Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon egyedül érzem magam és...

Nagyon egyedül érzem magam és egyedül életképtelen vagyok néhány dologban. Aspergeres vagyok depresszióval és fejletlen idegrenszerrel. Mit tegyek ?

Figyelt kérdés

Rossz párkapcsolatnak vége lett, azóta teljesen magamra maradtam egy külföldi faluban, ahonnan messze van minden. Munkán kívül senkivel nem találkozom, pedig hiányzik, hogy valakivel kommunikáljak. Vannak dolgok ,amiket egyedül képtelen vagyok megoldani. Például szekrényt falra felfúrni nem tudom , igaz nem is tetszik annyira és meghirdettem, hogy eladom, vennék másikat. Senki nem akarja megvenni, mert itt mindenki inkább újat vesz. Egyedül azt se tudom levinni a pincébe, ha hoznék ide másikat helyette.

Sok hó esik itt és egyszer nem lapátoltam körbe az autót és nagyon vastag jég van körülötte. Kerék dudorodik, tönkre is ment lehet. Beszállni is nehez ,mert lejt és szűk a hely a jég miatt ,meg csúszik is. Próbáltam fém kisebb lapáttal feltörni, nem ment. Loptam munkahelyről sót, úgy sem ment. Lassan 1 hete ezen bőgök, hogy nem tudom ezt se egyedül megoldani. Szomszédok szerintem az ablakból röhögtek rajtam, amikor szenvedtem többször is a jéggel. Van kutyam macskám. Idén lehet bekerülök a diliházba, annyira depressziós vagyok. Nincs kihez szólni, csak a gondolataim vannak. Kilépek az ajtón, meglátom a parkolót és máris ideges leszek több órára.

Megyek kutyával sétálni, mert muszáj, meg megyek emberek közé, de az nem ugyanaz ,mintha barátok között lennék. Idegenek mellett sétálgatás nem ugyanaz. Itthon nem az a baj ,hogy nem találom fel magam, mert mindenki tippet ad, hogy olvassak, nézzek filmet, stb. De nem csak erre van szükségem. Fogadjam el ,hogy örökké egyedül kell feltalálni magam és maximum a neten beszélgethetek írásban? Órák óta bőgök, nincs olyan nap ,hogy ne bőgnék, mert hülye vagyok ahhoz ,hogy kitaláljam, mihez kezdjek. Annyi pénzem sincs ,hogy utazgassak, mint amit már javasoltak. Épp hogy teszek félre valamit, hogy majd önerőt összeszedjek és lakást vegyek. Kötelező fizetnivaló mellett nincs pénz másra. Nem akarok örökké albérletet fizetni ,meg itt lakni. De már nem bírom idegekkel, hogy itt vagyok egymagamban, semmi ismerkedési lehetőséggel. Rossz nézni, hogy a szomszédoknak ott a férjük vagy apjuk aki például segít nekik a havat lapátolni, én meg gerincbetegen, alacsony létemre egyedül küzdök. Vagy látom, hogy a neten mások tesznek fel képeket családdal, haverokkal, nekem meg semmi ilyen nincs. Én nem szívesen rohadok egyedül és boldog sem vagyok. Nem párkapcsolat hiányzik, hanem valaki, akihez munka után akár átmegyek vagy ő jön át, vagy együtt csinálunk közösen valamit. Család 4 órára lakik, nem fogok és nem is telik rá, hogy állandóan utazgassak hétvégente.

Munkahelyen is depressziós vagyok, mert ez nem az a munkahely ,ahol az agyam le van kötve. Nem kommunikálós munka. De kényelmes, mert nem kell kapkodni, ami nem is menne és végre ez az első éves állásom ami nem szezonmunka és a vírus miatt nem zár be. Innen tudok pénzt gyűjteni saját lakásra. Alkoholista párral nem ment, egyedül próbálkozom. Nem vagyok 20 éves, nincs sok időm és lehetőségem. Munkát is nehezen találok, ami megfelel és nem bántanak a lassúság és kétbalkezesség miatt. Annyi pénzt soha nem gyűjtök össze, hogy készpénzben vegyek lakást akár Magyarországon. Ott hitel vagy albérlet mellett lehetetlen egyedül megélni az ilyen képességekkel, mint ami nekem van. Minek éljek? Értelmét nem látom.


2022. febr. 13. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Menj orvoshoz
2022. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Orvos csak nyugtatót adna..
2022. febr. 13. 15:39
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Huhh, kérdező, nem egyszerű a helyzeted!

Megértem, hogy kivagy, okosat nem is tudok javasolni.


Esetleg nincs olyan szomszédod aki normálisnak tűnik? Megkérnéd egy-két dologra őt/őket és akár el is indulhatna egy beszélgetés, ismerkedés, lenne némi társaságod.


Van a munkatársaid milyenek? Nincs olyan, aki szimpatikus kicsit és esetleg tőle tudnál ilyen apróságokban segítséget kérni vagy megkérdezni, hogy nem ismernek-e hozzáértő személyt? Hidd el, jó kis alap az, mikor valamire szüksége van az embernek.


"Fogadjam el ,hogy örökké egyedül kell feltalálni magam és maximum a neten beszélgethetek írásban?"

Egyébként első körben igen, fogadd el, hogy MOST éppen és talán még egy ideig egyedül kell feltalálni magad. De ez nem rossz, legyél büszke minden sikeredre és hidd el, hogy képes vagy megoldani a dolgokat.

A neten beszélgetés, ismerkedés sem rossz ötlet.


A "minek éljek?" kérdést gyorsan felejtsd el, mélyponton vagy, biztos volt már ilyen és 1001%, hogy lesz is még. De biztos volt már rosszabb a mostaninál, van célod (lakás) és mindjárt tavaszodik, a hangulatod is jobb lesz valamivel.


Kitartás!

2022. febr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hiányzik nagyon az ,hogy valakivel beszélgessek néha személyesen. Mint régen.

Nincs otthonom Magyarországon, ezért vagyok itt. Kissé megkésve,mert egy rossz kapcsolatban éltem 9 évig majdnem, próbálok lakásra gyűjteni. Így nem ugrálhatok, hogy most munkát váltok, költözök, mert akkor már csúszik az egész fél vagy 1 évet. Így is csak hitelem lesz, amit fizetek albérlet helyett.

2022. febr. 13. 16:42
 5/7 anonim ***** válasza:
devan.hu
2022. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy az Aspergeres diagnózisodban fejletlen idegrendszer van véletlenül írva, az csak egy dolog. Ne hirdesd magadról, mert az írásképed tiszta, a gondolataid tiszták, nagyon szépen ki tudod magad fejezni. Nem tudom mikor kaptad a diagnózist - ma már az Asperger szindrómát is az autizmus spektrumzavar egyik szeletének tartják, oda sorolják. Az autizmus pedig nem a processzor hibája, hanem egy másik operációs rendszer. A te idegrendszered máshogy van bekábelezve, mint az átlagemberé. Szóval nem az IQ-dal van a baj, hanem az érzelmi intelligenciáddal. Azért teremtesz nehezen kapcsolatokat, mert nem tudod, hogy a másik mit gondol, vagy mit érez a te cselekedeteid hatására. Ja, és a fiamon látom, aki szintén Aspergeres, hogy rendszeresen elúszik időben. Nincs időérzéke. Nem tudom, hogy segítene-e rajtad, ha egy olyan napirendet csinálnál magadnak, amiben egy óra hossza olyan program is szerepel, hogy közösségbe kell menni. Könyvtárba, kávézóba egy kávét meginni, valami klubba, ami abban a városban van, ahol laksz. Sci-fi klub, akvarista klub, természetjárók klubja...
2022. márc. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Ezert költözöm el. Itt a munkám is olyan ,vagyis az egész munkahely, hogy alig lehet megszólalni. Munka után javasolták, hogy kutyával ismerkedjek, de max 2 ember akivel találkozom útközben. Hétvégén meg semmi kedvem órákat autózni, 1 óra oda és 1 vissza, hogy civilizációba érjek. Ahova megyek, ott van kávézó, klub, lokál,stb. Nekem ezek nagyon hiányoznak. Párkapcsolatom nincs fél éve és barátnőm is elköltözött, így nagyon keveset beszélek, maximum csak telefonon. Amúgy van beszédhibám és így csak romlott. Jó lesz már innen kiszabadulni. Amúgy akinek kicsivel több kontaktja van itt ,mint nekem, ő se marad itt ,ha nincs család és rokonság. A fiatalok is lépnek innen. Szép hely ,de élni nem jó.

2022. márc. 9. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!