Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az influenszerekre miért...

Az influenszerekre miért mondják hogy semmirekellőek, élősködők?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy meghalt egy 21 éves magyar származású influenszer lány,közel 2 millió követője volt.A cikk alatt vitáztak a kommentelők,hogy az influenszer nem ért semmihez,a társadalom hátán élősködők,stb.Ti mit gondoltok erről?

2021. dec. 23. 12:51
A kérdező szavazást indított:
Az influenszerek nem tudnának másból megélni,azért töltenek fel videókat az internetre
Az influenszerek nem akarnak dolgozni
Az influenszerkedés is ugyanolyan munka,mint bármi más
Nem tudom mi az az influenszer
41 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Amúgy én se tudnám pontosan megfogalmazni mi az az influenszerkedés.
2021. dec. 23. 12:52
 2/14 A kérdező kommentje:
De nekem például szimpatikus a YouTube-on Kiss Dóra,vagy Lengyel Olga,aki lengyel lány létére jól beszél magyarul,de nem tudom ők influenszerek e.
2021. dec. 23. 12:56
 3/14 anonim válasza:
80%
Ez ugyan úgy munka. Azért mert egy videóban nem mindig látszik, de ettől függetlenül rengeteg munka van benne.
2021. dec. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Az influenszerek abból élnek, hogy dolgokat reklámoznak véleményvezérkedés címén. Pl. sminkcuccokat, amit aztán meglátnak a 12 éves kislányok és rágják az anyjuk fülét, hogy nekik is olyan kell, mert XY videósnak olyan van és az nagyon menő. Ha van egy kisebb tömeg, akik adnak az adott ember szavára és összevásárolnak minden birka módjára, akkor már az illető "sikeres".

De véleményt formálni társadalmi kérdésekben is kellene, kihasználni, hogy van közönségük és a jó ügyek felé terelni őket.

Aki meg tud belőle élni, annak egészségére, aki meg ez miatt hőbörög, annak savanyú a szőlő. Ugyanúgy, mint a streamereknél, itt is lesz, aki azt mondja, hogy ez nem munka, más szerint meg az.

Nekem magával az influenszerkedéssel nincs bajom, lehet azt jól csinálni, inkább a káros tartalomgyártók zavarnak, akik még a lelküket is eladják holmi zsebpénzért. pl: https://www.youtube.com/watch?v=NPPhK9wuI8k

2021. dec. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Lassan olyan szitokszó és pejoratív értelmű az "influencer", mint ahogy a "híresség" és "celeb" megkülönböztetésre került, és a másodiknak már negatív töltete van.

Részben azért, mert sokan a felkapottságukat nem jó célokra használják fel, hanem hogy élő reklámfelületek legyenek (a trash szinten pedig a gyerekek átverését és lehúzását is bevállalják, csak legyen belőle pénz). És ezek is influencernek vannak nevezve.

Sokakat az is nagyon zavar, hogy tökéletes, gondtalan élet látszatát mutatják be, mellé pedig tele vannak tömve pénzzel, és a sok posványban ragadt magyar embert erősen provokálja az, hogy valaki gazdag és sikeres (főleg fiatalon), míg ő szarért-húgyért robotol, és nem boldog. És ezek is influencereknek vannak nevezve.

Ha pedig a sok negatív dolog tapad egy kifejezéshez, akkor kialakulnak az előítéletek. És ha meghallja valaki hogy "influencer", a negatív dolgokra asszociál, a sok megkeseredett ember pedig a neten vezeti le a feszültséget, másokon. Pont jó célpontnak egy ilyen fiatal, gazdag, híres, felkapott ember szerencsétlenségét élvezkedni, hogy lám, most ő is megkapta az élettől a magáét.

2021. dec. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Önmagában nem az influenszerkedés a probléma, hanem az olykor ahhoz társuló gőg és felsőbbrendűség érzet. Nem minden esetben fordul ez elő, mert vannak influenszerek, akik alázatosak és a véleményüket tapintatosan fogalmazzák meg, illetve társadalmilag építő jellegű tartalmakat közvetítenek. Viszont vannak, akik sajnos destruktív hatással vannak a fiatalokra, és nem hozzáadnak, hanem elvesznek az igazi erkölcsi értékekből. Tényleg influenszerre válogatja, ezért nem lehet azt mondani, hogy nem munka, mert ez is lehet ugyanolyan munka, mint minden más.
2021. dec. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Érzettel *
2021. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

*érzet

Mégiscsak helyesen írtam le xD

2021. dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Azert, mert azon kivul, hogy sok ember koveti oket (kinezetuk, stilusuk, egyeb okok miatt) nem rendelkeznek semmi effektiv uzleti ertekkel.


Minden embernek van velemenye, megis nehany mondva csinalt senki velemenyeert oda van rengeteg elettelen.


Nem a befektetett munkajukat kerdojelezem meg, hanem azt, hogy nyilvanvaloan egy olyan trendet probalnak meglovagolni, ami semmi uzleti erteket nem teremt, csak nehany eladast megdobnak es kesz. Raadasul ezt egy 8 eves kisgyerek is megtudja csinalni.


Es mielott valaki azt hinne, hogy irigy vagyok rajuk, nem vagyok az. Sokkal szivesebben vegzek valami produktivabb munkat vagy allok elo olyan vallalkozas otlettel, ami valami valos problemara nyujt megoldást, mint hogy kamera elott tegyem az eszemet a nezettsegert.

2021. dec. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy értenek valamihez, csak nem beszélnek erről és emiatt ostoba ripacsoknak tűnnek, akik like-okért és követőkért bohóckodnak, szinte bármit megtesznek. Média kurvák...
2021. dec. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!