Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Külföldre költözés mennyire...

Külföldre költözés mennyire teszi tönkre az otthon maradt barátságokat?

Figyelt kérdés

Kaptam egy külföldi lehetőséget amivel élni is fogok. ITt hagyom a családom, barátnőm és a barátaimat. A családommal összeköt minket a vér ezért nem felejtenek el. A barátnőmmel elég erős a szerelmünk és ő is jön majd ha tud. Viszont félek, hogy a barátaimat elvesztem, mivel mondhatni nincs olyan erős kapocs ami összefogna minket.


Valaki hasonló helyzetről tudna mesélni? Tönkremennek ezáltal a barátságok vagy nem?


2018. márc. 14. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerlek és puszta empátiából azt kívánom, hogy legyél te a kivétel, de valószínűleg a barátnődet is elveszted. A barátaidat meg szinte biztos...
2018. márc. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

7 éve vagyok külföldön. Hetente beszélünk Skypeon, jönnek-mennek a emailek és az üzenetek Faceen, és évente minimum egyszer jönnek ők, én évente kétszer megyek haza. Ugyanúgy közel állunk egymáshoz, ugysnúgy élnek ezek a barátságok, mintha otthon maradtam volna. Sőt, azóta összebarátkoztam otthon az egyik látogatás alkalmával még egy lánnyal, azaz akkor még csak megismertem, de azóta nagyon megszerettük egymást. Az igazi barátságok megmaradtak. A felületes kapcsolataim, na azok eltűntek. Jól van ez így.


41/N

2018. márc. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs elég erős kapocs hogy ezt kiállja akkor azt a barátságot a legkissebb dolog is tönkre teheti. Emiatt egy percig se tétovázz. Nehogy ilyen felszines kapcsolatok miatt mondj le vissza nem térő lehetőségekről. Nagy butaság lenne. Ha értékes a barátság úgyis megmarad, ha nem akkor meg lesz helyette másik.
2018. márc. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyit nem bír ki egy barátság, kár is érte.


Én is eljöttem, félévente járok haza, de közötte is csomót beszélek a barátaimmal :)

2018. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akikkel otthon is naponta vagy legalább hetente beszéltünk, azzal megmaradt a kapcsolat most is. Akikkel nem, azokkal sajnos előbb-utóbb megszakadt az egész, hiába éreztük tartósnak a barátságunkat.
2018. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy barátom, lassan 4 éve külföldön él a tanulmányai miatt, és a jövőjét sem itthon képzeli el. Hazalátogatni évente egyszer szokott, maximum kétszer. Eleve nem volt sok barátja soha (inkább csak haverjai), tehát nem egy kiterjedt baráti kört hagyott itt, mikor kiment. Nyilván akikkel addig is felszínes volt a kapcsolata, azok szépen lemorzsolódtak róla, mióta kint él, de velem pl heti rendszerességgel beszél, és ha hazajön, úgy szoktuk szervezni, hogy találkozni is tudjunk. Személyiség kérdése szerintem, hogy ki mennyire bírná a családtól való távollétet. Én tudom magamról, hogy biztos nem bírnám, vagy legalábbis nagyon szenvednék, mert nagyon ragaszkodom hozzájuk. A barátom pl tipikusan egy világjáró típus, neki könnyen megy, jól megvan a családja nélkül.
2018. márc. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én nagyon hamar elvesztettem a barátokat otthonról. Hiába a facebook egy ido után sablonos beszélgetések is kikopnak.

Aztán legutoljára amikor otthon voltam épp nem értek rá 5 percre sem :(

2018. márc. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!