Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi értelme még küzdenem?

Mi értelme még küzdenem?

Figyelt kérdés
Egész életemet valakinek az árnyékában éltem le. Mamám elkényeztetett és teljesen életképtelen vagyok. Anyámtól azt tanultam meg hogy nekem sosincs igazam, mindig tőle fogok függeni és neki lesz igaza. Nincs magánéletem, barátok sincsennek. Keresztapám is jókat szórakozik azon hogy mekkora kudarc vagyok, sokszor gúnyol és kinevet. Sokan mondják hogy törjek ki ebből a családi helyzetből, de nem lehet. Egyszerűen lehetetlennek látom. Hova mehetnék? Tanári pályára készülök, mert csak ebben az egyben látom magamat valamire valónak is, de ha még sikerül is, soha nem leszek olyan anyagi helyzetben hogy kitörjek ebből. Ehhez meg már csak külön fájdalom hogy kimaradtam minden középsulis élményből. A lány akit szeretek mással van, barátaim nincsennek, sehova nem hívnak, de már ha hívnának se mennék mert konkrétan annyira befordultam hogy enni nem merek mások előtt. Őszintén már régóta az öngyilkosság képe lebeg előttem, és már azon töröm a fejem sokszor hogy miként tehetném meg.

2022. máj. 4. 18:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Iskolai pszichológus?
2022. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A tanári pálya szép hivatás az értelmes életcél az egyetemen tudsz keresni barátokat esetleg még olyan lányt is aki szeretni fog.

A múlton ne rágódj azon már úgysem tudsz változtatni.

2022. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Nehogy már te halj meg, mert más egy hülye! Menj messzebbi egyetemre, koliba, gyűjts rá szépen titokban! Ott lesznek haverok, lesznek programok, csak menni kell! :) Ha jól tanulsz, kapsz lóvét, plusz van mindig diákmunka vagy végső esetben diákhitel! Ők meg basszák meg egymást!
2022. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kédést csak te tudod megválaszolni magadnak. Biztos vannak enked is céljaid / vagyaid, amikért megérné küzdened.


Ha ilyen szar környezetben vagy, akkor egy környezetváltás biztos sokat segítene.

2022. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen lelki beállítottsággal ne akarj tanári pályára menni, mert ott az elnyomott uralkodási vágyadat akarod majd kiteljesíteni.
2022. máj. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Legnagyobb probléma nálad is a magány. Két fajta ember van; aki önnön sikeréből építkezik és aki az embertársai elismeréséből. Te az utóbbi leszel. Azt ajánlom neked, hogy keressél egy új hobbit, ahol sok emberrel fogsz találkozni. Legyen ez túracsoport, vagy társasjáték klub, vagy akár önkénteskedés. Bármi, csak az a lényeg, hogy sok új embert ismerhessél meg. Majd meglátod, hamar felkarolnak
2022. máj. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Pont ezek a problémáim. Nem érzem úgy hogy van már miért küzdenem. Küzdöttem, próbálmoztam, de mind kudarcba fulladt. Mintha nekem ez lenne megírva és kész. Az egyetemtől rettegek, mert szinte biztos hogy nem fogok tudni beilleszkedni. És igen, én is úgy gondolom hogy az olyat mint én felelőtlenség lenne engedni tanítani😅. Egyszerűen egy haszontalan senki vagyok...
2022. máj. 4. 19:55
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Kitartást! Igenis sokat tudsz tenni. Pontosabban csak te tudsz tenni. Ahogy tudsz költözz el. Ha tudsz találj munkát és mellette csináld albérletben a levelezőt, melós lesz, de a magad ura vagy, csak sokat keresgélni hogy jó helyed legyen. Ne add fel. A lányt meg felejtsd el, fiatal vagy még, senki nem ér annyit, hogy rá kelljen pazarolni egy emberéletet. Biztos jön helyette más, csak nyitottnak kell lenni rá. Az előzőt meg gyászold el.

Sok szerencsét majd a kis lurkókhoz, ha alapítványi suliba mész majd dolgozni, viszonylag jól is fogsz keresni... Ne adj mindenki véleményére, magadat saját magadhoz mérd! És tudd, mindig vannak tőled rosszabb helyzetben levők, de ők mégis tudnak örülni az életnek. Próbáld meg túlélni ezt az időszakot, nem tudom hogy jobb lesz-e, de ilyen fiatalon még annyi mindent lehet kezdeni, életképtelenen is. Fel a fejjel! Sok sikert!!!


31N

2022. máj. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy kudarc. Sőt. Nagyon erős ember vagy. És nem csak azért mert kitartassz hanem mert felismerted a dolgokat és rájöttél, hogy ez így nem lesz jó. Ha jók a jegyeid nem muszáj tanárnak menj. Nézhetsz valami jobban fizető szakmát is. És nem muszáj egyetemre menned sem. Nagyon szép és jól fizető szakmákat tudsz tanulni OKJ n is. Voltam már én is mély ponton, nem jött össze semmi, fel akartam adni. De nem tettem mert rájöttem, hogy ha ezt túlélem akkor bármi sikerülhet. Így is lett. Te se add fel. Lesz ez még jobb is csak tarts ki és mindig csak előre.


24/F

2022. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 hgwell ***** válasza:

Kápráztasd el magad! ...de a tükröket kerülgesd... kicsi Csacsi, jó ember válhat belőled.

Kápráztasd el magad!

2022. máj. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!