Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Most mit csinaljak? Elso...

Most mit csinaljak? Elso munkahelyem lesz es nincs szamlam?

Figyelt kérdés
Palyakezdo vagyok, es ma már megyek orvosi alkalmassagi vizsgalatra meg szerzodes alairas stb. Reggel 9re de a sok intezkedes kozben elfelejtettem, hogy nekem nincs szamlam. Most mit csinaljak? Nem vesznek igy fel? Vagy nem irhatom ala a szerzodest? Egyedul elek mas szamlajat sem tudom megadni.
2022. júl. 13. 01:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj, odamész és megmondod, hogy még nincs számlád, de nyitsz egyet hamarosan. Aztán elmész számlát nyitni, és később megmondod a számlaszámot a munkahelyeden.
2022. júl. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Hát ne is add meg más számláját ember, az a te pénzed. A munkahelynek megmondod, hogy most csinálsz számlát majd, szólsz ha megvan (mondják majd, hogy oké).


Betöltötted a 18-at már? Ha nem, akkor Junior kártyát tudsz csináltatni és kell hozzá egy szülő, aki a "felügyelője" lesz a számlának.


Ha elmúltál, akkor beviszed a személyid és a lakcímkártyád egy bankba és nyitsz egy számlát. A papírozást már online is meglehet csinálni sok helyen, és akkor csak aláírni mész be.


Beszélj a szüleiddel erről, segíteni fognak/elmagyarázzák mit kell csinálni. Semmi bonyolult nem lesz.

2022. júl. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként meg ha jól tudom, ha nem is nyitsz számlát, akkor postán megküldik a fizut

Szóval nem konkrétan feltétel, csak kényelem, hogy legyen

2022. júl. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: sok helyen lehet online is számlát nyitni, csak előtte tájékozódj a számodra kedvező bankról, számlacsomag-konstrukcióról...
2022. júl. 13. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Még ma délután nyiss számlát, holnap már tudod mondani a számát. De ha az orvosi alkalmasságira a város másik részére kell menni, akár onnan visszafelé is elintézheted, és mire visszaérsz a céghez, tudod mondani a számlaszámodat.
2022. júl. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok. Mindenkeppen nyitok minel elobb. Bankba akarmikor belehet menni vagy idopont kell?
2022. júl. 13. 07:57
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Postán is kérheted a pénzt, ha nem akarsz veszíteni belőle havi több ezret.
2022. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

6-ra:

Bármikor mehetsz.

2022. júl. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Aztmondtak, hogy nincs problema, de probaljam elintezni minel elobb. Postas opcio azert nem jo, mert szeretnek az interneten is vasarolni stb.
2022. júl. 13. 11:00
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Látom, már megoldódott, de egyébként olyan nincs, hogy emiatt ne vennének fel. :) Jogilag még arra sem vagy kötelezhető, hogy számlád legyen, bár akkor azért a gazdasági osztályon morcosan néznének rád.

Nem tudom, most mennyi idő a számlanyitás, de nem lehet több 1-2 napnál. Sőt, lehet, hogy már azonnal is elintézik?

A lényeg, hogy mire a fizetésedet kapnád, már rendelkezz számlával.

2022. júl. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!