Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Aspergeresek ti hogy dolgozzát...

Aspergeresek ti hogy dolgozzátok fel hogy egyedül vagytok? Vannak köztetek olyanok akik betudtak illeszkedni a társadalomba?

Figyelt kérdés

Jelenleg 1.barátom sincs és barátnőm se volt még és unom hogy minding egyedül vagyok..Idén jelentkeztem a felsőoktatásba és nem szeretném megint ugyanazokat a hibákat elkövetni és újra a magányos,fura srácnak lenni..

De őszintén nem tudom hogy a fura beszédemmel ez mennyire fog menni..



2017. júl. 1. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Azt gondolod, hogy ez a társadalom megadja neked a gondtalan, boldog életet? Én ebben nem vagyok olyan biztos. Valamint a beilleszkedés nem lenne inkább színészkedés? Őszintén goldold végig szerintem. Vannak más lehetőségek is, csak meg kell őket találni. Ez a mai társadalom nem a fejlődés csúcsa.
2017. júl. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
:(
2017. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
én azt hittem az Aspergeresek nem bánják, ha egyedül vannak, ők olyan maguknak való népség
2017. júl. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-as ha nem tudod miről van szó inkább maradj csendben..Köszönöm
2017. júl. 1. 20:35
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
bizonyára egy pozitív személyiség lehetsz, aminek semmi köze ahhoz, hogy nincsenek barátaid.
2017. júl. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha kellene egy internetes barát akivel dumálhatsz akkor irhatsz nyugodtan
2017. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg nem ismered fel az emberek testbeszédének jelentését? Milyen fura szokásaid vannak? Csak páratlan számú benzinkútnál tankolsz? A fizetésed felváltod ötszázasokra? Nem nézel az emberek szemébe? Nem tudod, mi az a intim zóna, és túl közel mész az emberelhez, amikor beszélsz?

Saját magad diagnosztizáltad, vagy egy szakorvos?

(Évekig vizsgálják az illetőt mire megkapja a dignózist.)


Szerintem ez nem szindróma, hanem egy személységtipús, négy van: szangvinikus, melankólikus, kolerikus, flegmatikus. Átfedések is vannak.

2017. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Aspergeres vagyok és magányos. Rettegek a magánytól, mert szeretethiányom van. Szükségem van arra, hogy át legyek ölelve, szeretve, bátorítva legyek és hogy mindig legyen ott nekem valaki, ha szükségem van rá.


Annyit tudok, hogy ha be akarsz illeszkedni, ahhoz egy speciális társaság kell. Ha hivatalosan diagnosztizált aspergeres vagy, akkor szakszerű segítségre van szükséged, egy burokra, ahol segítenek kifejlődni neked. Jómagam is egy ilyen egyesület leendő tagja vagyok (papírmunka hátravan), ahol személyre szabott segítséget adnak majd nekem.


Továbbá mint Aspergeres, teljesen máshogy látom a világot. Az elesettebbekhez toleránsabb vagyok, naív és idealista a személyiségem, hiszek abban, hogy minden jobb lesz és segíteni fognak. Ha nem adok ennek esélyt, sose fogok ebből kitörni.

2017. júl. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

"3-as ha nem tudod miről van szó inkább maradj csendben..Köszönöm"


kapd be, semmi rosszat nem mondtam. de akkor már nem is csodálom, miért vagy egyedül, ti tényleg nem tudtok különbséget tenni a mondatok jelentése között... -_-

2017. júl. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 Sajnos azt kell mondjam, hogy Aspergeresek között egyáltalán nincsenek gyűlölködőek és senkit nem akarnak bántani. Ilyet csak a nem-aspergeresek táborában tapasztaltunk.


A kérdezőnek rosszul esett a túlzott általánosítás és az, hogy úgy lett vélemény mondva - méghozzá igencsak erős érzelmi alapon, mindenféle objektivitást mellőzve -, hogy semmi előzményes ismeret és tapasztalat nincs, csak egy besztereotipizálódott valami van, csak durvította a helyzetet. Nem csoda, ha külső szemlélő számára agresszívnek tűnően reagálta le.


Én azt mondom, hogy ha egy társadalom ilyen társadalmi akadályokat tartalmaz, mint például a mások meg nem értése miatti agresszivitás, így nem is érdemes abba beilleszkedni. Hiszek abban, hogy létezik olyan társaság/társadalom, ahol autisták, aspergeresek, neurotipikusak egyaránt megférnek, szeretik egymást, elfogadják egymást olyannak amilyen, hiába tűnik gyökeresen másnak mindhárom "állapot".


Ezzel talán magára a kérdésre is válaszoltam - társadalomba még nem sikerült beilleszkedni a másságom (asperger) miatt, de ha kapok segítséget, könnyebben megy.

2017. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!