Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha ti nagymértékben vagytok...

Ha ti nagymértékben vagytok introvertált emberek, hogyan írnátok le magatokat? Hogyan élitek az életeteket? Mit emelnétek ki az életetkből, amit szeretnétek közölni másokkal, vagy úgy, egy másik introvertálttal?

Figyelt kérdés
Úgy is nevezhetném, hogy bár nem szeretnétek beszélgetni, de gondolom van valami üzenetetek...én azért hívom magamat nagyon introvertáltnak, mert eltelhetnek napok, vagy egy egész év úgy, hogy nem szólok senkihez, vagy csak felszínesen, a legszükségesebbek hangzanak el.
2022. máj. 24. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Röviden:

Karanténidőszak végén mikor megkérdezték tőlem, hogy miyen érzés újra kimozdulni és emberek között lenni, én csak annyit kérdeztem vissza: Miért, történt valami??

2022. máj. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Amig egy exrtovertáltat lépten nyomon leállitanak kezet fogni, érdeklődni felőle, meghívni társaságba, szeretik, addig egy introt kerülnek, kellemetlen a jelenléte is, pketykák mennek róla es senki nem köszönti szülinapján sem csak a család rokonok
2022. máj. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem introvertáltság. Én introvertált vagyok, és szeretek, tudok beszélgetni. Magányra van szükségem, ennyit jelent.
2022. máj. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Az introvertáltság meg a gátlásosság nem ugyanaz!
2022. máj. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

- Ha találkozom valakivel vagy megyek valahova, akármennyire is jó az adott program vagy szimpatikus az illető, egy idő után nekem elég volt és már haza szeretnék jönni, ezért jobban szeretem, ha egy ilyen programnál/találkozónál konkrétan lehet tudni kb, hogy mikor van vége. Ez nem az adott ember ellen szól, ilyen vagyok.

- Nem szeretek a középpontban lenni, szerintem már csak ezért sem tudnék faluban, kisvárosban élni, mert én nem tudnám azt elviselni, hogy bárhova kimozdulok, összefussak valakivel, le kelljen állnom valakivel dumálni, mindenki megismerjen stb. Apámék már falun laknak, nem nagyon "merek" elmenni egyedül biciklizni, mert ott ugye szenzációnak számít, ha valaki megjelenik, főleg ha idegen és fiatal lány, én meg nem akarom, hogy mindenki arról sugdolózzon, hogy vajon ki lehetek én.

- Szükségem van saját térre, énidőre. Gyerekkoromban utáltam a táborokat, nem is nagyon jártam, mert ott egy másodpercig nem lehettem egyedül. Én nem voltam az a típus, aki ott akart aludni mindig másoknál, szerettem este már otthon lenni, a saját szobámban, saját ágyamban, ez most is így van, mármint az, hogy lefekvés előtti 1-2 órában már szeretek otthon lenni, semmit nem csinálni, lezuhanyozni, nyugalomban lenni.

- Nem megy a small talk. Ha valaki szimpatikus és megtaláljuk a közös hangot, akkor idővel megnyílok és tudok magamtól is beszélni gond nélkül, de eleinte nehéz, főleg vadidegenekkel, főleg akkor, ha nincs konkrét szituáció, téma, ami kapcsán elkezdhetnénk beszélgetni.


Szeretek itthon lenni, szeretek egyedül is lenni és szükségem is van rá, de a covid helyzet nekem pont azt mutatta meg, hogy ennyi egyedüllét viszont egyáltalán nem jó, legalábbis nekem. Kell az, hogy minden nap vagy majdnem minden nap kimozduljak, kelljen mennem valahova, legyen egy rendszer az életemben, beszéljek emberekkel legalább egy kicsit, legyek közösségben, akkor is, ha nem a legjobb barátaim az illetők, mert különben nagyon elszigetelődök.

2022. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3 Miért, mi az introvertáltság?


#4 Miért lenne ez gátlásosság? Nekem nincsenek gátlásaim afelől, hogy ne érdekeljen a másik. Nem próbálom kompenzálni.

2022. máj. 24. 17:48
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Az INTJ tankönyvi példája lehetnék.
2022. máj. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Az introvertálságom szempontjából?

Igazából annyira az vagyok, hogy nehéz lenne szavakkal kifejezni.


Nincs üzenetem. Pont ez az..

Ti éltek. Ok. Én is. Amíg nem vagyunk abszolút bizalmasok, addig légyszi ne gyere ide, csak ha abszolút szükséges. Ne beszélj hozzám, mert nincs is mit mondanod, nekem meg nincs mit hallgatnom tőled.


A meditációnál nincs jobb dolog a világon.

Nekem isten az egyetlen belső bizalmasom. Emberből nem láttam olyat, aki képes lenne ekkora belső világot egyáltalán felfogni.

2022. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!