Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van ez mindig ha másokka...

Miért van ez mindig ha másokkal beszélgetek?

Figyelt kérdés

10/9x ha beszélgetek valakikkel én mindig hagyom hogy ők végigmondják a mondandót, de ők sokszor a szavamba vágnak, elkezdek valamit mondani és pl beleszól az egyikőjük hogy jaj menniük kell, és belémfolytják a szót


Lány vagyok 23, csendesebb.. már amikor..

Egy pár embernél fordult elő eddig..

Eléggé zavaró

Miért nem vesznek ember számba?


2022. szept. 10. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem kíváncsiak rád csak magukra
2022. szept. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezz rá: "Megengeded, hogy befejezzem a mondanivalómat?", "Légy szíves, hagyd, hogy befejezzem, amit mondani akarok." stb. Van, aki észhez tér, de van aki rá se hederít. Ez utóbbiakkal ne barátkozz, ne sokat érintkezz.
2022. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyabban zavar, akkor kettő dolgot tudsz megtenni a saját érdekedbe:

1. Emelt hangon megkéred, hogy tegye meg a szívességet, hogy meghallgatja ő is - a kölcsönösség elvén - a mondandódat.

2. Egyszerűen ott hagyod ő(ke)t, amikor kontrollálatlanul ömlik rád a duma, mint tehénből a ganéj. Amikor végig sem hallgatnak valakit, az rosszabbul szokott esni, mint amikor vitatkoznak egy emberrel - és esélyes, hogy rákérdeznek alkalomadtán, hogy miért tetted, amit. Ekkor el tudod mondani az illető(k)nek, hogy részedről felejtős az egyoldalúság: vagy hagyják, hogy te is ki tudd fejteni az álláspontodat vagy nem vagy kíváncsi a monodrámájukra!

Van olyan kollégám, akinek rávilágítottam már nem egyszer arra, hogy milyen szinten nem tisztelik egymást a másik kollégával. Ő ezt akkor elintézte annyival, hogy ők értik egymást így is, de kettőnk között viszont csodával határos módon nem működik így a kommunikáció - többek között azért, mert tudja, hogy velem miként járhat!

2022. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kíváncsiak rád, lehet csak udvariasságból beszélgetnek.
2022. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Nálam forditva van.kifaggatnak a pasimrol magánéletemrol pl bnők de velem nem osztanak meg semmit. Es ez mit jelenthet?
2022. szept. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
#5 Nem akarnak róla beszélni vagy nem bíznak benned. Lehet ha te is kérdeznél tőlük ezt-azt, akkor jobban megnyílnának.
2022. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kollégáról, egy fiatal ismerősről van szó.

Elég falusi parasztok.

Családban is volt már ilyen, lehet nem szivesen beszélgetnek velem, ha van ott akivel szivesebben?!

2022. szept. 10. 15:51
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Ha kerdezek leráznak azzal hogy minden jo veluk semmi erdekes, néha unalom. Semmit nem osztanak meg velem
2022. szept. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem figyelnek a másikra,

Csak a saját mondani valója a fontos számára.

Illetve nem tanulták meg, hogy illik végig hallgatni a másikat, illetve nem vágunk közbe másik szavába...

Ha valaki beszél, megvárom, míg végig mondja és utána mondom a saját mondandómat...

De ezt én nagyon sok embernél látom, hogy már nem divat.

Meg azt is észre vettem, hogy az emberek egyre türelmetlenebbek...

Nyáron balatoni büfében dolgoztam, vittem ki az ételt a pultig, és ki kiabáltam a hozzá tartozó számot,

Rendszeres volt, hogy közben miközben az ételt szerettem volna kiadni, a többi ember, annyival nem tisztelt meg, hogy megvárta volna, míg kiabalom a számot, hogy elkészült az étel,

Illetve hiába látták, hogy beszélek egy vendéggel, nem várták meg , közbe belebeszeltek és mindenki egyszerre beszélt hozzám...


Én úgy emlékszem nekem már óvodás koromban megtanították, hogy ha valaki beszél megvárom, míg befejezi és utána mondom a sajatomat..de ezt már nagyon sokan nem tanulták meg..

2022. szept. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igazad van 9es

Ez tényleg az ő szégyenük, mégis rosszul érzem magam miatta..

De ha meg ezekkel az emberekkel úgy beszélgetnék hogy mondják a mondandójukat én meg csak válaszolgatok rá valamit és nem fűzök hozzá tőbbet magamból a beszélgetésből, akkor meg az lenne hogy flegmán válaszolok vagy nem lehet velem beszélgetni..

2022. szept. 10. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!