Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mégis mitévő legyek?

Mégis mitévő legyek?

Figyelt kérdés

26 éves fiú vagyok. Elsősorban férfiak válaszát várom, mert úgy gondolom a problémám súlyát csak férfi oldalról lehet érezni.

Amióta az eszemet tudom, szorongok. Már az óvodában is éreztem, hogy valami nem oké vele, mindig azt éreztem, hogy én kisebb vagyok, soványabb, mint a kortárs kisfiúk. Mindig azt hallottam az óvónőktől, hogy X és Y most ovifocin van, ilyen olyan meccs van. Én pedig szimplán nem értettem, hogy miért nem mehettem én is ilyen edzésekre. Felnőtt fejjel gondoltam, hogy lehet fizetős volt, de ahogy később megkérdeztem anyámat, mondta, hogy ő semmi ilyenre nem emlékszik. Ez a mellőzöttség visszagondolva nagyon rosszul esett.


Aztán az általánosban már egyre jobban kezdett látszani, hogy sovány vagyok. Iszonyú vékony csuklóim voltak már akkor is, és sokat cikiztek is miatta. Ott már annyira nagy volt a szorongás, hogy a kötelező tesin kívül nem is sportoltam, viszont focin kívül semmi más nem is volt. Egyszer egy osztálytársam unszolására elmentem szánkózni pár helyi gyerekkel, meg nyáron focizni. Mind a kétszer olyan ellenszenv és utálat fogadott az idegen gyerekek részéről (mivel nem ismertek), hogy a mai napig beleremegek, ha visszagondolok azokra a maró buz!zásokra, amit ötödikesként megkaptam.


Aztán jött a gimi, és szembesültem vele, hogy sok srácnak már mély hangja van, meg iszonyú széles vállak, néhányan már rendesen borotválkoztak. Én meg konkrétan 170 centivel és még 50 kilóval sem kezdtem el a gimit. A helyzet ugyanaz volt, folyamatos cikizés, mindenből kimaradtam, amiből lehetett. Tesi szempontból a focin kívül SEMMI lehetőség nem volt sportolásra. Egy edzőterem sem volt a településen, ahol felnőttem.


Talán ami a legjobban fájt az az, hogy a hangom nem változott meg olyan mértékben, amennyire a fiúknak meg szokott változni, és ennek a hatását a későbbiekben is éreztem, sőt még most is.


A gimi úgy elszállt, hogy senkivel sem tartom a kapcsolatot azóta. Felkerültem Pestre, itt megcsináltam egy alap és egy mesterképzést is. Az egyetem alatt éveken keresztül szerettem volna magam "kigyúrni", ezért tettem is lépéseket. Barátokat megkértem, lehetne-e együtt, vagy csapódjunk össze esetleg. Ebből az lett, hogy egy sráccal háromszor eljutottunk a kondiba, aztán felszívódott, pedig én kompromisszumokra is hajlandó lettem volna. Elmentem edzeni személyi edzővel, de az anyagilag 21 évesen vállalhatatlan volt számomra. Egyedül meg egyszerűen nem ment, annyira szorongtam.


És itt vagyok 26 évesen, az egyetemi kapcsolódások mind elkoptak, cincogok mint egy kisegér, a karom mint egy pálca, undorítóan nézek ki. 176 centivel nem nyomok még 55 kilót sem. Szexuális életem nulla, férfiak társaságában el tudok süllyedni a sárga földig. Fogalmam sincs, hogy mit tehetnék. A magánytól reggelente felkelni sincsen kedvem, enni is próbálok többet, de még étvágyam sincsen. Itthon szoktam edzegetni, de felszerelésem nincsen, kedvem sem.


Szakad meg a szívem amikor látok srácokat, hogy normálisan néznek ki, komolyan veszik őket más srácok, meg a nők. Nekem meg még egy átkozott munkahelyet is egy évbe került találnom. Ma lefényképeztem magam minden szögből, és annyira undorítóan nézek ki, hogy szinte a saját halálomat kívántam.



2022. szept. 2. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Ember, mintha engem írtál volna le egy az egyben... De én még alacsonyabb is vagyok, igaz a hangom mélyebb (cserébe borzalmas).


Csináljunk együtt programokat, vagy járjunk el edzeni, ha pesti vagy! Az talán oldja kicsit a szorongást, ha van valaki, aki megérti, ami benned zajlik. Nekem kerek 0 ilyen volt eddig.


30F

2022. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amúgy lehet triviális kérdés, de miért nem eszel többet? Esetleg medikális probléma?

Kondizásnál én is egyedül járok, mert nincs türelmem másokra várni, sztem ez nem csak rád specifikus.


Ha van opció akkor célszerű terápiára járni ahol végig tudnak vezetni a problémáidon.

De szerintem nem a külsőddel van a gond. Ha nem vagy asszertív, és nem próbálkozol barátokat összeszedni és megtartani azokat akkor nem lesz meg a szociális képességed ahhoz hogy munkahelyen vagy szerelmi életben sikeres legyél.

2022. szept. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, az ilyen jellegű válaszokkal, mint a második, ki lehetne engem kímélni. Nem eszek többet mert állandóan egyedül vagyok, semmihez nincsen kedvem, csak őrlángon égek már mióta az eszemet tudom.

Az, hogy romákkal meg talpas paraszt szegény csavargó kölykökkel kellett a gyerekkoromat tölteni, egy olyan településen, ahol alapvetően semmi lehetőség nem volt sem a fejlődésre, sem a normális minőségű barátkozásra, na ezek nem hiszem, hogy "medikális" okokra vezethetőek vissza.


Hagyjuk már ezt az asszertivitást meg az egyéb marhaságokat. Akinek gyerekként normális élete volt, normális osztályba jár, rendes családi élete volt az mind kialakította a baráti bázisát, amit az egyetem alatt is ápolt. Én se voltam kevésbé asszertív, mint ezek a fiatalok, csak épp nekem 5-10 éves barátságokkal kellett felvennem a versenyt, tiszta idegenként. Ráadásul az egyetem már nem kényszerít, hogy abból a 20-30 emberből válassz, akivel össze vagy zárva egy tanterembe napi 6 órát. Hagyjuk is a francba az egészet. Ezt csak azt tudja megérteni, aki benne van.

2022. szept. 4. 10:42
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Csak kibújt a szög a zsákból, kb már látom a válaszodból hogy mi a probléma, sajnáltatod magadat és nem vagy hajlandó egy szalmaszálat keresztbe tenni azért hogy előrébb haladjál.


Nekem az egész iskolás időm kiközösítve telt. Én éppen kissé dundibb is voltam és folyamatosan ugyan úgy megkaptam a cikizéseket. De nem adtam fel és próbálkoztam. Egyetemet 300 km re kezdem el ahol senkit nem ismertem és ugyan kellett egy fél-1 év de sikerült barátokat összeszednem és sikerült azóta megnyílnom másokkal szemben is.

És elárulom egy emberrel se tartom a kapcsolatot egyetem előttről szval ez nem kifogás.


Sőt egyetem után is elköltöztem és utánna csatlakoztam társaságokhoz érdeklődéseim alapján, mert munkahelyen nehéz barátokat összeszedni, szval megint kezdhettem szinte teljesen előről a dolgot.


Bocsi de én nem akarnék olyan emberrel barátkozni aki ennyire toxikusan negatívan áll hozzá az élethez, hogy már annyit nem tesz meg magáért hogy rendesen egyen.

Nem a külsőddel van a gond, hanem amilyenné váltál. Ha szeretnél változtatni ezen akkor az nem lesz könnyű, mert nekem sem volt az, de önsajnálat csak lejjebb fog vinni nem feljebb.

2022. szept. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem veszem magamra, amiket írsz, mert egyáltalán fogalmad sincsen arról, hogy milyen vagyok. Ez csak gázlángolás részedről, NEM vagyok rá kíváncsi.
2022. szept. 4. 11:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves Zoli!

Régen beszélgetem veled, de aztán offoltal, de nem is ez a lényeg, látom gyakran írsz ide, kérek fordulj szakemberhez, mert más nem fog tudni segíteni rajtad, ezt szeretetből mondom neked.

2022. szept. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Zoli?
2022. szept. 5. 09:07
 8/11 A kérdező kommentje:
hagyjatok már ezzel a hülye szakemberezéssel, de tényleg. Unom.
2022. szept. 5. 09:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Itt ezekre a problémákra senki sem fog tudni választ adni neked, változást csak magadtól remélhetsz, nem vagy csúnyább mint bárki más, rengeteg féle ember van, és a külső sem minden
2022. szept. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, én nem tudom mit vársz tőlünk. Ha nem vagy hajlandó egy szalmaszálat sem odébbtenni akkor mindig is ez lesz a helyzet.


-Panaszkodsz a külsődről, de arra sem vagy hajlandó hogy egyél rendesen vagy hogy elmenj edzeni.


-Panaszkodsz a lelki problémáidról, ja de nem vagy hajlandó szakértőhöz menni


-Panaszkodsz arról hogy nincsenek barátaid, de nem is teszel érte hogy legyenek, vagy hogy megtartsad őket

2022. szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!