Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagyok ennyire szerencsé...

Miért vagyok ennyire szerencsétlen?Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszak szörnyű volt számomra. Jött az online oktatás . Nem volt szalagavatónk, amit egész életemben vártam.Elvesztettem egy fontos családtagomat. Aztán jött az érettségi, ami nem úgy sikerült ahogy szerettem volna. Aztán most nemrég kiderült, hogy nem vettek fel egyetemre. Teljesen összeomlottam lelkileg, hiszen mindent megtettem, hogy sikerüljön. Kitanultam a belemet is de hiába. 2 ponttal lecsúsztam.

Ugye ez az utolsó nyaram, mielőtt elkezdődik az igazi “felnőtt” életem. Azt hittem, hogy ez lesz életem nyara, de hát nem. A “barátaim” őszintén szólva leszarják mi van velem. Egy találkozót nem tudtunk összehozni egész nyár alatt, mert soha nem érnek rá. A másik dolog, hogy azt érzem, gáznak tartják hogy engem nem vettek fel egyetemre, ők bekerültek a legjobban menő szakokra. Mindegyikük Budapestre megy, én meg itt maradok egyedül.

Azt se tudom mit kezdjek magammal, jelentkeztem pótfelvételire, ezt például el se mondtam nekik.

Soha nem éreztem magamat ennyire magányos ám mint most az elmúlt hónapokban.

Nem tudom miért írtam ezt most ide ki, de úgy érzem ki kellett ezt most adnom magamból, mert nincs senki akivel erről beszélhetnék.

20/L



2021. aug. 11. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Hagyd abba az önsajnálatot! Fogadd el a veszteséget, jövőre jelentkezel újra egyetemre,addig dolgozol. A szalagavató olyan,hogy egy hétig emlékszel rá, aztán már szarsz rá.

Semmi sincs veszve. Addig is gyűjtesz tapasztalatot, lehet elkezd vmi jobban érdekelni és azt szeretnéd kitanulni.Én 29 vagyok, most kezdtem az egyetemet. Semmiről sem késtem le, sőt csoportelső vagyok, magam lábán állok és tudom mit akarok.

Soha ne add fel, mindig van más út, amit választhatsz!

2021. aug. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Jól tetted, hogy ezt ide kiírtad! :)

A problémákat leírása, önmagában segíthet.

Semmi katasztrófa nem történt, egyetemre később is mehetsz.

Ezek az úgynevezett "barátaid" meg nem a barátaid, ha hónapok alatt nem tudtatok egy talit összehozni.

Gyász, covid, nem sikerült egyetemi felvételi....nem csoda,ha rossz passzban vagy.

Az idő segíteni, semmiről nem vagy lekesve!

Baratbol meg nem kell sok, szerintem nem is lehet, bőven elég, ha 1-2 emberrel szorosabb a kapcsolat.

Fel a fejjel :)

2021. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Még nincs semmi veszve, tanulj és jövőre újra megpróbálod a felvételit! Legyen ez a célod és kuzdj érte! A "barátaid" pedig nem igazi barátok,az igaz barátoknak van idejük egymásra
2021. aug. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a barátaid azok, akiket annak tartasz? Elfordultak tőled azért, mert nem kerültél be az egyetemre?


Mit gondolsz arról, hogy milyen lenne számodra az, ha dolgoznál és estin vagy levelezőin tanulnál tovább? Egyúttal pénzed is lenne. Talán érdemes erről elgondolkodni.


Haverből mindig van elég. Ne foglalkozz velük. Dolgozz, tanulj.


Egyébként anno magam is munka mellett tanultam.


Gondold át, előnyös lenne-e egy ilyen megoldás a számodra. A szüleid véleményét is kikérheted.


Fel a fejjel!

2021. aug. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp szeretnék dolgozni. Ha esetleg felvesznek pótfelvételin, akkor is egyetem mellett dolgoznék
2021. aug. 13. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mikor lesz a pótfelvételid. De már elkezdhetsz előre tanulni, ÉS munkát is keresni és munkába állni. Ennyi az egész. Olyan helyre menj, ahol elengednek majd tanulni. Nem tudom, hogy merre laksz. De vannak diákszövetkezetek, meg olyan ügynökségek, akik biztos, hogy rugalmasan kezelik a munkaidőbeosztásodat. Persze más munkahelyek is ilyenek. Általában. Nézz körül munka után a környéken, ahol laksz. Üzemek, gyárak, boltok, üzletláncok, éttermek, esetleg kertészet. Biztos meg tudod határozni, hogy mit szeretnél dolgozni. De lehet, hogy irodai állást is kaphatsz. Pl. Call Center munka, ilyesmi.


Nézz szét a diakmunka.lap.hu oldalon. Ott sok jó dolgot találsz, amit tudsz hasznosítani. Sok sikert!

2021. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!