Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érdemes olyan emberekkel...

Érdemes olyan emberekkel beszélgetni, akik sosem kérdezik meg tőlem hogy vagyok?

Figyelt kérdés

Van néhány barátom és egy párom. A napokban tűnt fel, hogy a barátaim mindig csak a saját dolgaikról írnak. Az egyik lakásfelújításban van. Reggeltől estig írja, hogy épp mit csinálnak, a munkások mit rontottak el. A másik folyamatosan a munkahelyéről panaszkodik. Az ottani emberekről mesél. Sokszor már unom napokig ezeket olvasni. Néha elkezdek magamról mesélni, de egyből visszaterelődik rájuk a szó.

A párom ugyanez. Sosem keres engem magától.

Tőlem egyetlen ember sem kérdezi meg hogy vagyok, vagy épp milyen napom volt.

Én tényleg meghallgatok mindenkit mindenről, de néha jól esne a saját életemről is mesélni.

Ennél az egyedüllét is jobb?

N



2022. aug. 11. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem érdemes. Ki kéne lèpni a lelki szemetes szerepböl.
2022. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Hasonlóan vagyok én is ezzel, lesz@rnak az emberek, de ez már olyan szinten a magányba kerget és megőrít, hogy egyszerűen ha akarok is változtatni az emberekhez való hozzáállásomon sem megy, hiába vagyok én kedves mással, addig a pár percig vagyok jó, aztán elfelejtenek. Persze ha kell valami, akkor rögtön kellek. Utálom és ez az oldal sem segít, utálom az embereket, mégis törődök velük, fogalmam sincs miért.
2022. aug. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes, de sajna mindennapos probléma. Kérdezted már a másik felet, hogy: "Mond, az érdekel, hogy velem mi történt/mi történik?". Mi lenne, ha egyszer valakit, aki a saját dolgaival támadna téged, így megállítanád?

Próbáld ki:)!

2022. aug. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem mondom, hogy jobb az egyedüllét, inkább olyan emberek társaságát kell keresni, akikkel kölcsönösen érdeklődtök egymás iránt.

Az a 2 ember, akivel én beszélgetek, nagyon ritkán kérdi meg tőlem hogy hogy vagyok, de ez igazából engem nem zavar, mert én is nagyon ritkán kérdem meg tőlük hogy hogy vannak. Bármikor tudok a nap folyamán velük beszélgetni, és mindig valami ügyes-bajos témáról tudunk társalogni, de mindannyiunk dolgozik, így nem tudunk reagálni azonnal.

2022. aug. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Én sem szoktam senkitől megkérdezni és nem is szeretem, ha tőlem kérdezgetik. Ez nem azt jelenti, hogy nem érdekel, mi van vele, hanem egyszerűen nekem magától értetődő, hogy beöntjük a beszélgetésbe, ami épp a fejünkben van és arra reagálgatunk egymásnak. Nem szeretem a bájcsevelyt, ha valaki nem azzal akar kezdeni, hogy mizu vele, hanem azzal, hogy épp azon gondolkodott, hogyan szaporodnak a sünök, akkor oké, csapjunk a lecsóba.
2022. aug. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
A barátaid nem barátok, a párod nem szeret. Ennél nem jobb az egyedüllét, mert ez maga az egyedüllét. Ennek nincs értelme, keress normális embereket magad köré. Ezekkel pedig hagyj fel az idődet rabló áldozatiság miatt.
2022. aug. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igazatok van teljesen. Egyre rosszabbul érzem magam a magány miatt. Sokat sírok. Nekem is sok a munka meg az idegeskedés a munkahelyen. Nem tudom senkivel megbeszélni a dolgaim, közben meg mindenki problémáját én hallgatom. Még jobban lehúz ez.

Van olyan barátnőm, akinek ha este nem válaszolok a lakásfelújítós vagy munkahelyi írására akkor reggel ugyanúgy folytatja azzal, hogy elege van a buszjáratokból,sokan vannak a buszon. Fázik stb stb..

Nem akarok senkit megbántani, de lassan tönkremegyek lelkileg.

2022. aug. 12. 10:48
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenektől függetlenedni kell, ezek nem barátok. Legalább ne pocsékolják az idődet.
2022. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

5 össel értek egyet.

sokan vannak akik ezzel kezdik minden nap

hogy jajj szia hogy vagy ?

aztán ha mondanál valamit már arrébb is álltak.

van hogy már nem is hallja mit mondok.

de még itt is és újság cikkek is szólnak

arról hogy milyen bunkó ember aki másra önti a problémáit.

mert hogy - ez a nagy filozófia - ez scak illedelmes köszönés

bocs akkor inkább ne köszöngess

ez a leg kétszínűbb viselkedés amit ismerek

és ezek a buta felszínes emberek utálnak is engeme zért.

sokszor látom rajtuk fintorognak,csúnyán néznek rám

aztán ha észreveszik hogy rájuk nézek.egyből vigyorra váltanak.

undorító népség. - de ezek olyan buták,azt hiszik ez a normális.


na most te pont a kettő között vagy.

Végülis pont azt szeretnéd amit veled csinálnak.

akkor hol a gond ? annyi igaz,olyan embereket kéne

keresned akik kölcsönösen meghallgatnak.

na most az élet nem ilyen egyszerű,hidd el te is lehetsz ilyen helyzetben.

neked is lehet nem érsz rá válaszolni még ha szeretnél sem.

végülis mindenki arra ér rá amire akar,

csak éppen lehet neked is jobb érdeked van akár pénzben vagy másban

azzal beszélni akivel amúgy nem is szeretnél mégis azt választod.


szerintem kicsit lazábban kéne venned és jobban reagálnod

másokra,vissza kérdezni és lehet akkor ők is jobban figyelnek rád.

a hétköznapi beszélgetések gyakran rövidek.

ha bővebben szeretnéd kifejteni magad érdemes túrázni,sétálni

és ott van erre idő.többit meg engedd el.

2022. aug. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"szerintem kicsit lazábban kéne venned és jobban reagálnod

másokra,vissza kérdezni és lehet akkor ők is jobban figyelnek rád."


Ez most komoly? Vagy te valami rosszindulatú troll vagy? Visszakérdezni? Mást sem csinálok,csak mások problémáját hallgatom. Ennél mit kéne többet tennem, de most komolyan?

Az egész írásod olyan, mintha valami fordítóból másoltad volna be ide. Értelmetlen baromság.

2022. aug. 14. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!