Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Rajtam a pszichológus sem tud...

Rajtam a pszichológus sem tud segíteni szerintetek?

Figyelt kérdés

Az életem rossz, lassan 29 éves leszek, és nincs még párkapcsolatom, iskolai végzettségem sincs, betanított/alkalmi munkákból élek. Igazából ami vígasztal, hogyha itthon vagyok egyedül, akkor jól érzem magamat, elbújhatok a világ elől, csend van, van egy macskám, és jól érzem magamat.

Próbálkoztam változtatni, beiratkoztam esti érettségire, de sajnos nem sikerült, és már nincs kedvem vele próbálkozni még egyszer. A barátok, nők terén is csak csalódás ért, semmi pozitív tapasztalat nincs.


Úgyhogy már nem igazán csinálok semmit, régen még volt motivációm a változtatásra, már egy jó ideje (kb. 1 éve) nincs, úgyhogy csak dolgozom, hazajövők, és ennyi.


Csak tengődöm az életben, célok nélkül. Az emberekkel, a munkatársaimmal már nem kezdeményezek kommunikációt sem.

Olyan vagyok külsőleg is mint egy élő halott, de igazából már semmi sem érdekel. Olyan vagyok pontosan, mint a A régi város c. filmben a főszereplő.


Magamat ismerve igazából az én életem jobb nem lesz, változtatni nem tudok, nincs erőm, sem kedvem hozzá a sok kudarc után. Én már halott vagyok, csak érdekes módon még életben vagyok.


Nos, ha ezeket elmondanám egy pszichológusnak, akkor szerintem visszaadná a diplomáját.


2021. szept. 25. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Mély depresszió. Próbáld meg a pszichológust, de rajtam nem segített, úgyhogy üdv sorstárs.
2021. szept. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Az egyik leggyakoribb mentális betegség a depresszió. Gyakran találkoznak ezzel a pszichológusok, szerintem nem fog meglepődni egyik sem a problémádon. Egy próbát mindenképpen megér, csak ne egy alkalomtól várd a javulást. És neked is együttműködőnek kell lenned, talán olyan "feladatokat" is ad, ami kívül esik a komfortzónádon.
2021. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem tud segíteni a picológus, ha nem találkozol vele. Hanem helyette kiírod lényegében ugyanazt a kérdést minden héten.
2021. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Én most írom ki ezt a kérdést először tudtommal.

2021. szept. 26. 22:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Miert ne tudna. Pont erre van a pszihologus... Napi szinten talalkoznak ilyesmivel. Es hat latazik h zavar es tenni akarsz ellene mert kul nem irnad le. De igazabol neked kell erot venni magadon es kimozdulni a komfortzonadbol, uj dolgokba belevagni. Megtalalni miben vagy jo, mit elvezel. Utana mar jon magatol.
2021. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok, akkor megkövetlek. Sok nagyon hasonló kérdést olvastam már. És mindig próbáltam segíteni, de szerintem eredménytelenül. Hiába, én nem vagyok pszichológus. Távolról pedig eleve nehezebb.


Egyetértek a többi válaszolóval, a pszichológusnak ez a szakterülete, és az eseted egyáltalán nem példátlan. Mint más is írta, természetesen neked is el kell határoznod, hogy túl akarsz ezen lendülni – és talán ez a legnehezebb rész, hogy erőt végy magadon.


Ehhez segíthetne egy barát, egy társ. Aki hasonlóan megértő és kedves, mint én (leszámítva az első válaszomat...) vagy itt más válaszolók, csak hát mi távol vagyunk. Annyit azért mondanék, hogy az írásod alapján intelligensnek tűnsz. Egy jó szakmát kitanulhatnál, hátha van valami, ami érdekel. És amíg iskolában vagy, addig sem vagy egyedül.


Amúgy én is hasonlóan egyedül vagyok harminc évesen, és néha hiányoznak is a társak, de összességében elvagyok, és ami a lényeg: nem gondolom, hogy nem változhat a helyzet. Te se gondold. Majd jön szembe valaki, aki magával ragad. Légy nyitott a világra, járj a lehetőségek között, és te is megtalálod azokat, akik téged keresnek.

2021. szept. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A régi város az egyik kedvenc filmem talán azért mert én is tudtam vele azonosulni és hasonlóan éltem/éreztem magam évekig.

Úgy gondoltam hogy az hogy az Élet nem csak az enyém de főleg az én helyzetemben unalmas kilátástalan és teljesen logikus módon belátható hogy értelmetlen. Később amikor voltak villanásnyi szünetek és kicsit kiláttam ebből a lelki mocsárból észrevettem, hogy a látásmódom az nem objektív hanem a hangulatomat próbálom alátámasztani érvekkel és egy szűrőn át nézem a világot és ezt kell megoldanom. Leküzdeni úgy a depressziót hogy nem érzel semmit hogy nem okoz örömet semmi és nem vágysz semmire szinte lehetetlennek tűnik de hidd el megéri megpróbálni mert ha sikerül az olyan mintha vissza kapnád a lelked egy darabját. Ami segített nekem főleg azok az egyszerű apró változtatások úgy kell kezelned magad mintha máson próbálnál segíteni kívülről kell nézned magad. Sport, napfény, pozitív gondolkodás, egy kis szocializálódás mindegy kivel és hogy, önmagad kihívások elé állítása hogy érezd a javulást érezd hogy van hasznod, olvasás hogy ne csak a saját gondolataid legyenek, egészséges kaja kevés pia cigi. Pikk pakk el fogsz kezdeni javulni de lehet évek múlva sem jössz rendbe. Én sem vagyok teljesen jól még de el döntöttem hogy mielőtt teljesen feladom az életet megnézem mire vagyok képes ha mindent beleadok csak ezt tudom javasolni neked is.

2021. szept. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!