Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Depressziósoknak, vagy magányosoknak létezik Budapesten önsegítő csoport? 10 éve élek magányban, egyre nehezebben viselem. Arra gondoltam, hogy ha hasonló típusú emberek körében lennék, akkor bizonyára jobb lenne. Könyörögve kérek mindenkit, hogy ne nevessen, ne gúnyoljon ki, mert kaptam már az életben eleget ezekből, sajnos majd minden napos. Ha valaki tud segíteni, vagy ajánlani ilyen csoportot, azt előre is köszönöm.

2021. aug. 7. 19:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Én is ezzel a problémával küzdök
2021. aug. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Én meg azt kérem, hogy te ne nevess ki, - kérdező: próbálj meg természetjáró kört keresni, amellyel meghatározott időközönként időt tudsz eltölteni, embereket ismerhetsz meg és még sem lesz - a nem állandó jellege miatt - pszichésen megviselő számodra. Becsomagolsz magadnak egy emberi léptékű, könnyebb elemórzsiát, némi italt, egy kicsi tasakba elsősegély kellékeket, veszel magadhoz némi pénzt, - hogy el tudj jutni ill. vissza a kiinduló pontokra, aztán hajrá, - vesd bele magad a dologba! Egészséges időtöltés, - mert könnyed mozgás, amely viszonylag folyamatos. Emberek között lehetsz! Kezdetnek nem rossz és még alakíthatsz ezen, ha másképp gondolod!

Fontold meg!

2021. aug. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, de sajnos kimozdulni nálam kész kihívás,mert tudom, hogy nem velem egyenrangú emberekkel leszek. Azért érdekelne az ilyen csoport, mert ott hasonló kaliberű egyének vannak.
2021. aug. 7. 20:29
 4/20 anonim ***** válasza:
Az ember a félelmeit úgy tudja leghatékonyabban leküzdeni, ha apróbb lépésekben megéli a félelmeinek leküzdéséhez vezető lépéseket. Az eleje a legkínosabb, ezért nem probléma, ha eleinte csak "mini projektekben" veszel részt. Aztán egy-két rokonszenves embert megismerve már tudod növelni a tétet. Sajnos az a rossz hírem, hogy amennyiben nem teszed meg a kezdeti lépéseket abba az irányba, hogy emberek közé járj, akkor ők nem tudják a kisujjukból kiszopni, hogy te adott esetben szívesen megismernéd őket, esetleg kapcsolatokat is ápolnál velük. Kétoldalú kapcsolatok nem születhetnek meg egyoldalú megközelítésből - és ezt kell, hogy megértsd! Én is zárkózott ember vagyok, de megértettem, amiről írtam neked itt! Nyitnod, - hasonló sorsú embereknek nyitniuk - kell ahhoz, hogy legyen esély kitörni ebből a kellemetlen élethelyzetből! Tessék összekapni magad, vegyél erőt magadon és próbáld meg a kimozdulást!
2021. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Jól olvastam a kulcsszavak között kedves kérdező?! Halálvágyad van?! Nekem 10 évig SOHA nem volt még egyvégtében magányos időszakom. Társas magányban - munkahelyen - szenvedtem már fiatalon.


A legnagyobb bajod szerintem az, hogy nem teremtettél önálló egzisztenciát. Hány éves vagy tulajdonképpen? Szüleid támogatnak? Testvéred? Unokatestvéreid?


Valamilyen segítségre szükséged van. Munkaerőpiaci mentor végzettségű pszichológust ajánlanék - nagyon sokat tudott segíteni nekem 2 hölgy idén tavasszal. (Magyar máltai szeretetszolgálat alkalmazza őket, ingyenesek voltak - csak sajnos behatárolt ideig fogadtak.) Engem a munkaügyi központból küldtek hozzájuk.


Miben tud segíteni? Nekem relaxációs technika megtanításában tudott - csak nem sikerült megjegyeznem.


Ui: írhatok egy rövid privátot, de hosszabb távon mindenképpen olyan szakmát tanult mentálhigiénés segítőkre van szükséged, akik a munkaerőpiacra tudnak eljuttatni. Feltételezem, nagykorú vagy.

2021. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nekem nem munka kell, hanem élet. De szerintem, már késő kapálózni... Túl mély, és kilátástalan. Írtam 2 alapítványnak is emailt a csoportterápiával kapcsolatban, de van egy olyan megérzésem, hogy az is hiába... Na, mindegy. Majd lesz vhogy. Tök mindegy hány éves vagyok, semmit sem változtat.
2021. aug. 8. 13:11
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem mindegy.

Én is 10 évig voltam egyedül, volt benne öngyilkoskísérlet, alkoholizmus, mániákus depresszió, nemi identitászavar, stb.

Aztán tudod mi történt? Miután telepanaszkodtam a világot és fetrengtem az önsajnálatban, egyszerűen abbahagytam, kiléptem a saját szaromból amit tkp én csináltam magamnak. Az égvilágon senki sem tud kihúzni, csak te magad, ha akarod egyáltalán.

2021. aug. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Varga Anita (Rád figyelek) tart ilyesmi önismereti csoportot, de persze meg kell fizetni. Viszont igaz, amit korábban írtak, csak saját magad tudod kihúzni ebből. Én sok ilyesmi helyre jártam, kineziológushoz is kb 10 hónapig, de nagyon kevés dolog változott azóta is. Talán a szemléletmódom alakult át kicsit, de rendszeresen gyakorolni kellene ezt magamban, és akkor talán segítene is... Mi a legnagyobb problémád, ami a magányt okozza? Fiatalabb koromban sokáig azért voltam magam alatt, mert úgy éreztem, soha nem lesz pasim. Végül 21 éves korom után lett, és azóta úgy érzem, sokkal könnyebb pasit találni, mint barátokat. Azóta azon szenvedek, hogy nem találok normális, őszinte barátokat 🤣🤣 másnak van több is, de én mindig kifogom a szar embereket... Aztán ha kicsit tudatos vagyok magamra, rájövök, hogy basszus én félek az emberektől, főleg a lányoktól, félek velük találkozni, mert úgy érzem kevés vagyok hozzájuk, kisebbségi komplexusom van mellettük, ezért nem tudok baráti kapcsolatokat kialakítani. Szóval mindennek a gyökere az óriási önértékelési problémáim, amin csak saját magam tudok változtatni szemléletmód váltással. Egyelőre még nem nagyon megy,de talán már az is segít, ha tudom, hogy min kellene változtatni. Neked mi a depressziód oka?


31N

2021. aug. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

41 éves férfi vagyok. 10 évvel ezelőtt párkapcsolatban életem, közel 7 évig. Ebből, talán az első 2 év volt a jó, amiben jól is éreztem magam. A többi gyötrelem. Nem mondom, hogy bennem nincs hiba, hiszen minden emberben van. Kiábrándultam belőle, mert én mentem boltba, én főztem, én takarítottam. Nem jártunk sehová, ő meg állandón ordítozott velem, követelőzött, a szexben elvárásai voltak, teljesíteni kellett. Sajnáltam, mert kiskorában otthon pocsék élete volt, a szülei kidobták, és vissza sem akarták fogadni. Évekig egyedül tengődött albérletben, én hozzá költöztem, segíteni próbáltam, hogy ezzel is könnyebb legyen neki. Egy munkahelyen dolgoztunk, de utóbb már az volt a jó, amikor ő elment dolgozni, én meg egyedül maradhattam, mert végre nem kellett utánna takarítani, nem hallottam, hogy ordítozik. Nem tudott rendesen aludni, mert álmában rángatózott mellettem, én is sokszor felébredtem. Trehány volt, lusta, és ráadásul borzalmasan meghízott, nem is kívántam. Aztán ráépült az internetes játékra. Egész nap azt csinálta, felélte a közös pénzünket, netről rendelgetett minden vackot, hónap végén nem volt mit ennünk, a szüleim segítettek ki minket, anyám is utálta, és könyörgött, hogy vessek ennek véget, de én meg sajnáltam. :-( Aztán összejött az egyik játékben egy majd 50 éves palival. Tudtam, hogy van valakije, mert voltak jelek, de arra vártam, mikor közli. Ő meg szépen találkozgatott vele. Egy nap közölte, hogy már nem szeret, nem is vonzódik hozzám, és hogy ő odaköltözik az új pasijához. Én meg csináltam magamnak egy kávét, rágyújtottam egy cigire, és mondtam neki, hogy én évek óta gyűlöllek, és alig várom, hogy eltakarodj az életemből. Olyan boldog voltam, hogy szerintem azon a napon az egész földön nem volt olyan boldog férfi, mint én.


Új albérletbe költöztem, lett két jó fej lakótársam, mindkettő férfi. Élveztem az egyedüllétet, és nekiálltam komolyabban, de csak hobbi szinten regényeket írni, amit megosztottam egy közösségi oldalon (Wattpad) megtaláltam a stílusomat, és beletemetkeztem ebbe. Rengeteget ettem, pizzákat majd minden nap, és egy év alatt lettem 96 kiló.


Úgy döntöttam megpróbálkozom újra a társkereséssel (épp holtpontban voltam az írással, mivel befejeztem pár regényt) Beregisztráltam ilyen-olyan társkeresőkre, és bíztam a sikerben. A fotóm alapján kiröhögtek, kigúnyoltak, és olyan dolgokat írtak, amiktől borzalmasan éreztem magamat. Nagyon rosszul érintett, hogy senkinek nem kellek. De nem adtam fel, és tovább próbálkoztam, de minddel így jártam. Lassan depressziós lettem a kinézetem miatt, elzárkóztam, és ezt a gyilkos magányt belevittem a regényeimbe. Rengeteg olvasóm lett, és méltattak, de úgy éreztem, hogy nem vagyok jó, és nem is akarok az lenni, nekem nem ez kell, én csak egy fekete pont akarok lenni, aki csak úgy írogat.


Lejöttem a társkeresőkről, és napokon át csak feküdtem, és gyűlöltem, amiért így nézek ki. Nem csak az alkatom miatt szóltak le, hanem az arcom miatt is, mivel nem vagyok jóképű, átlagon aluli vagyok. Barátaim sincsenek, és sosem voltak, mert mindig olyan fura voltam, olyan dolgokkal foglalkoztam, amivel átlagpasi nem. Csak ez úgy alul maradt, nem hoztam felszínre.


Nekiálltam fogyókúrázni. Először az miatt, hogy hátha így lesz valakim, később már csak magam miatt, mert meggyűlöltem időközben a nőket, és úgy voltam vele, ha nem akarnak, akkor nem. Nagyon durván fogyókúráztam, később rászoktam az edzésekre. Vettem felszereléseket, mivel a konditeremben kiröhögtek. Napi szinten edzettem, alig ettem, és ez a mai napig így van, mára már 63 kiló lettem a 172 cm magaságommhoz. Nem tudom abbahagyni, és csak ezen kattogok. Nem tudok új regényt írni, mert valamiért képtelen vagyok elmélyűlni benne. A társkeresésről lemondtam, mert korábban mondta egy csaj, hogy hiába fogyok le, az arcom ugyanolyan ronda marad örökre, fogadjem ezt el, és kész. És én is így látom, ezért lemondtam a keresgélésről, nem hiányzik, hogy újra kiröhögjenek, kigúnyoljanak. Kétszer követtem el öngyilkossági kísérletet, de nem sikerült. Egyszer túladagoltam egy nagyon erős fájdalomcsillapítót, bevettem az egész tégellyel, de csak rosszul lettem tőle. Másodszor meg meg akartam magam folytani egy telefonkábellel, de, pont megzavartak benne. Én meg nem fogok így megöregedni, mert nagyon rossz így élni. A depresszió mellé testképzavar társult. Mindezeknek tudatában vagyok, mégsem tudom kontrolálni. Ezért akarok olyan csoportba menni, ahol hasonló emberek vannak, mint én, mert talán ők megértenének és tudnák beszélni.

2021. aug. 9. 06:15
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy hangzik mint egy Dickens féle regény. Biztos hogy így volt?

Miért nem lehetett a "világ legszörnyebb emberét" esetleg otthagyni?

És hogy van az, hogy gúnyolódtak a fényképeden? Egy hétig társkeresőztem életemben, 50 emberrel váltottunk levelet de soha semmi ilyen nem volt. Ott ismertem meg a társam.is 4 éve.

Biztos hogy minden éppen ennyire szar? Vagy kellenek a hiperbolák a regényességhez?

Szükséged van arra, hogy szar legyen? Mást nem tudok elképzelni, miért nem hagytad ott a 3.ordibálásnál. egy szar gyerekkor nem mentesíti az embert mindentől. Először pszichológust javaslok, a csoporthoz erősebbnek kell lenni. Tudom, h a csoport az olcsóbb, de akkor is.

2021. aug. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!