Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek rosszabbul jártunk...

Szerintetek rosszabbul jártunk azzal, hogy már nem élünk közösségekben?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy magányosabbak lettünk a fogyasztás a minden, self happines képmutató hazugságai vesznek körül minket. Érdemes volt kitörni a közösségekből?
2021. aug. 19. 17:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Az meg van, hogy pl. a család is egy közösség??!
2021. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem so-so. Érdemes, hiszen azért egy-egy közösség nem volt konfliktus mentes. Legalább ettől megkíméljük magunkat, ugyanakkor az azzal járó előnyöket is elvesztettük nyilván, ami hátrány.


Én pl. ha belegondolok, hogy hogyan működne most mondjuk több generáció együttélése az én esetemben... Hát köszönöm, kihagynám.

2021. aug. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

Miért ne élnénk közösségekben?


Munkahely, család, barátok, hobbi, szórakozás... Egy embernek van 2-3 közössége is ahol ellehet.

2021. aug. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#3 Amikor ezekkel a "mindenki a maga szerencséjének a kovácsa", "légy egyedül is boldog", "a jég hátán is élj meg" maszlagokkal jönnek akkor nem érzem, hogy közösségekben élnénk, hanem fogyasztói tömegben.
2021. aug. 19. 18:20
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Mi fogyasztás abban, hogy találd meg a lelki békéd?
2021. aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Jól látod, igen, de nekem nincs erre merszem.
2021. aug. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Mi köze a fogyasztói társadalomnak ahhoz, hogy te képtelen vagy boldogulni?


Lehet jönni azokkal, hogy ezek maszlagok, nem azok, hanem egyszerű tények.


Bár nem is értem hogy jön a válaszomhoz az amiket felhoztál. Alapból bírom ezt amikor ad az ember egy építő választ erre jön a kérdező egy tök más témával.

2021. aug. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Amúgy egyet értek veled kérdező de egyvalamibe gondolj bele.

A legvégén mindannyian egyedül fogunk meghalni.

Naív gondolat hogy majd körbevesz a családunk. Egyrészt senki nem akar jelen lenni akkor amikor valaki meghal,

Kettő meg valószínűleg mindenkinek jobb dolga lesz. Dolgoznak, gyerekre vigyáznak. Az is lehet hogy csak úgy elcsúszol a fűrdőszobapadlón és beütöd a fejedet.

Az is lehet hogy sürgősségivel visznek be a kórházba és ott halsz meg.

A halál egyáltalán nem szép. De nem is kell annak lennie. Az nem lenne reális.


Visszatérve az eredeti kérdésre, igazat adok abban hogy amikor még kisebb községekben, falukban esetleg kicsi városokban éltek az emberek akkor mindenki boldogabb volt. Azt mondják hogy kb. 150 fő az a szám amikor még mindenki mindenkit ismer a faluban.

2021. aug. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Visszatérve az eredeti kérdésre, igazat adok abban hogy amikor még kisebb községekben, falukban esetleg kicsi városokban éltek az emberek akkor mindenki boldogabb volt."


Mindenki? Nekem ez rémálomnak hangzik.

2021. aug. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Akkor még nem volt internet meg mozi meg mindenféle menő cucc ami lefoglalhatott.

Mi más előnye lehet egy nagyvárosnak ha nem a kiépített infrastruktúra.

Érted falun legalább lehet egy saját házad kerttel.

2021. aug. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!