Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Amióta meghalt, azóta fokozato...

Amióta meghalt, azóta fokozatosan összeomlik minden emberi kapcsolatom? (!)

Figyelt kérdés
2 éve halt meg a legjobb barátom, haldokolva is engem hívott fel utoljára. Olyanok voltunk egymásnak, olyan erős és kölcsönös emberi kapcsolat volt köztünk, amit se előtte, se a halála óta nem tudok megélni senkivel sem. Amióta meghalt, azóta tapasztalom illetve azóta tudatosul bennem az, hogy az emberek, akiket ismerek, akik a barátaim, valójában cserben hagynak, nem számíthatok rájuk, csak akkor törődnek velem, ha valamire szükségük van. Ha nekem van szükségem lelki segítségre, akkor szétszélednek. Amióta a legjobb barátom meghalt, azóta fokozatosan átértékelődnek bennem az emberi kapcsolataim, és csalódott, frusztrált vagyok, mert rádöbbentem arra, hogy senki sincs akire számíthatnék. Nem az van, hogy azt szeretném, olyan legyen valaki amilyen ő volt, hiszen pótolhatatlan, hanem nagyon lehangoló a tudatosulása annak, hogy az emberek nagyon nagy többsége az emberi kapcsolatokban az alapvető elvárásokat sem teszi meg, viszont fordítva elvárják ezt. A gyászon túl vagyok, felfogtam hogy nincs többé, hogy nincs mély emberi kapcsolatom mint amilyen vele volt, de ahogy írtam, tudatosul az, hogy milyen emberek voltak/vannak körülöttem, és a legfájóbb azt kimondanom, hogy senki sem kivétel. Úgy érzem, fokozatosan minden emberi kapcsolatom összeomlik. Elért a magány, és kezd maga alá gyűrni, kezdek bizalmatlan lenni az életemben jelen lévő emberekkel, már nem osztom meg magam velük úgy, ahogy szoktam. A gondolataim, érzelmeim, megosztására, vagy a segítség kérésemre értem ezt. Elvagyok egymagam, de iszonyat hiányzik egy mély, tartalmas emberi kapcsolat. Már egyre elkeseredettebb vagyok, nincs motivációm, nincs lelkesedésem, és az egyetlen megnyugtató és emberileg biztonságot adó érzés az, ha a rossz napokon amikor nagyon magányos vagyok, arra gondolok hogy volt egy igazán mély emberi kapcsolatom ami kölcsönös volt. Viszont a jelent azt már kb sehogy sem viselem, max eltűröm. Ti hogyan tettétek túl magatokat azon, amikor tudatosult bennetek az, hogy egy ember sincs akire biztonsággal, mindig számíthattok?
2022. máj. 13. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem egy pszichológussal kéne ezt megbeszélni. Egyrészt még nem dolgoztad fel a gyászt se, másrészt meg lehet, hogy a többi barátság is azért megy szét, mert tudatalatt kiprovokálod valahogy.

Aztán lehet, hogy annyira lent vagy, hogy azzal már nem tudnak azonosulni, eltávolodtatok egymástól, te se tudsz hozzájuk kapcsolódni.

2022. máj. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem. Semmivel nem proválom ki, hanem amig élt a legjobb barátom, addig nem tűnt fel az, hogy ezek az emberek milyenek.
2022. máj. 13. 14:10
 3/14 A kérdező kommentje:
Amiota meghalt, azóta szembesülök ezekkel. Komolyan, addig fel sem tűntek ezek, de most már nagyon. Feldogoztam a halálát mondtam, ennek nincs köze ahhoz ahogy látom az emberek nagyon nagy részéről a realitást.
2022. máj. 13. 14:11
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
nem az emberek a rosszak hoy elfordulnak toled. miert akarnanak egy olyan ember korul lenni aki nyilvavaloan meg mindig gyaszol? lehuzod oket, ezert menekulnek. ertheto. hozd rendbe magad
2022. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon nem értesz. Ezeknek az embereknek fogalmuk sem volt arról, hohy elvesztettem valakit. Max 2 ember tudta, de ők kb 2 nap után már hohy ne legyek szomorú stb. Nem húzom le őket semmivel sem! Ennyire nehéz ertelmezni amit kiírtam?
2022. máj. 13. 14:23
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon megértelek kérdező! Én akkor szembesültem viszonylag hasonló kegyetlenségekkel, amiket leírtál, amikor az én édesanyám meghalt (augusztusban lesz 3 éve.)


Én viszont hálás lehetek, mivel java részben erős támogató közeget tudhatok magam mellett.


Örülök neki, hogy megmaradtak az egyházi kapcsolataim, mert ott általában "testvér"-ként befogadják, elfogadják az embert/egymást.


Én is nagyon rosszul érezném magam a helyedben, IGAZI MEGÉRTÉS nélkül (nekem is el kellett már búcsúznom viszonylag rövid idő alatt általam kedvelt emberektől. Volt, aki nagyon lebetegedett a szívével és már nem tudok róla semmit sem - a kollégái sem szolgálhatnak új hírrel.)


De a létfenntartásodban kapsz segítséget ugye? Hány éves vagy, és hány éves volt, aki meghalt!


Őszinte részvétemet küldöm így ismeretlenül is! :(

2022. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Javítás: hány éves vagy, és hány éves volt, aki meghalt? (Bocsánat, nagyon átéreztem a helyzetedet és nem figyeltem a helyes írásjel kitételére!)
2022. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm, a megértésed is. 35 éves vagyok, ő nálam pár évvel volt idősebb. Azt hiszem te igazán érted és átérzed amit leírtam. Senkinek sem siránkoztam, senkit sem húztam le, mint ahogy itt feltételezte valaki. Éltem az életem, a szomorúságomat elmondtam 2 embernek, de ők meg sürgettek, hogy ne szomorkodjak már, ezek után nekik sem beszéltem az érzéseimről. Úgy ahogy mondod, azt hittem támogató környezetem van, de pár hónapja tudatosult az, hogy lényegében nemhogy támogattak, hanem akkor is tulterheltek, amikor nekem lett volna szükségem megértésre, támogatásra. A legjobb barátom halála óta szépen fokozatosan tudatosult az, hogy akiket barátaimnak hittem, mennyire felszínesek, érdekvezéreltek. Ezeket olyan helyzetben tapasztaltam meg, amikor segítséget kértem, és nem kaptam. Holott én pont hogy a barátom halála után is ugyanúgy ott voltam másoknnak, nem zárkóztam be, nem mondtam hogy hagyjatok mert gyászolok. Úgyhogy aki olyat feltetelezett rólam, hogy én a gyász miatt bárkit is lehúztam volna, nagyon téved! Pont hogy amikor nagyon szomorú voltam, akkor sem ráztam le senkit sem.
2022. máj. 13. 15:08
 9/14 anonim ***** válasza:

Ismételten átérzem a helyzetedet. Valószínűleg kell egy nagyon komoly ÉRETTSÉG is ehhez, hogy valaki ezt kezelni tudja.


Talán fiatalabbak nálad azok, akik elfordultak? Vagy nem tapasztaltak esetleg idősebb létükre hasonlót?


Én 48 éves vagyok és azt tapasztaltam, hogy talán felnőttebb fejjel mindenki érettebben áll hozzá, de nem biztos, hogy korfüggő ez a hozzáállás mégsem.


Ezen a héten kezdtem el olyan munkahelyen dolgozni, ahol 14-18 év közötti fiatalok vannak (gimnázium.)


Nem úgy tűnik, mintha a tizenévesek annyira túlságosan gyerekek lennének (na jó, egy kicsit azért mégis.) A lányok úgy ugrabugrálnak néha, mint az általános iskolában az első- vagy második osztályos kisgyerekek...


6-os válaszoló voltam.

2022. máj. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kortól függetlenül. Az idősebbek is uolyanok. Normális, kölcsönösen egymást segítő, támogató emberi értékeken alapuló kapcsolatok kihaltak, eltűntek.
2022. máj. 13. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!