Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mást nem készít ki a mai...

Mást nem készít ki a mai világ, hogy minden nap egy kicsivel nehezebb?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, bármit csinál az ember minden ismétlődik. Munka, hétvége, barátokkal és szerelmekkel töltött idő mind ismétlődik, elinflálódik. Végül minden tönkremegy, elromlik. Ebben a világban ez a dolgok természete.


Talán nem csak számomra ismétlődnek napok, hetek, hónapok, évek. Talán más is őrlődik ettől. Én nagyon elfáradtam, harminc éves koromra megtört az élet. Kipréselt mint egy szőlőlevet a gyümölcshúsból.


Ma is ébredéskor az volt az első gondolatom hogy jaj ne: vége az álomnak, fel kell kelni... Munkakeresés és a többi. És ha találnék is munkát: akkor az ismétlődne évekig. Ki bírja ezt a monotonitást? Hogy egyszerűen gyökér a főnök? Hogy iszonyat sokat kell melózni a sz*r pénzért?


Unom a politikát, unom az embereket, a hobbimat is unom, unom az országot (Voltam itt már mindenfele és külföldön is). Unom a mindennapokat, a hétvégéket. És soha nem jön segítség vagy soha nincs az hogy jó legyen egy kicsikét mindig egyre rosszabb lesz minden.


Sokszor menekülök nosztalgiába, a 60-as, 70-es, 80-as évekbe. Sokat olvasok, így rejtőzöm el a valóság elől. De hasztalan az egész, mert mindig megtalál.


Úgy gondolom: rossz a szisztéma, az egész gazdasági szerkezet. Nem így kéne működnie, mert ahogy működik az egy rémálom, ez az állandó növekedés csak nyomort okoz. Régen, az említett évtizedekben legalább történtek legendás dolgok, tüntetések, koncertek stb ma már minden tucat dolog lett, egyik sziget a másik. Nem lehet megmondani mitől volt jó vagy emlékezetes a 2019-es vagy a 2022-es. - szóval így a mindennapok is tucat dolgok lettek. Elszemélytelenedett a szex is, a párkapcsolat is, ahogy észreveszem a dolgokat. A párkeresésbe is belefáradtam beleuntam.


Összességében: nem habzsoltam az életet, mégis úgy érzem magam mint aki kijátszotta az életet. Mint aki megnézett minden szintet, extra pályát, és a program kiírta hogy vége. De még ha habzsolnám is mától, az se töltene el élvezettel. Megvizsgáltam ezt az egész élet dolgot, és ezzel a külsővel, ebben a világban teljesen feleslegesnek érzem magam. Hiába is tennék le valami produktumot az asztalra, akkor sem tudnám megváltoztatni az országot, a világot és a szisztémát amiben élünk. Csak szélmalomharc lenne. Így hát marad a beletörődés, a kicentrifugáltság. S a kiközösítés: mert aki ilyenekről elmereng azt bizony a társadalom kilöki magából, kiveti mint egy selejtet. És bennem ekkor rendült meg az emberekbe vetett hitem, s rá kellet jönnöm hogy ilyen prédatorokkal kell egy bolygón élnem. És mi ennél is szörnyűbb, hogy elszakadni sem tudunk olyan könnyen ettől a Föld nevű bolygótól, mert minden az ellen dolgozik, hogy az űrben ne tartózkodjunk túl sokat, mert káros az embere nézve. - Igy hát maradnak a felőrlő, szürke hétköznapok. De minek?



2022. szept. 21. 09:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%
"az állandó növekedés csak nyomort okoz. " Nem, ez vezetett a jóléthez, amiben élünk. A lelki gondjaidat ne próbáld a világra meg a gazdaságra kenni.
2022. szept. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
Röviden:nem. Mindig meg kell találni az adott helyzetben a szépet.
2022. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Én ugyanezt érzem
2022. szept. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

Nem nehezebb minden nap.


Az, hogy milyen munkád van, az rajtad múlik.

Az, hogy milyen a párkapcsolatod vagy a szexuális életed, szintén rajtad múlik.

Az, hogy sok koncert stb van szerintem csak jó. Nem kell, hogy mindenkinek ugyanazért legyen emlékezetes egy adott esemény. Biztos mindenki el tudja mondani (aki volt), hogy mitől volt emlékezetes az az esemény.

Keress új hobbit.

Szerintem ez nem országtól függ, hanem ennél kisebb egységtől, mikrokörnyezettől.

Az, hogy nem tudsz mit kezdeni a szabadidőddel, egyéni probléma.

Ha 30 vagy hogy gondolsz nosztalgiával a 60-as, 70-es, 80-as évekre?


Ne értsd félre, szerintem sincs minden renben a gazdasággal meg a politikával, de ez még nem garantálja azt, hogy boldogtalan legyél.

Én pl boldog vagyok. Találtam párt, boldog a kapcsolatunk, megmaradtak a barátaim, megtaláltam a hivatásom, vannak hobbijaim, sosem unatkozom stb.

2022. szept. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
A szorongasodat es depressziodat szakemberrel kene kezeltetni, mielott ennel is jobban elhatalmasodik rajtad.
2022. szept. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Én értlek! A világ nyomasztó. Olvasd el a Kiégés társadalma című könyvet. A tudás segít egy kicsit.
2022. szept. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

Ez a zám rólad szól. Az "unom ezt unom azt" résznél már vártam, hogy idézz is bleőle:D

https://www.youtube.com/watch?v=WYekSotyFpA&ab_channel=Offic..


Egyébként amit érzel, azt úgy hívják, hogy dperesszió, jövőkép hiánya, ilyesmi.

Igen, a munka tud monoton és fárasztó lenni. Főleg ha toxikus a környezet és nem szereted amit csinálsz. Szóval pl érdemes lenne olyan munkakört találnod, amit szeretsz.


Ha problémák merülnek fel a szerlemi életben vagy a barátsgában, azt bizony meg kell oldani. Az emberi kapcsolatok nem kész és fix dolgok, dinamikusan változnak és mint sok változót, kontroll alatt kell tartani. Már amelyiket biztosan meg akarsz tartani. Amelyiket nem feltétlen akarsz megtartani, azt haghyatod, hogy ne legen kontrollod fölötte, az ilyenek sokkal izgalmasabbak, csakhát könnyű elveszíteni őket. Alkalmi kapcsolatok, helyzetek, projektek.


És érdemes lenne valami tartalmas hobbit találnod. A sorozatbámulás nem hobbi, csak időtöltés. Ráadásul kimondottan passzív időtöltés. Vannak akik alzanak közben:D Olyna hobbi kéne, amiben csinálsz valamit és nem süpped rutinba, hgoy mindig ugyanazt kell csinálni. Igazából már az online stratégiajáték is ebbe a kategóriába tartozik, hisz egy ember ellen egy rutinstratégia könnyen elbukhat, folyamatosan figyleni és fejlődni kell.


Összességében szerintem ez nem a rendszer hibája. persze, dolgozni kell, fizetni kell, stb.. ez tud mókuskerék lenni, de nemigazán van olyan rendszer amiben nem kéne. Amivel neked gondod van, az az ingerszegény és unalmas élet.

2022. szept. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Két ember értette meg a kérdésem, ez szomorú. :(
2022. szept. 21. 09:48
 9/26 A kérdező kommentje:

Azért köszönöm a pozitivista válaszokat, valószínűleg még nem tapasztaltatok annyit. Ez lehet az oka.


A könyvnek meg utána nézek! - Köszönöm.

2022. szept. 21. 09:50
 10/26 anonim ***** válasza:
82%

Attól, hogy más a véleményünk, még értjük a kérdést.

Az meg, hogy nem értünk egyet, nem szomorú. Inkább jó, hogy nincs mindenki kiégve és érzi kilátástalannak a helyzetét.


Remélem neked is jobb lesz hamarosan, szerintem keress fel egy szakembert, hogy gyorsabb legyen a folyamat.

2022. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!