Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hozzám miért nem jönnek oda...

Hozzám miért nem jönnek oda kezetfogni, míg másokhoz igen?

Figyelt kérdés

Munkatársaim és egy irodaépületben dolgozók. Ha egymás mellett vagyunk, liftben, folyosón találkozunk akkor kezet fognak velem. Ha a helyemen ülök vagy a konyhában vagyok, kantinban, akkor odaköszönnek de nem jönnek oda lekezelni. Azt vettem észre, hogy a többiekhez akivel ugyanolyan viszonyban vannak mint velem, hozzájuk odamennek. Mindig. Csak hozzám nem. Nincsenek jobb viszonyban mint velem, nem járnak össze, nem is nagyon beszélget a többség, söt sokan velem többet beszélnek. Még az új gyerek után is mennek hogy lekezelhessenek.

Ez azt jelentheti, hogy nem kedvelnek engem, csak ha nem elkerülhetö, akkor köszönnek nekem? Sokszor úgy van, hogy azt látom, direkt úgy csinálnak, hogy ne kelljen a közvetlen közelembe jönniük.


2021. szept. 2. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Hát ezt most nehéz megmondani miért nem, feleslegesen meg nem akarlak sértegetni.
2021. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Te odamész hozzájuk hasonló helyzetben? Tényleg arra gondolok hogy valami miatt kevésbé bírnak téged. Vagy max valami miatt az elején nem láttak nyitottnak és nem alakult ki szokásként
2021. szept. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Ense megyek oda kezet fogni senkihez nem fogok napi 70 emberrel kezet fogni
2021. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem döglött hal kézfogásod van? Egyébként lehet tényleg nem bírnak, vagy mindig olyan pozíciókban vagy, ahová már kényelmetlen odamenni.
2021. szept. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én mindig odamegyek hozzájuk. Elöre intek ha az utca túloldalán vannak pl.

Nem döglött hal, ez biztos. Apósomnak olyan, tudom milyen. Nem vagyok olyan helyeken ahol nehéz odajönni. Ma pl. a konyhában ültem. Bejött egy kollega, lekezelt a pultnál álló 3 emberrel, én 2 méterre ültem. Nekem odaköszönt csak. Nem ettem, nem ittam, csak ültem és beszélgettem a 3 emberrel.

2021. szept. 2. 23:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Messze vagy
2021. szept. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos el kell fogadnod, hogy közömbös vagy számukra. Biztos ezt érzed, még, ha rosszul is esik.
2021. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Amugy is 4. hullam van ne terjesszuk a virust kezfogassal
2021. szept. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De miért érdekel? Ne foglalkozz velük. Te odamész, te megadod a tiszteletet, ennyi a lényeg. Ne várj mástól semmit..

Én se kezelek pl mindenkivel. A pandémia óta max ökölpacsi van és csak a nagyon kivételesekkel kezelek. Lesz*rom ki mit gondol, volt már, hogy az egyik emberrel kezeltem, a mellette álló nyújtotta a kezét de neki már csak ökölpacsi ment.. nem vagyunk olyan viszonyban, minek fogdossam a kezét?! (+ utólag kiderült, hogy meg is lopott szóval duplán bekaphatja :D)

Túlreagálod.. ha odamész és nem kezelnek veled, akkor érdekeljen a dolog.. addig meg csak xard le. Velem volt olyan, hogy bementem melóba, köszönök, nyújtom a kezemet munkatársamnak, az meg csak áll és néz.. mondom akkor szopd le magad köcsög.. azóta kezel rendesen. :D van köztünk 30 év de lesz*rom, ha paraszt én is az leszek.. pandémia előtt mindenkivel kezeltem, előző munkahelyem is ez volt a szokás.. új munkahelyemen kezeltem az üzemvezetővel, legközelebb mikor mentem oda (mások is ott voltak, velük is kezeltem), megmondta, hogy ő csak egyszer kezel mindenkivel, bemutatkozáskor.. pont. Korrekt volt, kész, nem kell túlgondolni. Ha köszönök köszön, vagy köszön magától.. pont. Túlkapod haver. Túl nagy jelentőséget adsz ennek az egésznek :D

2021. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Orulj neki hogy nem kell minden nap 70 emberrel kezed fogni
2021. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!