Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ez rendben van így? Mit lehet...

Ez rendben van így? Mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista srác vagyok, egyetemre járok, mellette a szakmámban gyakornokoskodom, próbálok sportolni is, persze most ez nehezebben fér bele.


Van egy -ugyan nem tökéletes(amilyen talán nincs is)- szerető kis családom.

Rengeteg haverom van, több társaságnak is a része vagyok.

Igazi barátaim is vannak úgy érzem, van olyan akiben megbízhatok, ezért hálás is vagyok.

Barátnőm nincsen, szerintem ráérek, próbálkozom, nyitott szemmel járok..



Viszont valami gond lehet velem.

Mintha társaság függő vagy megfelelési kényszeres lennék vagy nem tudom. Amíg barátokkal vagyok jól érzem magam, de amint egyedül -mindegy, hogy otthon, az utcán vagy futópályán- elkap egy szorongó érzés. Valamiért attól félek, hogy valamit nem jól csináltam és valamiért mindenki megutál.

Félek attól, hogy egyedül maradok.


Ez normális? Valakinek tapasztalata benne esetleg? Mit kellene tennem?



2022. szept. 24. 21:55
A kérdező szavazást indított:
Normális
Nem normális
Kinövöd
Valami megoldást kell keresni (kommentbe várom:))
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg egy kis időt magaddal tölteni, amikor nem csinálsz semmit, csak figyeled, hogy érzed magad, átgondolod, hogy mit szeretnél csinálni, mi fontos neked, stb.

Lehet, hogy nem is azért csinálsz sok mindent, mert te szeretnéd, hanem csak ezt láttad, hogy ilyen egy tökéletes élet, úgyhogy neked is ezt kell csinálni. Közben lehet jobban éreznéd magad, ha elmennél kertészkedni, de az is lehet, hogy csak több pihenésre lenne szükséged. Ha pedig arra jutsz, hogy mindent csak azért csinálsz, mert a szüleidnek, barátaidnak, stb.-nek akarsz megfelelni, akkor igen, megfelelési kényszered van.

2022. szept. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom mennyire komoly, lehetetlen is lenne megmondani látatlanban. Viszont 20 évesen nem meglepő hogy vannak benned ilyen érzések, nincs még elég tapasztalatod, önbizalmad, megfelelő erősségű önképed hogy stabil mentális állapotod legyen.


Egy jó szakember sosem árt, elmehetsz a mélyére ásni a dolgoknak és fejleszteni magad. A korodból adódóan - és mivel az életed is rendben van - nem valószínű hogy hatalmas gondok lennének a háttérben, de nagyon sokat segít ha tudsz valakivel beszélni ezekről komolyabban. Inkább arra tudnám visszavezetni, hogy az agyad hozzászokott egy bizonyos közeghez, a net, az okostelefonok, a felszínesség világában nőttél fel, tudod hogy bárki és bármikor eldobhat mint egy szros rongyot akár ok nélkül, egyik pillanatról a másikra.


Ha korábban történt ilyen veled, vagy szűntek meg hirtelen kapcsolataid hasonlóan, esetleg gyerekkorodban és tiniént nehezen illeszkedtél be, akkor biztos köze van a rettegésedhez.

2022. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most gondolkozom.


Igazából attól félek, hogy kiesek a társaságokból, ezért próbálok mindig mindenkinek megfelelni.

Ha nem töltök velük időt kikopok, az egyedül töltött időt elpazaroltnak érzem.

Ennek mondjuk igazából semmi értelme. :D


Kb 10-11 évesen realizáltam, hogy szinte nem is voltak barátaim. Akkor ez megváltozott. 12-3 éves koromban pedig egy társaságból csúnyán “kidobtak”.

Szerintem ez onnan maradhatott vissza.

2022. szept. 24. 22:14
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az az életcélod, hogy sok társaság tagja legyél? Ha nem, akkor ne ennek rendelj alá mindent. Persze szükség van barátokra, de nem kell túlzásba esni. Ha lesz barátnőd, meg még később gyereked, akkor úgyse lesz minden társaságra időd.

Lehet, hogy túlkompenzálod a régi időket, amikor egyedül voltál. Viszont most úgy hangzik, mintha átestél volna a ló túloldalára.

2022. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Át.

És elkezdtem belefáradni.


Ugyanakkor valami belső félelem azt mondja, hogy nekem mindenkivel jóban kellene lennem.


Pedig a racionális énem tisztában van vele, hogy csak saját magammal tolok ki.


Hogy mondjam meg a belsőmnek, hogy mondjuk nem kellene feláldozni az alvást, meg hogy mondjuk nem fog megutálni senki azért mert kevesebbet találkozunk.

Vagy ha meg is utálna bárki az igazából le van sz*rva.

Akkor annyit is ért, nem az én veszteségem.


A racionális énem tisztában van vele, hogy jó eséllyel egyedül már sosem fogok maradni.

A tudatalatti pedig ettől retteg.


Hát ez kemény. Tiszta betegesen hangzik. Pedig szerintem senki sem látja rajtam, hogy ilyesfajta gondolataim vannak. :D


Mindegy. Az első lépés a felismerés…:)

2022. szept. 24. 22:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Kerdeseddel 80%-ig korul irtal🤣
2022. szept. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Annyi idős korban normális. El fog telni kis idő amíg megtalálod önmagad és a saját hangodat.
2022. szept. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a probléma, sok ember egyszerűen működésképtelenné válik egyedül. Alacsony, egyszerű működést feltételez.
2022. szept. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8


Egész jól működöm egyedül, mindig lefoglalom magam, jól oldok meg problémákat, nem jelent gondot ha valahol egyedül kell megjelenni. Legalábbis én így érzem. Egyszerűen amikor épp nincsen senki körülöttem egy indokolatlan érzés kap el.


De ha alacsony, egyszerű a működésem akkor nekem igazából úgy is jó... :D


#7

Köszönöm a választ, bízok benne. Elkezdtem foglalkozni tudatosabban is a témával.. :)

2022. szept. 27. 09:18
 10/10 anonim ***** válasza:

#5-ös válaszodban le is írtad a lényeget.

Az igazi bar´tságok nem azon múltak, hogy mennyi idöt töltesz velük. Nekem a legtöbbel jó ha évente 1x találkozni tudok, mivel külföldön vagyok, de ha otthon lennék sem hiszem hogy 3-4 alkalomnál többre lenne idö.

Olyan társaságba ne akarj tartozni, ahol attól függ minden, hogy te odamész-e közéjük, ha egyébként nem hívnak vagy nem keresnek. Az teljesen normális, ha eltünnek az emberek egy kis idöre. Ha már neked sem kényszer lesz, hanem jó kedvedben találkozol velük, akkor kiderül kikkel érdemes kapcslatot tartanod. Új társaságot mindíg találsz.

2022. szept. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!