Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Gyermektelen vagy már kirepült...

Gyermektelen vagy már kirepült gyerekes elváltak, özvegyek, hogy viselitek az egyedüllétet? És az idő haladtával valamit változik?

Figyelt kérdés
2018. aug. 20. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Istenien!

Élhetem az életemet nyugodtan,gond nélkül,nem kell alkalmazkodnom senkihez,szeretem a munkámat,mindenem megvan.

2018. aug. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy a gyerekem kirepült SZUPER dolog, végre nyugi van ezen a fronton :D


A férjem viszont meghalt jópár éve, ez viszont elszomorít.


Mindig úgy képzeltük - még öt éve is -, hogy ha elmegy a gyerek, akkor végigszerelmeskedjük a házat, felfedezzük egymást, élvezzük a csnedet, a nyugit, azt, hogy 22 év után megint csak a miénk! a ház, meg ilyenek.

Utazgatunk, egész napokat az ágyban töltünk olvasással, beszélgetéssel, filmezéssel...


Ehelyett... utazgatok - volt pár bakancslistás helyünk, azokat látogatom meg, ám végtelenül szomorú vagyok és magányos.

Én VELE akartam felfedezni még ezt a pár helyet, visszahozva az időt, mikor még fiatal párként kettesben túráztunk és utazgattunk.

2018. aug. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Budaházy Edda kedveli ezt a kérdést.

Akinek a gyerek kirepültével üres és céltalan az élete, annak, már elnézést, de az volt a gyerekkel együtt is. Tipikus sajnos, hogy néhány szülő társaságot szül magának, meg társadalmi megbecsülést, meg az élete értelmét... Aztán, ha a gyerek úgy dönt, hogy Peruba költözik, esetleg meleg lesz vagy más módon deviáns, akkor meg megy a siránkozás, hogy nem ilyen lovat akartam, meg a zsarolás, hogy "hagyd csak itt anyádat, aki mindent feláldozott érted". Nem kellett volna mindent feláldozni, csókolom; de az ilyen esetekben nem is nagyon volt mit feláldozni :)

2018. aug. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Era50 válasza:
Én több mint egy éve élek egyedül, a férjem elhagyott, most sok viszontagsag utám visszajött h ugyanott folytassuk ahol abbahagytuk. Most itt állok döntés előtt hogy 3 X is bocsássak meg neki, a sok fájdalmat, a szenvedést amit átéltem, vagy végervenyesen tarja le a házassagonat és 50 fölött válasszam az egyedüllétet, mert az itteni tapasztalatok is azt mutatják kevés esélyem van megtalálni valakivel a boldogságot. Amióta egyedül vagyok sokkal többet tudok, és törődöm is magammal. Bizonyos szinten jól is érzem magam, nem kell alkalmazkodni senkihez oda és akkor megyek amikor csak akarok, de azt hiszem ez csak az elmúlt 35 év utáni szabadsagerzet, hozzá teszem az első 6 hónapban azt hittem belehalok ebbe a hirtelen jött szabadságba, hogy nincs akiről gondoskodjak, akivel törődjek. De nem hiszem hogy ez az egyedüllét hosszú távon is boldoggá fog tenni, vagy tényleg meg lehet szokni!
2021. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nehogy visszafogadd, Era, magadat becsüld többre! Még találhatsz valakit, ha szabad vagy, egy megbízhatatlan csélcsap (ne adj' isten, iszik is?) nem élet-társ.
2021. ápr. 9. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!