Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elváltam, mit főzzek?

Elváltam, mit főzzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elváltam férjemtől, július az első külön töltött hónap. Egy kisgyerekünk van, velem maradt. Albérletbe jöttünk, havi 100 ezer Ft, plusz rezsi. Az én fizetésem adókedvezménnyel, családi pótlékkal összesen 220 ezer Ft. Ebből ugye 120 kb az albérlet. Mai napon alig van hat ezer Ft a számlámon ( még nincs végzés a gyerektartásról, minél előbb el akartam költözni a bántalmazó férjemtől) a kérdésem az, következő hónapban mit hogyan főzzek, hogy kijöjjek a pénzből? Jelenleg nem tankolom az autót, mert gyalogosan mindent elérek, de szeptembertől jó lenne, mert messze van az iskola, plusz iskolai dolgokat is meg kéne vennem. Szerintem a gyerektartás 30 ezer lesz, vagy kevesebb. Férjem minimálbérre van bejelentve.

Segítő válaszokat köszönöm


2022. júl. 29. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Teát!
2022. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Minél olcsóbb és bőséges ételeket.

Máj, főzelék, tészta, krumpli stb ezek olcsók és lehet belőlük bőségesen csinálni.

Amikor én iskolás voltam nálunk pl hétvégén volt hús. Anyum így spórolt

Hétvégén volt gyros, rántott hús, pörkölt stb mikor mi

Hétköznap meg chilis bab, krumplis tészta, főzelék stb

Mi pl egy heten 3xor főzzünk

Ha nagyon spórolok is 1 vásárlás minimum 7-10ft volt

Mi most úgy csináljuk hogy ebédet rendelunk 1000ft/fő/nap heti 3 xor

Szerda csütörtök pentekre

Szombaton általában főzök valami gyors kis könnyű kaját vagy csak melegszendvicset eszünk aznap, vagy levest, palacsintát, stb és szombaton csinálok egy nagyobb főzést, az kitart hétfőre is és keddre bőven ,elég ha szerdan hozzák a kaját

Szerintem érdemes ennek a.menü rendelésnek utána nézni

Nyilván jobb a házi koszt

Viszont lényegesen többet spórolok így

Nekünk ez vált be

2022. júl. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2022. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval vasárnap csinálok nagyobb főzést

Remélem valamennyire érthető 🤣

2022. júl. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%

Krumplit héjában főzve. Az finom, tápláló és laktatóbb is, mint a tészta.

Zöldséges rizst.

Tojást.

Bundás kenyeret.

Paprikás krumplit jó sok kolbász nélkül.

2022. júl. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

-Tejfölös tészta sült virslivel (nem a világ legjobb étele, de fűszerekkel szépen lehet bolondítani).


-Fokhagymás sült tészta (meglepődtem, milyen finom, pedig én mindent hússal szeretek enni).


-Szendvics (a legolcsóbb vizeszsömle, több nap után is puha, és egész ehető a spáros párizsirúd, árban is rendben is, sokáig kitart)


-Húsleves vagy zöldségleves (több napig is elég, és nem kell bele egy kiló zöldség, amennyire felmentek az árak)


-Pörkölt rizzsel (máshol nem tudom, hogy van, nálunk piacon és a boltban egyaránt olcsóbba a hús a zöldségeknél, ráadásul ezrekkel, és egy hónapra feltöltöttük a fagyasztót)


-Bundás szendvics (alapvetően csinálsz bundáskenyeret, aztán beleraksz felvágottat, esetleg egy sajtot, uborkát, főtt tojást, amit szeretnél. Laktató étel.)


-Tojásrántotta pirítóssal


-omurice (Japán konyha, érdekes étel.)


-Fahéjas alma


-Sült banán


-Édességnek esetleg még, rendes fagyi helyett, veszel jégkrém készítő formát, és abba karamellás tej, vagy kakaó, szörp, vagy más. Hosszútáv szerintem olcsóbb, mint megvenni a minimum 200-300 ft-s jégkrémet (persze csak egy darabot, míg pl egy majdnem 400 ft-s karamellás tejből az ilyen formában szerintem 4-5 is megtelik).

2022. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Sokat segítettetek!
2022. júl. 29. 17:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Főzelèkeket szoktam, pörkölt, krumplis kaját... Tejföløs tèszta, meg hasonlóak...

Goole: olcsó ètelek (sok mindent kidob)

Kitartást

2022. júl. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Káposztás tészta, krumplis tészta, paprikás krumpli, paradicsomos káposzta, tök főzelék, fasírt, mákos tészta
2022. aug. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!