Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van ennyi magányos,...

Miért van ennyi magányos, társtalan ember és ráadásul fiatalok zömmel?

Figyelt kérdés
Meglepően sokan egyedül szilvesztereznek például, többen mint gondolnánk.
2021. dec. 31. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Miből gondolod hogy magányosak? Én pl,most egyedül vagyok, és nem vagyok magányos.
2021. dec. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Én negyven vagyok, szerintem a huszonévesek (még) sokkal könnyebben-jobban találnak társat, társaságot. Nincs még családosodás, a napi munka után rohangálás, gyereknevelés, stb.
2021. dec. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert (elsősorban) a közösségi média miatt elinflálódott az egyén értéke, az az érzet lett általános, hogy akárki akármikor lecserélhető és helyettesíthető, nagyon kevés kivétellel. Eredményt látjuk, zömében felszínes, üres, unalmas kapcsolatok, társas magány és egyszerű magány, mentális betegségek tömegessé válása, stb. Talán a társas magány a legrosszabb, amikor az embernek van egy megszokott társasága, benne van a közösségi hálózatban, és mégis úgy érzi, mintha teljesen egyedül lenne.

Összetett dolog ez, rengeteget lehetne beszélni róla.

2021. dec. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem is van persze erről egy elméletem. Sokan jól érzik magukat így és felvállalják. Ezt régen nem lehetett, a társadalom is elutasította ha egy lány vagy fiatal férfi mikor eljött az ideje nem kereste a családalapítás lehetőségét. Ma meg elfogadottak az egyedülállóak és ezért többen belenyugszanak a sorsukba vagy kifejezetten így akarják.
2021. dec. 31. 20:56
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Anyagi egyenlőtlenség. A csóró nőknek sem kell "melós" férfi, ebből kifolyólag sokan maradnak egyedül, a nők főleg azért, mert nagyon válogatnak. Felszínes, anyagias lett a világ.
2021. dec. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Ma már nem divat a közös fejlődés, egymás segítése. Ha valaki ma nem talpraesett, egyedül fog maradni. Főleg a nők részéről hatalmasok lettek az elvárások anyagi, meg egyéb szinten is.
2021. dec. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

"Ezt régen nem lehetett, a társadalom is elutasította ha egy lány vagy fiatal férfi mikor eljött az ideje nem kereste a családalapítás lehetőségét."


Régen, még az én szüleim fiatalkorában is (70es - 80as évek), az embereknek nem volt ennyi lehetősége ismerkedni. Ők pl. egy szabolcsi faluban éltek, még az is nagyon ritka volt hogy a megyeszékhelyre elmentek szórakozni, saját lakóhelyük, környékbeli falvak és a legközelebbi kisváros jelentette azt az életteret ahol ismerkedni tudtak. Nem volt ekkora válogatási lehetőség, meg nem is nagyon tudták milyen emberek élnek az ország egy másik részében. Emiatt sokkal kisebb volt a verseny, mert azzal kellett beérni aki a környéken lakott. Manapság nagyon sok ember ellehetetlenül párkeresés terén. Az emberek élettere jelentősen megnőtt, a fiatalok a kisebb falvakból is elmennek egyetemre Budapestre, egyéb nagyvárosokba, ahol bőven tudnak válogatni, aztán ott vannak az internetes társkeresők ahol az ország másik végéből is megismerhetsz valakit. Sokkal elterjedtebbek lettek a személyautók, mobilisabbak az emberek, nincsenek helyhez kötve. A közösségi felületek (facebook, insta, stb.) pedig még inkább feltornázták az emberek igényeit, mert folyamatosan látják a szuper 10/10es férfiak/nők képeit. Egy átlagos fiú nem nagyon rúghat labdába a nőknél, mert a nő azt mondja keres valahol inkább egy jobb, helyesebb, gazdagabb pasit.

2021. dec. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

A magány és az egyedüllét között hatalmas különbség van. Attól, hogy valaki otthon szilveszterezik, és egyedül van még nem biztos, hogy magányos.


Levezetem a saját példámon:

Annak idején a szilveszter közös családi program volt. Éjfélig fent voltunk a szülőkkel, kölyökpezsgővel koccintás, és utána alvás. Előtte meg úgy csinálni, mintha ez egy olyan nap lenne, ami különlegesebb, mint a többi.

Évről évre nagyobb volt a csalódottságom, mert másnap mindig ráeszméltem, hogy semmi különleges nem történt, és semmi különleges nincs abban, hogy eltelt egy év, és más évszámot írunk. Azt gondoltam, hogy ha majd nem itthon töltöm. Középiskolásként viszont kaptam meghívást. Amikor közöltem, hogy nem iszok, azt mondták rendben. Elmentem, és este tízig minden oké volt. Akkor megjelent pár srác, hoztak sört, és indult az igazi szilveszteri buli. Én meg ültem fent az emeleten, de aludni nem hagytak, mert sokszor bejöttek felkelteni. Hazamenni pedig nem tudtam, mert egy kis városba mentem át, és akkor már nem volt busz, és senki nem tudott volna hazavinni, vagy értem jönni.

Egy évre rá letojtam az egészet. Akkor leültem a gép elé, és játszottam valamit, majd zenét hallgattam, mert az elnyomta a petárda hangját. Az volt a legjobb szilveszterem.


A lassan eltelt húsz év alatt az álláspontom nem változott. A szilveszter nekem nem ünnep, s nem is érzem hogy ünnepelni való lenne benne bármi. Nyitott lennék összejövetelre, vagy "bulira", de sokan rágörcsölnek erre. Én meg úgy vagyok vele, hogy velem ne azért akarjon találkozni valaki, mert szilveszterkor ne legyen egyedül.

Ma iszonyatosan jó idő volt, és szívesen mentem volna sétálni, de a petárdázók miatt inkább itthon maradtam. Új év első napja többnyire mindig arról szólt, hogy megtaláltak azok a hírek, hogy hány baleset volt a petárdázók miatt, és hány ember elé dobtak petárdát. Így biztonságosban érzem magam itthon. Másfelől állat is van itthon, szóval nem baj, ha van valaki idehaza, és szerencsétlen nem kap infarktust.


34/F

2021. dec. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Tanultak a szüleik hibáiból, és nem akarnak 126* elválni. Mondjuk.
2021. dec. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Velem az a baj, hogy nem vagyok határozott, és nincs rendes végzettségem, emiatt a "melós" kategóriát erősítem huszonéves létemre. Erre rátesz egy lapáttal, hogy a korosztályomhoz képest nagyon különc vagyok. Néha bakeliten hallgatok zenét, a régi dolgok érdekelnek, a gyűjtői hobbim is az ilyen régebbi dolgokra épül, és valamiért ezt furcsának tartják az emberek, emiatt barátom is nagyon kevés van, de ők is ilyen otthonülősek. Barátnőről meg nem is merek álmodni, nyilván a munkám miatt, meg a hobbim miatt is, kilógok ezzel az egészből a sorból. Én ha nem muszáj akkor nem szoktam menni sehova, csak dolgozni, leginkább itthon vagyok és vagy a hobbimmal foglalkozom, vagy gépezek. Most se csinálok semmit, várom hogy éjfél legyen, koccintok, eszek, aztán alszok, pedig most hívtak szilveszterezni, de nem akarok emberek közé menni. Bár én nem töröm magam a változáson, már igazából nem is akarok ezen változtatni, mondhatni hozzászoktam ahhoz hogy a szüleimen kívül nemigen vannak emberek az életemben. Nem jó így, de nekem ezt dobta a gép. Próbálom ennek ellenére pozitívan látni az életet. :)
2021. dec. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!