Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha külföldre megyek dolgozni...

Ha külföldre megyek dolgozni mit várjak? Miben más külföldön élni és ott dolgozni mint otthon? Ha valakinek van bármilyen tanácsa szívesen várom.

Figyelt kérdés

2022. jan. 25. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Más nyelven beszélnek - ha te nem tudod a nyelvet, akkor nem tudsz beillszkedni.

Mások a szokások - ezeket illik megismerni, mert különben rengetegszer leszel a szemükben bunkó.

Más a munkastílus - neked fel kell venni az ottani munkamódszereket.

Neked kell alkalamzkodni az ottaniakhoz - mert ök vannak otthon, te mentél oda.

2022. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj oda mik a szabályok munkabér, adózás, egészségügy, bankszámlanyitás terén, mert a bürokrácia részét neked kell elintézned, de erre előre fel tudsz készülni ha utánaolvasol a helyi kormányoldalakon.

Készülj fel arra, hogy az elején elég magányos leszel és időbe telik kiépíteni a kapcsolataid, haverokat, barátokat szerezni.

Ahogy az első is írja, alkalmazkodnod kell a helyi szokásokhoz és munkastílushoz is - én pl. olyan országba jöttem ahol jóval alacsonyabb a munkamorál és elterjedt a "nem működik, de jólvanazúgy" hozzáállás, sokkal lazábban veszik mint otthon, ami papíron jól hangzik, de nem volt könnyű megszokni, hogy ne idegesítsem fel magam azon ami nekik alap, nekem meg hanyagság :D Mondjuk ha pl. Németországba készülsz ott nem ez lesz a helyzet, de ki kell ismerned magad helyben, hogy mi oké és mi nem.

Meg kell szoknod az ottani kaját, időjárást (már ha teljesen más klímába költözöl), időbe fog telni mire kiismered magad a helyen.

Mindenképp tanuld meg magas szinten a nyelvet, mert teljesen más lesz a helyiek hozzáállása ha látják, hogy próbálsz beilleszkedni.

2022. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ a helytől is, de összességében más kultúra, más hozzáállás, egymáshoz is.


Amivel érdemes számolni, hogy várhatóan brutálisan magányos leszel az elején, ez egy normális érzés. Hiányozni fog minden ami ide kötött, leginkább a nyelv, a kaja és a szokások.


Nyilván jó ideig idegennek fogod érezni a környezeted, de idővel megszokod. Rajtad múlik mennyire tudsz majd beilleszkedni.

2022. jan. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Lassan öt éve élek külföldön (életem legjobb döntése volt), még indulás előtt az alábbiak mindenképpen legyenek meg:

1. Olyan országba menj, aminek vonz és érdekel a kultúrája és világa. Ha a fizetés az egyetlen motiváció egy ország mellett, akkor azt meg fogod sínyleni.

2. Mielőtt kimész legyél tisztában a helyi kultúrával (ünnepek, szokások) és a helyi életritmussal. Amikor kiköltözöl, ezeket vedd fel és szokd meg, te vagy az idegen, te alkalmazkodsz (alapvetőnek hangzik, de sokaknak nem megy).

3. Mielőtt kimennél beszéld a célország nyelvét folyékonyan. Ha angol nyelvterületre mész, az angol minimum egy B2-es (de inkább C1-es szinten tudd), ha pedig nem angol nyelvterületre mész, az ottani nyelvet tud ilyen szintén, de mellé az angolt is tudd (sose árt, ha van egy B terv, ha esetleg nem tudott kifejezni magad az adott ország nyelvén).

4. Legyél nyitott és ezt minden szempontból értem. Gyakorlatilag újrakezded az életedet, muszáj nyitottnak lenned mindenre és mindenkire.

5. Legyen egy terved, amit még Magyarországon kigondolsz. Hol fogsz dolgozni, hol fogsz lakni és ilyesmik. Szintén alapvetőnek hangzik, de van aki csak vakon előremegy.

27/N

2022. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg meg kérdezhetem melyik országba?

Furcsa módon azért vannak eltérések.

2022. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10%
Több a pénz. De sok energia megtanulni a helyi dolgokat. Nyugaton sok helyen problémás a lakhatás.
2022. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!