Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Dolgozhat egy nyugdíjas is...

Dolgozhat egy nyugdíjas is olyan jól mint egy fiatal?Egy nyugdíjas is pöröghet a melóhelyen?

Figyelt kérdés
Több olyan hirdetést is olvastam,hogy nyugdíjas munkavállalót keresünk.A nyugdíjasokban jobban bíznak a munkáltatók?Jó munkaerő egy nyugdíjas?Vagy közöttük is van,aki nem szeret dolgozni?

2021. nov. 25. 19:23
A kérdező szavazást indított:
Egy nyugdíjas is tud úgy dolgozni mint egy fiatal
A fiatalok jobb munkaerők a nyugdíjasoknál
Fiatalok és nyugdíjasok között is vannak akik nem jó munkaerők.
A fiatalok nem szeretnek dolgozni,az idősek nem félnek a munkától
13 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Olyat is hallottam,persze lehet hogy nem igaz,hogy azért vesznek fel nyugdíjasokat takarítani,vagy mosogatni,vagy konyhára mert a fiatalok nem akarnak ilyen munkákat csinálni.Idősek viszont bevállalják,nem ijednek meg a fizikai munkától.
2021. nov. 25. 19:26
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Idősek viszont bevállalják,nem ijednek meg a fizikai munkától.


Inkább kell nekik a pénz, mert kevés a nyugdíj.

2021. nov. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk dolgoznak nyugdíjasok is és ők becsületesebben végzik a munkájuk mint sok másik fiatal, másrészről meg szerintem anyagi okai is vannak ha nyugdíjast keresnek, pl. nem kell annyit adózni utánuk.
2021. nov. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Párom apja januárban lesz 70 éves, jó fizikai állapotban van, és mivel munkamániás, másban nem leli sajnos örömet, tesconál vállalt nyugdíjas állást. Nagyon pörög, végzi a munkáját. Igaz, csak 6 órás, viszont volt, hogy 7 napból 6-ot dolgozott egyhuzamba. Ő imád dolgozni. Viszont ő az egyik véglet, ami a nem normális kategóriába tartozik.


Azért is alkalmaznak nyugdíjasokat, mert őket nem 8 órába jelentik be, nem kell talán járulékot fizetniük, meg őket a nyugdíjas szövetkezet alkalmazza nem közvetlen az adott munkahely.

2021. nov. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg idióta fiatallal dolgozom együtt 20-30 évesekkel (én is az vagyok, mármint fiatal :D). Sokan lexarják az egészet, nem jegyeznek meg semmit, nem is érdekli őket az egész, nem szívből csinálják (én mindig abból teszek minden egyes munkámba) pár hónap után felmondanak, vagy ki lesznek rúgva. Vannak kivételek is, mint pl én. Nyilván nem egy kis irodában dolgozok, hanem 1000 fős cégnél.


Öregeknél inkább azt látom, hogy kiégettek. Az adott cégnél dolgoznak 10-20 éve. Bejönnek, megcsinálják a kis dolgukat, hazamennek. Nem várnak el semmi újat, de nem is lennének hajlandóak megtanulni. Aki 10 éve itt van, meg van sértődve, ha jobban szervezem a munkát nála, inkább pöffeszkednek, elavult tudással dolgoznak, egy új hibára nem tudnak mit lépni.


Akik meg újonnan jönnek új céghez dolgozni és nyugdíj közelében, vagy felett vannak 60-70 évesek, úgy veszem észre, a megfelelési kedvük nagyobb, tehát sokszor elfelejtenek mindent, de próbálkoznak azért. Sokszor jobban, mint a fiatalok.


Most pl jött hozzánk egy papó, hozzám jön mindig kérdezni, mert egyedül én vagyok türelmes, sokszor 5x mondom el ugyanazt, de legalább kérdez, nem úgy, mint a fiatalok nagyrésze. Persze az új dolgozó idősek közt sem kérdez mind, de többségében készségesebbek, mint a "kicsik".


Kiemelném, hogy kivételek mindenütt vannak.


Tehát a "pörgősség" összességében nem kor függő. Nálunk pl abból lesz itt "fontos" ember, vagy kisfőnök, műszakvezető, aki pörög, hajlandó mindent megtanulni. Idősek közül a legtöbben úgy jutottak felsőbb pozícióba, hogy 20-30 éve itt vannak, ide öregedtek be. Ők még mindig pörögnek, aktívan részt vesznek mindenben. De az újonnan bekullogók nem annyira, többségük nem is "szalad" annyira a munkával. A fiatalnak legalább jobb a térde. :D

2021. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ezt is rosszul tudom,de a nyugdíjasok állítólag nem panaszkodnak,nem elégedetlenkednek csak végzik a munkájukat.Fiatalok között állítólag sokan elégedetlenkednek hogy sokat kell dolgozni,kevés a pénz,fáradtak,míg egy nyugdíjas nem panaszkodik.
2021. nov. 25. 19:43
 7/11 anonim ***** válasza:

6

Igen, én is szoktam panaszkodni, hogy kevés a pénz és sok a munka. Tudod miért? Mert sokszor kettő helyett dolgozok. Szét vágom a kezemet, sietek, szószerint loholok, inni se jutok el, vagy épp szünetet tartani és ez sem elég sokszor, miközben néhány idősebb munkatárs meg elnevetgél, meg őket ne hajtsa senki, meg majd én lehajolok, mert ő már 55 éves. Mindezt egy legalja fizetésért csinálom és semmi megbecsülést nem kapok érte.

Pedig egy fiatal ezért dolgozik. Megbecsülésért és pénzért. Mert hogy neki még se autója, se háza, se élménye. Minden rá vár, de megerőltető munka és kevés fizu mellett ez kb lehetetlen kategória.


A nyugdíjas leginkább azért dolgozik, hogy kiegészítse a kis pénzét, mert amúgy meg van "mindene", van fedél legalább a feje fölött. Sokszor könnyebb munkát kapnak, senki nem "rugdos" beléjük, hogy igyekezzenek. Nálunk az időseket ki se rúgják nagyon, berakják olyan helyre, ahol kb semmit nem kell csinálni, de valakinek azt is megkell, így a cégnél maradhatnak, így lesz belőlünk család meg idősbarát munkahely.

2021. nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha hozzank bekerult konyhara egy oreg, altalaba nem sokaig birta.. Meleg van mint allat es folyamatos porges 14 oraba. Az meg ugye nem indok h idos mert ugyanannyi fizetest kap es teljes erteku emberre van szuksegunk..
2021. nov. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Támogatást kapnak a nyugdíjas után. Ezért keresik Őket.
2021. nov. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyugdíjas nem akar már belegebedni a munkába, a helyén tudja kezelni, de becsülettel csinálja, örül, hogy hasznos lehet és van mit. Nekik általában fontosabb, hogy kikkel dolgoznak, mint hogy mit.

Fiatalok között sok van, aki lusta, késik, folyton panaszkodik, hogy egyáltalán fel kellett kelni ennyi pénzért... És persze vannak a másik véglet, a pörgős eminensek tele versenyszellemmel, akik meg "életüket s vérüket" áldozzák.

2021. nov. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!