Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miert érzek így? L/20

Miert érzek így? L/20

Figyelt kérdés

Elég sokszor van olyan időszak, valamikor egy óráig tart valamikor tovább, céltalannak érzem magam,az életem. Nem tudom mik a céljaim, mit várják a jövőtől stb.


Nézek filmeket,sorozatokat és elkepzelem magam valamelyik szereplő életébe hogy neki milyen jó lehet.


Itt vagyok én 20 évesen élveznem kellene az életet elvileg.


Egyetemista lány vagyok, szingli(nem volt meg kapcsolatom)..


Mindjárt vége az évnek és a jövő évet már tele célokkal szeretném megkezdeni. De ha akkor is így fogok érezni nem tudommi lesz.


Segítsetek, mit lehet ilyenkor tenni.


Amikor céltalan vagy, semmihez nincs kedved



2021. dec. 28. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát legegyszerűbb ha csinálsz magadnak célt, aztán hajtasz érte, nem egyszerű az út odáig, hogy majd pár év múlva szép házad legyen nagy kerttel jó helyen stb, van mit tenni bőven, nem fogsz unatkozni. Meg hát ha már így mondod, belekóstolhatnál valami kapcsolatba, az is elég izgalmas tud lenni... Aztán ha lesz kivel tervezned a jövőt, több motivációd lesz mindenhez
2021. dec. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Velem ismerkedhetsz
2021. dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kb fél évig voltam eleinte hasonló helyzetben mint Te. Később rosszabb lett sajnos, étkezés, barátok, nagyon sok minden rosszabb lett. Utolsó pár hétben előkerült az a gondolat is, hogy mi értelme élni. De szerencsére tisztában voltam vele, hogy az élet nem játékszer, hogy csak úgy eldobjam, szóval itt térhettem magamhoz.

Aztán - ahogy írták is - kerítettem egy célt. Egy olyat, amit könnyű lenne elérni, de utána majd elrendezi az életem néhány évig. Addig sem kell ezen rágódnom. A könnyűt az ne úgy értsd, hogy két kattintás a neten, hanem kellett hozzá bátorság, pénz. Inkább időben volt könnyű, kb 2-3 hét alatt el lehetett érni. És nagyon komfortzónán kívüli volt.

Aztán úgy hozta a sors, hogy nem sikerült. Így utólag örülök is meg nem is. Egészen más életem lenne ha sikerül akkor az.

Viszont a lényeg, hogy kihozott a mélyből ez az egész. Azóta sem voltam szerencsére olyan rosszul, céltalanul. Persze voltak kisebb nagyobb mélypontok, de ha erre az esetre visszagondolok, akkor csak nevetek a nehézségeken. Azért, mert olyan apróságoknak tűnnek.

Vicces benne még, hogy amint így összeszedettebb lettem, eljött a szerelem is. Persze azóta sokminden változott, de remélem érthető, amit írtam.


Szóval csak azt akarom mondani, hogy nem csak a nagyon távoli célok tudnak segíteni, hanem az egész közeliek is. Az, hogy az ember kilátástalan 26289 év alatt befutható célt tűz ki maga elé, néha még demotiváló is lehet.

2021. dec. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Fogyassz pszichedelikumot, és meditálj pár órát.

Ezt megismétled minden évben, és halálodig nem leszel céltalan.

2021. dec. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mindenkire igaz, hogy az egyetemi évei alatt a legszebb az élete.


Ez szak és szociális élettől függ.


Pédául ha egy könnyebb szakon vagy, eltartanak a szüleid és van egy szolid baráti társaságod, akkor nagyon jól tudod érezni magad, de ha mondjuk egy nagyon kemény szakon tanulsz és nem tartanak el vagy csak részben így mellette még dolgoznod is kell, így kb csak aludni van időd, akkor elég nehéz boldognak lenned.


Ez egy széles spektrum, ahol mindenki máshol helyezkedik el.


Jelenleg engem az motivál, hogy kb 1 év (ha rosszul csinálom 1,5 év) és vége a képzésemnek/szenvedésemnek és közben már eltudok kezdeni dolgozni már következő félévben, amit próbálok egy komolyabb tapasztlatot adó cégnél elkezdeni, ami jól nézki az önéletrajzomban.


Meg motivál, hogy lassan ténylegesn mérnöknek nevezhetem magamat és évek múlva jó lesz a fizetésem, ami anyagi függetlenséggel jár.


Plusz érdekel az amit tanulok, de jelenleg nehéz, így szerintem számomra nem is a motiváltság és boldogság a fotnos, hanem hogy kitartó legyek és feladjam a rövidtávú gyönyöröket a hosszútávú boldogságért.

2021. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Képzeld el magadat 10 év múlva.

Hol akarsz lakni, mi lesz a munkád, mi lesz a hobbid, miért fogod jól érezni magadat emiatt?


Ezek azok amiket befolyásolhatsz.


Mi kell ezek megvalósításához?

Pontról pontra kidolgozod.

Általaban nem egy dolog kell hozzá, sorban kell haladni, szal pontról pontra megvalósítod és ezek teljesítése tovább fog lendíteni.


Legyenek rövidebb távú terveid is.

Pl. célok: legyenek bizonyos tárgyakból jó eredményeim, legyek sportosabb stb.


Járj el rendszeresen otthonról.


Pl. egy séta az erdőben nem feltétlenül akkor valik jó rekteációs tevékenységgé, ha végigmész rajta, hanem ha összekötöd valamilyen alkotómunkával.

Csinalsz insta oldalt és kirakod a túrákon készült képeket.


Ezek példák, nyílván a saját érdeklődésednek megfelelő tevékenységet válassz.


De ezek mind fel dognak tölteni és erőt adnak.

Nagyon fontos a szakmai cél, a környezeted fejlesztése (aprósagok, mint kondi bérlet - könyvek -albérlet - nagyobb albi - saját lakás)

A passzív és aktív, alkotó rekreációs tevékenységek.

2021. dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A legutóbbi ha nem is minden pontban reális, de azért jó irányú tanácsot adott szerintem.

De a MIÉRT-re nem válaszolt ő sem.

Szerintem azért, mert nem voltak céljaid, és így sikerélményeid, sem, így nulla önbecsülésed...


Az elmédből a visszatérő negatív gondolatokat takarítsd, ki, ha rajtakapod magad pl. az önsajnálaton, akkor egyből irányítsd elmédet valami pozitívra


Szóval ahogy írták, csak először kicsi, jól mérhető célokkal, amik előremozdítanak, amik segítenek, pl. nekem az otthonom rendezése, lomtalanítás majd felújítása ilyen. Egy lakható otthonban sokkal jobban tudnám érezni magam.


Rendszert kell kialakítani, lefekvés, felkelés, és nappali pozitív szokások kialakítása.


Nem kell mindent egyszerre, az úgyse jön be, és kudarc élmény, viszont szépen felosztva simán kivitelezhető minden fegyelmezetten.


Állítólag egy szokás 30 nap alatt elég jól tud rögzülni.


Hajrá!

2021. dec. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
44%
Ne ess kétségbe, kérdező, ez a mostani állapot nálad valószínűleg csak a fényhiányos időszak következménye. Kevés dopamint kap a szervezet, ami szükséges lenne a motiváltsághoz. Ha helyreáll a rend, megtalálod a céljaidat, és tenni is tudsz majd értük.
2021. dec. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyet ne írj,hogy szingli vagy,mert a farokhuszárok teleírják a levelesládádat...
2022. nov. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!