Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért számít automatikusan...

Miért számít automatikusan depressziósnak az, akit semmi nem érdekel az életben?

Figyelt kérdés

Mert engem gyakorlatilag semmi. Se filmek, se önfejlesztés, diplomát is kínnal szereztem meg 3-szor annyi idő alatt. Nem érdekelnek a hobbik, az emberek, a bulizás sem. Nem érdekelnek mások egoista ügyes-bajos dolgai. Egyedül a panaszkodás (és hasonló panaszkodó emberek társasága) vonzana, de ezt se tartja senki normálisnak.


Illetve a vezetés érdekel (de élménydús vezetéshez meg nincs pénzem olyan autóra). Számítógépes játékok is érdekelnének, de egyrészt nincs pénzem gépet fejleszteni, másrészt sajnálnám rá az időm, mert a munka mellett alig van szabadidőm. Meg nyilván a csajok/szex is érdekelne, de nem vagyok vonzó és esélyem sincs szép lányokra.


Szóval alapvetően semmi nem érdekel, de ettől még miért bélyegzik meg az embert egyből depresszióval.

Egy másik kérdésem ihletett, ahol ledepresszióztak csak mert utálom az angolt és semmilyen témakör nem érdekel:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..



2021. aug. 15. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem azokból amit elmondtál depressziósnak tűnsz.

A depressziót fel lehet fogni egyfajta hosszabb ideig fentálló passzív viselkedésnek.

A depresszív személy nem motivált.

Most a szívedre teheted a kezedet hogy azért nem ment e az egyetem mert nehéz volt vagy mert nem volt kedved kinyitni a könyvet.

2021. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Nem számít automatikusan depressziósnak, ez túlzás. A másik kérdésednél az összes válaszoló közül csupán egy vetette ezt fel, és láthatóan segítő szándékkal, de amilyen támadásnak éled meg, lehet hogy fején találta a szöget. A stílusodból süt, hogy nemcsak hogy "semmi nem érdekel", de alacsony az önértékelésed, miközben lenézel másokat is, cinikus vagy, beszűkült módon gondolkozol... Ha szerinted ez egy tök normális lelkiállapot, egészségedre.
2021. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdekelnének téged a dolgok, csak régen lehetséges hogy ért-értek traumák ami ezt váltotta ki nálad,lehet hogy már nem is emlékszel mi volt az a trauma.

Szerintem menny el pszichológushoz,ő szerintem tud segíteni.

2021. aug. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít automatikusan depressziósnak, de azt tudnod kell, hogy a depresszió egyik markáns tünete az érdeklődés hiánya bármi iránt. Ha bármit is csinálsz, nem érzel valós örömet.
2021. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!