Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Angliába be tudtatok illeszkedni?

Angliába be tudtatok illeszkedni?

Figyelt kérdés

Vagy nem lehet mert mindig külföldiként fognak kezelni?


Az a mondás, hogy ha idegenben vagy akkor viselkedj úgy mint az ottaniak. De az angol kultúrát egy picit vadnak találom. Főleg a bulizásaikat, alkoholfogyasztást, drogot stb.


2022. ápr. 8. 10:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
8%

Azért ennél jobban tájékozódj szerintem...

Elég durva sztereotípiát írsz le, hogy ott csak bulizás-alkhol-drog van "kultúra" tárgykörben....


Persze nem tudhatjuk, hogy milyen környezetbe mennél ki, konkrétan hová (nagyváros? vidék?) - de amit leírsz, az marhára nem jellemző angliára... Legfeljebb egy gettósodott nagyváros szubkultúrájának kis szeletére...

2022. ápr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti bulizások, alkoholfogyasztás és drogfogyasztás is bőven megüti azt a szintű durvaságot, mint Angliában, maximum nem tudsz róla.


Üdv,

egy ex-bulizó

2022. ápr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Hova mentél ki? Amúgy meg nemhiszem, hogy bárki, bármilyen ország, város, társadalmi csoport, baráti kör azért fogadna el, fogadna be mert úgy bulizol mint ők
2022. ápr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat de egyébként jobban érdekel a kérdés azon fele, hogy be tudtatok illeszkedni vagy sem. Illetve, hogy be lehet-e.


Értem én, hogy szocipatizmus, meg kössünk bele mindenbe stb, de újbóli nekifutásra hátha sikerül megtisztelni a kérdezőt.

2022. ápr. 8. 11:07
 5/23 anonim ***** válasza:
nem élek külföldön de most mondom. nem azon múlik hogy be fogsz e illeszkedni hogy bulizol vagy drogozol
2022. ápr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 évet dolgoztam kint, és az angolokkal nem jutottam tovább az időjárásnál, más migrikkel tudtam haverkodni, főleg kelet-európaiakkal, de volt indiai és japó haverom is. Haza is jöttem, nagyon pusztító volt a honvágy.


Az összegyűjtött nem kevés pénzen kívül még arra volt jó az a 4 év, hogy megtudtam, hogy mi az a Haza, nagybetűvel.

2022. ápr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

#4: bárhová be lehet illeszkedni! A társadalom nem egy elszigetelt, perifériális, deviáns csoport... Mindenfélék vannak.


Nyilván nem olyan mértékben tud beilleszkedni az ember, mint itthon - már csak a nyelvi különbségek okán is...

De ha nyitott vagy, egy bizonyos szintig ki tudsz építeni barátságokat.

2022. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

7


De ez függ a befogadó ország kultúrájától, nyitottsagától is

2022. ápr. 8. 11:48
 9/23 anonim ***** válasza:

8: de nem érted, hogy nem a statisztikai általánosságokon múlik...??? HAnem az adott mikrokörnyezettől és ott lévő emberektől.


Magyarországon belül is többezer féle ember van....

2022. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

9


Hallottál már olyan mondást, hogy az angolok ridegek?


A spanyolok vidámak?


Az oroszok agresszívek.


A németek pontosak.


Ezek a sztereotípiák mind a semmin alapulnak?

2022. ápr. 8. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!