Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magány egy idő után idézhet...

A magány egy idő után idézhet elő komolyabb betegségeket?

Figyelt kérdés
32/F

2022. márc. 13. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Hát igen például depressziót azt meg hozza magával az összes elképzelhető szart. Viszont egy idő után megszokja az ember ezt is azt vettem észre, néha jobban szeretek egyedül lenni.
2022. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
1: Osztom! Viszont nem mindegy, hogy magányosnak vagy simán egyedülállónak vallod magadat, ugye. :) Régen én is magányosnak mondtam magamat, sokat foglalkoztam azzal, hogy mentálisan/lelkileg megerősödjek, most már egyedülálló vagyok, úgy érzem. Kérdező is dolgozhat azon, hogy elérje azt az állapotot, hogy nem tragédia, ha egyedül marad/van.
2022. márc. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2 Szóval nem tragédia ha valaki pár nélkül éli le az életét?

Ilyet csak is egy nő írhat, férfi ilyet biztos hogy nem írna

2022. márc. 13. 16:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mióta online kitárult a világ és minden elérhető közelségbe került , akár társaság is, szerintem kevésbé romboló a nem önként vállalt magány.
2022. márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező: férfi vagyok. Engedd el ezt a görcsösséget, jobb lesz. :)
2022. márc. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ja biztosan jobb lesz pár nélkül.

Nyilván igazad van

2022. márc. 13. 16:36
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Érzem a frusztrációt, bro és sajnálom is, de ezeken kellene dolgoznod. Ha kell, kérj segítséget hozzá. Nem a párkapcsolat határozza meg a boldogságtudatomat. Sokan itt rontják el, de nagyon.

Nem az a lényeg, hogy igazam van, vagy sem, hanem lehetséges a dolog igen és nem "jobb", hanem ugyanúgy kerek az egész egyedül is.

Sok-sok mentális melóval jár, az tény. Senki sem egyből "fullheppi" :)

2022. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Személyfüggő, hogy valaki képes-e vagy szeretne-e leélni egy életet pár nélkül. Tök normális érzés, ha vágysz párra, hiszen nagyon erősen társas lényeg vagyunk (de ebbe persze a család, a barátok is beletartoznak). Az is tök normális, ha olyan időszakod van, amikor élvezed, hogy egyedülálló vagy. És az is tök normális, ha megpróbálod élvezni, a legtöbbet kihozni az önálló, másoktól kevésbé függő életedből, fejleszted magad, álmokat valósítasz meg stb., de közben hosszútávon mégis vágysz párra.


Szóval a betegségek szempontjából kockázat lehet a magány, tehát amikor egyedül vagy és ezt negatívnak éled meg, elsőkörben - ahogy az első válaszoló is írta - valamilyen hangulati problémához, zavarhoz vezethet, többek között azért, mert hosszabb távon egy olyan élethelyzetben vagy, ami nem kellemes neked, és ez kimeríti a szervezetet több szempontból is. De rengeteg tényező szerepet játszik ebben, nem lehet "csak" a magányra fogni, pl. a személyiséged, a biológiai hajlamod és egyéb környezeti tényezők is befolyásolóak.


A lényeg az, hogy az egyedüllét tényét belül, érzelmi és gondolati szinten hogyan teszed helyre magadban. Az érzelmek, a gondolatok, a stressz biológiai szinten is megjelenik, és ez az, ami ha hosszútávon fennmarad, többek között immunológiai és hormonális változásokhoz vezethet, ami tovább gyengíti szervezeted, és így kevésbé ellenállóvá tehet betegségekkel szemben.


Még egyszer szeretném kiemelni, hogy teljesen természetes, ha szomorú vagy az egyedüllét miatt és vágysz párra, és messze nem biztos, hogy ha az egyedüllét hosszútávon fennmarad, akkor beteg leszel (tapasztalatból is mondom:)).

2022. márc. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy rossz párkapcsolat is tud mindenféle gondot okozni, depressziót, öngyilkosságot előidézni. Az egyedüllétet lehet úgy is megélni, hogy ne érezze az ember magányosnak magát. Én pl jobban szeretek egyedül lenni, mint másokkal, de nem vagyok depressziós, mert teszek érte, hogy jól érezzem magam. Az a rossz, ha valaki csak azt magyarázza be magának, hogy mennyire rossz az élete stb
2022. márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xp ali ***** válasza:
Ha szenvedsz tőle, akkor igen. Ami biztosabb, h kutatások szt a térsas kapcsolatban élő férfiak tovább és gészségesbben élnek. De ez statisztika, nyilván 1 rossz kapcsolat többet árthat még a magánynál is.
2022. ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!