Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek mennyi ideig...

Szerintetek mennyi ideig tart, míg egy ember beleőrül a magányba?

Figyelt kérdés
Főleg ha nincs se munkája, se barátai, depressziós meg hadd ne soroljam. Mennyi ideig bírja valaki, míg úgy nem dönt, nem bírja tovább és inkább a halál, mint az őrület?

2022. aug. 2. 08:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Én akkor kattannék be ha valamilyen oknál fogva nem tudnék egyedül lenni!
2022. aug. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen nincs, rengeteg ember él teljesen egyedül évtizedeken keresztül és nem őrül bele, ez csak mese.
2022. aug. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Be vagyok kattanva mostanában elég rendesen :/ kb fél év alatt be lehet
2022. aug. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Hát nekem a családom szétesett szerelmi dsalódas ért a barátaim elmentek , és 1 évig a falat néztem, jött is a pszichózis ne aggódj
2022. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%
Csalódás*
2022. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet beleőrülni. A mentális betegségek örökletesek, nem a magánytól alakulnak ki. Sokan pedig kifejezetten szeretnek magányosak lenni, például én is.
2022. aug. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a beleőrülés nem megfelelő szó, de tény, hogy a magány súlyos személyiségtorzulásokat tud előidézni. Nem arról van szó, hogy "inkább a halál, mint az őrület", hanem arról, hogy az ember szép lassan elszakad a valóságtól, magába fordul, depresszióba esik, és elindul egy spirálon lefelé.


Az, hogy kire milyen hatással van, az személyfüggő. Az egyik kollégám apja pl néhány héttel azután, hogy egyedül maradt a házban, már mindenféle paranoid képzelgéseket produkált, pedig amúgy járt is emberek közé, városban lakott. A feleségem nagyapja meg csont nélkül elvolt a tanyán, pedig naponta egyszer látogatta a család, és keservesen gyászolta a feleségét, akivel hatvan évet éltek ott le, ennek ellenére rajta semmi sem látszott. Tette a dolgát, rendben volt minden körülötte, és eltekintve a gyászától, egyensúlyban volt.

2022. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Munkában ha vannak kollégák az némi enyhítés.

Home office esetleg az agyrém.


Embere válogatja. Ha hajlandó vagy kimenni a zöldbe sétálni az termel némi boldogsághormont. Vagy eljárni egy jobb étterembe, kv házba, pubba inni enni egyet időnként ha szeretnél emberi kapcsolatokat. Akkor is jobb érzés ott ülni mint egyedül a lakásban. Olvasol egy könyvet, vagy akármi.

2022. aug. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
40 vagyok, van munkám, nincs családom: még bírom.
2022. aug. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, ha nekem nem lenne családom meg 1-2 normális haverom, szerintem már rég nem élnék. :D Ha az ember nem tudja lekötni magát, elég hamar be lehet csavarodni, el kell foglalni magad, nézz filmeket, olvass, játssz játékokkal, bármi.
2022. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!