsd. Hajrá! Ne beszéljünk itt öngyilkosságról..akkor ők yernének. Ezt akarod? Nem.

Mutasd meg mennyire erős vagy tulajdonképpen! Élj szabadon, csinálhatsz bármit!

2021. aug. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sheila ***** válasza:
Én teljesen el vagyok veszve... Csak egy gondolatom van és az a halál...
2021. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!