Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tudok barátkozni?...

Miért nem tudok barátkozni? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Évek óta nem tudok rájönni, hogy mégis mit rontok el vagy mi miatt morzsolódok le mindig társaságokban. Van egy szem barátom, heti egyszer az egyetemen találkozunk, néha hétvégén összeülünk és a haverjaival elvagyunk. Az ő barátai nekem inkább ismerőseim, hiába bírnak, egyébként velem nem kommunikálnak a találkákon kívül.

Általánosban voltak "barátaim", suli után sose kerestek, nem hívtak sehova. Felvételi után köddé váltak. Gimiben szintén ez volt, egyedül a jelenlegi legjobb barátomat sikerült megtartanom.

Most egyetemre járok, második éve, de nem tudtam egy barátot sem szerezni. Irigy vagyok mikor látom a folyosón a kisebb társaságokat nevetgélni, programokat szervezni. Összeülnek kávézni stb. Csoportmunkákból adódóan ismertem meg pár embert, köszönnek, de max akkor ülnek mellém, szólnak hozzám, ha más nincs. Ha nincs ló, jó a szamár is. Kb így érzem magamat.

Egyszerűen nem értem hogy mit rontok el. Igényes vagyok, divatosan öltözködöm, segítek ha tudok, laza vagyok, nem okoskodok stb. Megismerkedünk, jól elvagyunk, aztán elköszönés és semmi. Hiába beszélgetek második éve több lánnyal, hiába dolgozunk együtt majdnem minden félévben közös projekten, azon kívül semmit nem akarnak velem. Próbálkoztam kávéra invitálni pár embert, sose értek rá, aztán inkább hagytam a picsába.

Mit rontok el?


2022. szept. 23. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Leirásodbol nem derül ki mit is ronthatsz el. Bár az sem, hogy milyen nemü vagy? Sértödöttség az van a leirásodban, de, hogy ez milyen szintnél lép fel nálad azt nem tudni. A " inkább hagytam a picsába" kissé meglepö a végén. Talán ingerlékeny vagy?
2022. szept. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nőnemű vagyok.

Kicsit ingerlékeny vagyok, de csak otthon magamban mutatom ki. Sértődöttséget se szoktam hangoztatni, sem ha dühös vagyok. Magamba otthon elrendezem.

Én sem tudom mit rontok el. Ismerkedek, próbálok barátkozni, de nem lesz soha semmi belőle. Néha odajönnek beszélgetni, ha beadandóhoz ember kell, de ennyi, ezeken kívül nem akarnak velem időt tölteni. Szimpla ismerős szintről nem lépek barát szintre senkivel. Leragadok.

Nem idegesítek senkit programokkal, nem halmozok el senkit üzenetekkel. Nem okoskodok, nem vagyok szentfazék típus. Hiába kérdeztem barátnőmet, hogy mi lehet gond, nem tudott mit mondani. Bírnak az emberek, jól kijövök mindenkivel, alkalmazkodom, de semmi normális kapcsolatot nem tudok kialakítani.

2022. szept. 23. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Talán unalmas vagy. Nem vagy képes jó történeteket, vicceket mesélni, nem veszel részt érdekes programokban. Te barátkoznál saját magaddal? Mi pluszt tudsz nyújtani?
2022. szept. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De te keresed őket sulin kívül? Elhivod őket programokra?
2022. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Hol laksz? Én is hasonló cipőben járok, ha gondolod beszélgethetünk:) Bp, 19/L
2022. okt. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!