Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szoktátok úgy érezni, hogy...

Szoktátok úgy érezni, hogy egyedül vagytok és nincs kivel megbeszélni a magánügyeid, pedig jól esne, ha valaki meghallgatna, tanácsot adna?

Figyelt kérdés

Szóval vannak barátaim. Nem sok, de jó barátok. Egy gond, hogy egyikük előtt sem tudok úgy megnyílni, hogy mélyebb dolgokról beszélgessünk. Volt egy lány barátom, régebbtől ismertük egymást, de csak az utóbbi 2 évben kezdtünk el úgy beszélgetni, hogy komolyabb dolgokat is megosztottunk egymásról. Viszont ez a baráti kapcsolat egy ideje meggyengült. Személyesen ritkán találkoztunk ugye. De nem is gond, nekem könnyebb ilyen dolgokról beszélni chaten keresztül, mint személyesen. Egyébként elég visszahúzódó természet vagyok. Csendes, inkább meghallgatok másokat, minthogy megosztjam velük saját problémáim, érzéseim.

Nem igazán értem, hogy miért nem beszélünk már. Talán lehet, hogy én erőltettem a dolgot vele. Lehet, hogy túl sokat elmondtam, de nem kellett volna. Így utólag visszagondolva lehet, hogy nem is igazán érdekli mi van velem, csak valamiért egy ponton azthittem ő az, akinek kiönthetem a lelkem. Szerintem tévedtem. Ritka volt, hogy ő kezdeményezett velem beszélgetést. Igazából nem is benne csalódtam hanem magamban, hogy nem vettem ezt időben észre.


Rossz érzés, hogy van egy 3-4 barátom, de velük nem tudok mélyebben elbeszélgetni. Nekik is megvannak a saját problémáik, a saját életük. Nem is hibáztatom őket ezért. Ha kell valami mindig itt vannak mellettem, és fordítva.


Talán ha végre találnék egy hozzám illő lányt, akkor vele ez könnyen menne? Ti mit gondoltok, jobb párkapcsolatban élni?

Persze erről mimdenkinek megoszlik a véleménye. Mindenkinek mások a céljaik az életben.


....áh, mindent túlgondolok...aztán mindig sírás a vége...


Sajnálom, lehet inkább tumblrre valók az ilyen gondolatok, és nem ide... bár ott a kutyát sem érdeklem... mint a való életben lol


Nem igazán tudom mi is volt ezzel a célom.. Talán hogy majd akad köztetek valaki, aki beszélgetne velem...szánalomból..heh

Csak sajnáltatom magam itt nektek.

Lehet egy pszichológushoz kellene járnom, ő meghallgatna, de aztán attól nekem jobb lenne?


23/F



#egyedüllét #Tumblr #sajnáltatás #Elveszettnek érzem magam #Úgy érzem nem tartok sehová #A mitokondrium a sejt energiatermelő folyamatainak központja
2021. okt. 28. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá pénzed, menjél pszichológushoz, segít olyanná formálni a karakteredet, hogy könnyebben megnyíljál illetve ne legyél ilyen melankólikus.
2021. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem opció. Örülök, ha a fősulit finanszírozni tudom
2021. okt. 28. 22:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor legyél lazább, beszélgess többet nem világmegváltó mélységekről, hanem könnyed mindennapokról (filmek, sporteredmények, tanárok, hírességek, politika, kaják stb). Először nehéz, de egyre könnyebb lesz, neked pedig szélesednek a kapcsolataid, nem fogod magadat elveszettnek érezni.
2021. okt. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Jönnek itt majd sokan, hogy ez szánalmas önsajnáltatás, de attól még van igazsága a kérdezőnek. A közösségi média az oka elsősorban. Leértékelődött az egyén, a legtöbb embernek már láthatóan igénye sincs ilyen kapcsolatra. Letudjuk a "kötelező" köröket, kapargatjuk a felszínt, aztán megy mindenki a dolgára. Nincs megállás, mert erre most nincs időnk. Aztán mindenki tudja, hogy holnap sem lesz, és sosem lesz. Az az illúzió, hogy bárki lecserélhető és pótolható, akkor ugyan miért kéne eljutni messzebb, amikor az kemény munkát és időt igényelne?


Ilyen a korszellem. Én értelek, de a társas, tömeges magány a legtöbbeknek mégis elég.


¯\_(ツ)_/¯

2021. okt. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%

hát?

nem igazán érzek közlési kényszert magamban.

a gondolataimat érzéseimet magamnak tartogatom.

ha másokkal vagyok együtt én jól érezni akarom magam, pl dugni, élvezkedni...nem pedig gondolatokat megosztani:)

2021. okt. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%
Van/volt, hogy éreztem, de egyre jobban rájövök, hogy nem nagyon van értelme ennek. Miért? mert nekem kell megoldani dolgokat, problémákat úgyis.
2021. okt. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!