Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magány ellen tippek?

Magány ellen tippek?

Figyelt kérdés

Amíg a suli töltötte ki az életemet, addig nagyjából lefoglaltam magam a tanulással, de most szünet van. Eddigi nyaraimon/szünetekben sem voltam ilyen magányos, és most nem múlik el: bizonyos időközönként vissza-visszajön.

Pedig nem mondhatnám, hogy 0 elfoglaltságom van ilyenkor. Besegítek a házimunkában minden nap, hobbijaimat űzöm (sorozatozás, olvasás, zene hallgatás stb), mozgok is naponta, kisállatommal játszom… tehát nem egész nap alszom, példának okáért.

Próbáltam programokat szervezni a haverokkal ez ellen. Kevés barátom van, akikkel keveset is találkozom, viszont mindig, amikor ez történik, akkor feltöltenek energiával és jobb kedvre derülök. Mostanában viszont éppen ugyanannyira nyomott (ha nem nyomottabb) a hangulatom, amikor velük vagyok, és nem érzem jól magam, hamar hazamegyek.

Úgy érzem nem segít semmi ez a rossz közérzetem ellen.

Van tanácsotok számomra, hogyan térjen vissza a jókedvem?

17/L



2022. aug. 5. 11:36
 1/5 roundance ***** válasza:
100%

Valami kaland. Valami új. Valami amit eddig még nem csináltál. Vállalva a kockázatát, hogy furcsa lehet, hogy kényelmetlen érzések. Ha nincsenek most igazán közeli barátaid, akkor egyedül tudod elkezdeni. Nézd meg ki vagy, hol laksz, mi az ami elérhető innen. És legfőképpen, hogy mi az amit szeretsz, vagy még inkább mi az ami érdekel, mi az amire igazán szenvedélyesen kíváncsi vagy. Nyilván korod is korlát még. Szóval ne most mindent, de valamit. Van még egy hónap a nyárból.


És ne tölts időt sorozatokkal. Klassz dolog, de nagyon sok idő és hip-hop elfelejted. Próbálj meg lejönni róluk.

2022. aug. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvass el egy jó könyvey!
2022. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

A magány égy negatív érzés. A negatív érzések nem rosszak, sőt az érzések általában nem szabadna befolyáaolniuk semmit. Egy negatív érzés azt mutatja meg, hogy van egy szükségleted, aminek a kielégítésére vágysz. Nyilvánvalóan a társaság szükséglete ez.


Ebben az esetben két dolgot tehetsz: 1) megtalálod azt a társaságot, amiben kielégítheted a társas szükségleteidet. Bááármi, bárki, bárhol... viszont tenninkell érte, nyitni mások.felé, KEZDEMÉNYEZNI! Nem kell új embereket találnod mindig, vannak rokonok, régi ismerősök, stb...

2) átmenedzseled a szükségleteidet, és mást helyezel előtérbe. Olyan szükségleteket, amiket valóban ki tudsz elégíteni. Persze nyilván nem.lehetbelhessegetni ilyet, mert társas lények vagyunk, de ha valamihez túl sok energiát kell befektetni, nem térül meg, akkor azzal érdemesebb lassan előrelépni, felépíteni egy alapot, stb...


Pl nekem sokkal inkább tűnik úgy,hogy unatkozol, mintsem magányos vagy. Szerencsére vannak közös lehetúségek, pl szakkörök, csoportos sport edzések, önkéntessék, diákmunka, akármi... itt más dolgokkal is el tudod foflalni magad, és jó esetben igazi társaságra is találhatsz.

2022. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kedves válaszokat :) még jöhetnek!

ui mindenkinek ment a zöld

2022. aug. 5. 14:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Beszélgess velem, aztán ha nem kellek, dobhatsz
2022. aug. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!