Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szeretnék jót tenni, de nem...

Szeretnék jót tenni, de nem tudom, hogy kinek és mit?

Figyelt kérdés
Ismerős alig, és ténylegesen hasznos, jó célú tevékenységet sem találok, ami végezhető, és számomra is végezhető.

2022. máj. 11. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj el az állatmenhelyre kutyát sétáltatni.
2022. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Voltam régebben, megtapasztaltam a játszmázásokat és a féltékenységet, és a saját pozíció legelőrevalóságát, még ott is. Persze erről nem a kutyák tehetnek. Amúgy szeretem az állatokat, elvileg jó a javaslatod.
2022. máj. 11. 13:27
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezd kicsiben. Vásárolj be a szomszéd néninek, segíts a házimunkában, vagy csak beszélgess vele. Vigyázz valaki kisgyerekére.
2022. máj. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha élnek a nagy szüleid, menj segits nekik pl ablakot pucolni, bevásárlás, stb
2022. máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nincsen szomszéd néni.

Nincs kisgyerekes itt, egyébként az nem nekem való. Meg a gyerekes régi ismerőseim inkább gyerekesekkel tartják a kapcsolatot.


Nincs élő nagyszülőm.

2022. máj. 11. 13:45
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szedj szemetet a környéken. Ha eddig nem tetted, kezdj el szelektíven gyűjteni az otthoni szemeted.

Ne pocsékolj. Sőt, ha egészségesen élsz és így nem terheled az egészségügyi rendszert, már azzal is segítesz másoknak, miközben magadnak is jót teszel.

Kereshetsz másodállást és amit azzal keresel azt eladományozhatod jótékony szervezeteknek.

2022. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Van sok hely, ahova lehet menni önkénteskedni. Van ezzel foglalkozó szervezet is.
2022. máj. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Ne is haragudj, nem tudom egy állatmenhelyen, mint külsős civil, aki csak sétáltatni megy kutyákat, ugyan mit éreznél abból bármit is, hogy ott a menhelyenmit játszmáznak, meg mit tudom én?!

Kb 4-5 menhellyel tartom a kapcsolatot, mint félig meddig önkéntes is, el van mondva, mész szombat 10-re sétáltatni, kezedbe adják a kutyát, és mentek.

Annyira rohadásig tömve vannak, és sok a meló, nem hiszem ezekre lenne ott idő, hogy előtted cicaharcoljanak.


Azért azt érzem, bármit írnánk, menne a kifogás, mit miért NEM lehet és tudsz önkénteskedni.

Bármit lehet. Csak kettő centit kéne megmozdulj. Írsz az Önkormányzatnak, hogy hellószia, segítenél bármit.

Vagy fogod, és szervezel facebookon egy szemétszedő napot a környékedre. Ha senki nem jön, mész és szeded egyedül.

Tömve van a net hirdetésekkel, hogy bármilyen segítség jól jön. Akár fogod, elutalsz állatmenhelynek kettő darab ezer forintost. És kész.

2022. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van néhány opció

2022. máj. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ma felszedtem 1 szemetet.

Hát, nem igazán hiszek a szelektívben, sokx olvastam, hogy összeöntik...

Sajnos pocsékolok, az erőimet a semmire.

Egészségesen élek a lehetőségeimhez képest.


Az állatmenhelyől leírtak és más jótékony szervezetekről szóló történetek miatt is ez kétséges volna, közvetlenre gondoltam.



Melyik az az "ezzel foglalkozó szervezet"?

2022. máj. 11. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!